Paks - Mezőkövesd 2 - 2

2021. márc. 06.  -  NB I.
Nagyot harcoltunk ismét, újra egy ponttal gyarapodtunk.

OTP Bank Liga 2020/2021, 25. forduló - 2021.03.06. - 17:00 - MINDENT BELE, FIÚK!

Kezdők: Rácz - Szabó, Tamás, Böde, Osváth - Bertus, Papp, Bognár - Nagy, Ádám, Hahn

Cserék: Hegedüs, Vági, Lorentz, Gévay, Szakály, Haraszti, Kulcsár, Sajbán, Szabó B.

Hiányzók: Balogh (sérült), Windecker (sérült), Szélpál (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

A Mezőkövesd összeállítása

Kezdők: Szappanos, Chrien, Besirovic, Pillár, Martic, Farkas, Vadnai, Cseri, Katanec, Vutov, Jurina

Cserék: Danylo, Eperjesi, Nesterov, Bencze, Vojtus, Karnitski, Kamenar, Rui Pedro, Nagy, Vajda, Szeles, Meskhi

Vezetőedző: Pintér Attila

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Pintér Csaba (játékvezető), Király Krisztián (tartalékjátékvezető), Georgiou Theodoros (asszisztens), Garai Péter (asszisztens), Karakó Ferenc (alapvonali játékvezető) és Oláh Gábor (alapvonali játékvezető)

1. perc: A Mezőkövesd kezdte a mérkőzést.

2. perc: Vutov maradt le centikkel egy kapunk előtt veszélyesen elsuhanó, bal oldali beadásról. Köszönjük!

3. perc: Hahn lépett ki középen, majd 17 méterről lőtt, de sajnos nem találta el jól a labdát, így az a kapu mellett hagyta el a játékteret.

7. perc: Hahn indult meg a pálya tengelyében, jobb oldalán Bognár, bal oldalán Nagy igyekezett, Nagyot választotta, aki éles szögből lőtt, de Szappanos sajnos vetődve védeni tudott. Ah…, nagy lehetőség volt!

10. perc: Nagy indult meg a jobb oldalon, majd laposan középre tette a labdát, ahol Hahn kezelte le, de kapura sajnos már nem tudott fordulni vele. Újabb nagy lehetőség…, gyerünk srácok!

13. perc: Chrien lőtt 15 méterről messze a kapunk fölé egy vendég szöglet után.

15. perc: Vutov kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután nem engedte időben elvégezni a szabadrúgást.

17. perc: Nagy lőtt nem sokkal a kapu fölé bő’ 22 méterről.

20. perc: Egy veszélyes ’kövesdi kontra után Chrien lőtt tisztán, laposan, 15 méterről. Rácz koncentrált és védett. Szép volt, kellett!

24. perc: Hahn ugrott ki a bal oldalon, de egy leheletnyit hosszú labdát kapott, amit így csak beadni tudott az alapvonal előtt, de sajnos középen nem érkezett senki.

29. perc: Gól. Egy vendég kontra után Vutov érkezett tisztán, egy bal oldali beadást követően, és lőtte a labdát a hálónkba. Gyerünk már, srácok!

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 1

36. perc: Szabó bal oldali beadását középen Ádám próbálta kapura fejelni, de sajnos nem tudta irányítani a labdát.

38. perc: Vendégünk ismét veszélyeset kontrázott, melynek a végén Rácz védett hatalmasat.

40. perc: Hahn ugrott volna ki a pálya tengelyében, de a partjelző lest intett.

43. perc: Ezúttal Bognár ugrott ki középen, de Ő is túlságosan kisodródott, így a lövés újfent elmaradt.

45. perc: Egy kontra után Jurina emelt a kapunk fölé. Köszönjük!

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 1

Kettőt is cseréltünk a szünetben: Papp helyett Szabó B. és Hahn helyett Haraszti kapott lehetőséget.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

52. perc: Bognár dédelgette a labdát a tizenhatos vonalánál, majd lőtt, de próbálkozását sajnos blokkolták, így Szappanos könnyedén védeni tudott.

56. perc: Szabó B. kapott sárga lapos figyelmeztetést Cseri lerántásáért.

57. perc: Osváth is „besárgult” Cseri elleni belépője után.

59. perc: Szabó bal oldali beadását Szappanos húzta le az érkező Ádám elől.

60. perc: Újabb kettő változtatás nálunk: Osváthot Lorentz, Nagyot Sajbán váltotta.

62. perc: Szabó indult meg a bal oldalon, majd tette középre a labdát, ahol Ádám érkezett és bólintott, Szappanos nagy bravúrral hárított. A vendég kapusról kipattanó labdát Böde lőtte a hálóba közvetlen közelről, de a partjelző lest intett, így nem tudtunk egyenlíteni. Ah…

65. perc: Sajbán lőtt a tizenhatoson belülről, a jobb oldalról, próbálkozását blokkolták, ami aztán Bognár elé pattant, aki szintén lőtt 11 méterről, de abba a próbálkozásba is belenyúltak a vendégek. Ah…, kár érte, most percek óta nyomtunk!

68. perc: Változtatott a Mezőkövesd is: Vutov helyett Vajda lépett a pályára.

70. perc: Bognár lőtt 20 méterről, de a középre tartó labdát Szappanos fogta.

72. perc: Tamás kapott könyöklésért sárga lapos figyelmeztetést.

74. perc: Szabó tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, Vajda lekéstek róla, a játékvezető pedig befújta a teljesen egyértelmű büntetőt.

75. perc: Góóól! Haraszti magabiztosan értékesítette a tizenegyest. Ez az, gyerünk tovább!

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1 - 1

77. perc: Gól. Besirovic talált a kapunkba egy 18 méteres szabadrúgást követően. Ez nem igaz...

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1 - 2

81. perc: Haraszti bal oldali beadását a kapu előtt Böde fejelte nem sokkal mellé.

85. perc: Góóól! Előbb Böde fejelt egy jobb oldali beadást a felső lécre, majd a kipattanót Sajbán lőtte védhetetlenül a kapubaaa!

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 2 - 2

88. perc: Mezőkövesdi csere: Chrien helyett Vojtus lépett a pályára.

90+1. perc: Vendégeink vezetőedzője, Pintér Attila kapott sárga lapos figyelmeztetést reklamálásért.

90+2. perc: Reklamálásért Haraszti és vezetőedzőnk is sárga lapos figyelmeztetést kapott, miután a parjelző méteres lest nézett el. Másodpercekkel később Bognár György még egyet, így pirossal el kellett hagynia a padot.

90+3. perc: Martic kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.