Sok van ebben a szezonban!

2021. máj. 03.  -  NB I.
A negyedik helyezésen és a gólkirályi címen is túl…

Csapatunk a múlt hétvégi, Puskás Akadémia ellen aratott sikerével, és az immáron ötven megszerzett bajnoki pontjával bebiztosította negyedik helyét a bajnoki tabellán. Kiváló játékfelfogásunk és játékosaink nagyszerű teljesítményén túl sokan beszélnek a tabellán megszerzett előkelő pozíciónkról, illetve csatárunk, Hahn János gólkirályi címéről. Ugyanakkor akad még rengeteg dolog, ami igencsak figyelemre és elismerésre méltó teljesítmény gárdánktól. Ezen cikkünkben összeszedtük tehát a 2020/21-es bajnoki évadban már bezsebelt vagy nagy valószínűséggel bezsebelésre váró elismeréseinket.

NEGYEDIK HELY - a második legjobb szezonunk (1)

Egy fordulóval a szezon vége előtt az ötödik helyen álló Kisvárda hét ponttal van mögöttünk, így értelemszerűen bármit hozhat az utolsó forduló, előzni már nem tudnak. Előttünk, a dobogó alsó fokán a MOL Fehérvár tanyázik. A piros-kékek előnye ugyan mindösszesen három pont, tehát akár utol is érhetnénk őket, mely esetben a győztes meccseink száma is megegyezne, viszont a gólkülönbsége egy tízessel jobb a Vidinek, tehát a sorrend nem változna. A negyedik hely klubunk eddigi második legsikeresebb szereplése az NBI-ben a 2011-es sikerévünket követően, mikoris másodikak lettünk a pontvadászat végére. Akkor az a hely egyenes ágon Európa-liga-selejtezőt ért, ahol szintén nem semmi menetelést hajtottunk végre.

GÓLKIRÁLY (2)

Saját nevelésű, fiatal gólvágónk, Hahn János valami nagyszerű idényt produkál. Egy fordulóval a bajnokság vége előtt huszonkét találattal vezeti a góllövő listát. Előnye kilenc találat a Honvédos Gazdag Dániel és a fehérvári Nikolic Nemanja előtt. Nem nagyon lehet elképzelni, hogy ezt a tetemes előnyt kilencven perc alatt el lehet veszteni, így Simon Attila 2014-es gólkirályi címe után újból klubunk adhatja a legmagasabb osztály legeredményesebb játékosát.

A TIZENKÉT CSAPATOS BAJNOKSÁG BEVEZETÉSE ÓTA A LEGEREDMÉNYESEBB GÓLKIRÁLY (3)

A 2015/16-os bajnoki évadtól verseng mindösszesen csak tizenkét csapat egymással a honi labdarúgás első osztályában. Hahn János az eddig lőtt huszonkét góljával pedig az elmúlt öt szezon gólkirálya is.

Érdekesség, ha tovább lapozzuk a történelemkönyvet, tíz évre visszamenőleg is kilences számú csatárunk a legeredményesebb. 2010/11-ben André Alves szerzett huszonnégy gólt egy szezonban a Videoton FC színeiben.

ASSZISZT KIRÁLYUNK IS LESZ - nagy valószínűséggel (4)

Bognár István a csúcson! Technikás játékosunk a harminckét abszolvált forduló alkalmával tizenhárom gólpassznál jár, mellyel ezt a táblázatot is magabiztosan PAKSI FC-s játékos vezeti. Előnye négy assziszt a székesfehérvári Funsho Bamgboye előtt. Nagyon bízunk benne, hogy ez is kitart még egy meccs erejéig, és végül gólkirályunk mellett asszisztkirályunk is lesz.

A LEGTÖBB ASSZISZT EGY JÁTÉKOSTÓL A TIZENKÉT CSAPATOS BAJNOKSÁG BEVEZETÉSE ÓTA (5)

Bognár a tizenhárom gólpasszával már egyébként rekordot is döntött a tizenkét csapatos bajnokság történetében. Davide Lanzafame 2018-as tizenkét gólpasszát múlta felül.

És, hogy miért fogalmazunk úgy, hogy tizennégyes számú játékosunk csúcsformában van? Tizenhárom gólt érő átadása mellett eddig tízszer Ő maga is eredményes tudott lenni, így kosaras nyelven dupla-duplát ért el, egyedül a teljes idei mezőnyben.

A LEGTÖBB GÓL AZ IDEI KIÍRÁSBAN (6)

Bognár György érkezésével tagadhatatlanul megváltozott csapatunk játékstílusa. Támadó felfogásunknak köszönhetően immáron hetvenöt gólt számlálunk a 2020/21-es szezonban, amivel ezt a rangsort is vezetjük. A Ferencváros hatvanhét és a Fehérvár hatvannégy találattal a második, illetve a harmadik pozícióban követ bennünket.

A LEGTÖBB GÓL A TIZENKÉT CSAPATOS BAJNOKSÁG BEVEZETÉSE ÓTA - sőt… (7)

Hetvenöt gólunkkal a Ferencváros 2018/19-ben szerzett hetvenkét találatát taszítottuk le a trónról. A további négy évben pedig még csak közel sem szerzett ennyit senki.

"Az én célom mindig az, hogy mi rúgjuk a legtöbb gólt. Az sem érdekel, mennyit kapunk, csak mi lőjük a legtöbbet, mert, aki a legtöbbet lövi, nincsenek rossz eredményei. Tőlem kaphatunk hármat, ha elöl rúgunk négyet” - fogalmazott vezetőedzőnk, Bognár György a legutóbbi mérkőzésünkket követően.

Sőt, ha kilépünk a tizenkét csapatos bajnokságok soraiból, és még mélyebbre ásunk, azt találjuk, hogy az elmúlt húsz évben nem szerzett egy csapat sem ennyi gólt, mint klubunk idén. Az Újpest 2005/06-ban hetvennégyig jutott.

DOBOGÓN A HAZAI TABELLÁN - soha nem voltunk ilyen eredményesek itthon (8)

Egy fordulóval a szezon vége előtt a hazai táblázaton jelenleg a második helyen állunk. Nálunk odahaza csak a Ferencváros nyújtott jobb teljesítményt. Minket a Puskás Akadémia követ, aki otthon játssza az évad utolsó körét, és, ugyan amennyiben nyernek, beelőznek bennünket, de a harmadik hellyel is kijelenthető lenne, sosem voltunk még ennyire erőteljesek és eredményesek otthonunkban.

Jelenlegi mutatónk (otthon szerzett pontok, helyezés a hazai tabellán, meccsszám: győzelem - döntetlen - vereség, lőtt gól, kapott gól, gólarány): 33 - 2 (17:10-3-4) 39:21 +18

2010/11 - 31 - 6 (15:9-4-2) 29:15 +14

A fentiek olvasatában tehát helyezésünk és gólkirályunk mellett bizony még további hat, egyáltalán nem elhanyagolható eredményre is igazán büszkék lehetünk a hétvégén záródó bajnoki idényből. Ez Paks! A magyar csapat!