Idegenben győztük le a Kecskemétet és a PVSK-t is

2021. máj. 25.  -  Utánpótlás
Utóbbit két korosztállyal is - UP-eredmények és értékelések egy helyen a múlt hétről

U19: „B” csoport, 13. forduló: Újpest FC - PAKSI FC 6 - 3 (2 - 1)

Kezdők: Bencze, Varga, Túri, Zsákovics, Skripek, Bognár, Ribár, Fuják, Paksi, Nagy, Nickl

Cserék: Homonnay, Vén, Dévényi, Budai, Madár

Góljainkat Ribár (28’, 50’) és Skripek (86’) szerezték.

Jó mérkőzést játszottunk, de a jobb képességű csapat nyert. Volt minden, jó és szép megoldások, nagy gólok, valamint bosszantó hibák. Kívülálló számára egy élvezhető mérkőzés volt, de számunkra ez a teljesítmény is kevés. Hiába játszottunk talán tavasszal a legjobban a csoport legjobb, legdinamikusabb és legképzettebb csapata ellen, a képességbeli különbség végig érezhető volt. Játékosaim mindent megtettek, végig jól dolgoztak, és mindkét oldalon a sok gól mellett kapufákat, kimaradt helyzeteket lehetett feljegyezni. Láthatták viszont, mi az a szint, melyet el kellene érni, hogy eredményesen tudjunk egy ilyen mérkőzést lezárni. Az utolsó forduló következik, és bízom benne, hogy a negatív sorozatot, melyben az utóbbi mérkőzéseken javuló játék mutatkozott, pozitív eredménnyel sikerül zárnunk - értékelt Nagy Lajos vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Ribár, Skripek, Varga, Vén

U17: „B” csoport, 13. forduló: Újpest FC - PAKSI FC 7 - 0 (2 - 0)

Kezdők: Török, Laki, Ludányi, Kurta, Horváth, Kardos, Molnár, Gregor, Berger, Blága, Heisler

Cserék: Dózsa, Osztermájer

„Egy korai sérülés „megfogta” az amúgy is több alapembert nélkülöző csapatunkat. Bár a mérkőzés nagy részében a saját térfelünkre szorultunk, ellenfelünk nehezen talált rést szervezett és masszív védekezésünkön. Sajnos ellentámadásokat és helyzeteket elvétve tudtunk kialakítani, hiszen minden energiánkat a védekezésre fordítottuk. Az utolsó percekre megfogyatkoztunk, így nem tudtuk megtartani az egész mérkőzésen jellemző masszivitásunkat, ez pedig egy nagyobb arányú vereséghez vezetett. A végeredmény ellenére minden játékos odatette magát, és megtett mindent a jó eredmény érdekében, de a mai körülmények között ez ennyire volt csak elég - így Péter Norbert edzőnk.

U16: „B” csoport, 5. forduló: KTE La. - PAKSI FC 0 - 4 (0 - 3)

Kezdők: Bakodi, Perger, Mácsik, Binder, Marosi, Marsai, Karaszi, Máté, Ádám, Pesti, Palóka

Cserék: Hübner, Répási, Tóth, Molnár, Berger

Góljainkat Pesti (2’, 14’), Palóka (16’) és Ádám (75’) szerezték.

„Nagyon bátran kezdtünk a sereghajtó ellen, és jó játékkal már az első félidőben magabiztosan vezetést szereztünk. A második játékrészben a Kecskemét is rendezte sorait, és sokkal kiegyenlítettebbé vált a találkozó, de vezetésünk így is sikerült növelni egy remek szabadrúgásgóllal. Gratulálok a csapatnak, valamint a három kezdő U15-ös játékos remek játékához - értékelt Mácsik Attila edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Máté, Ádám, Karaszi, Marsai, Bakódi

U16: „B” csoport, 13. forduló: PAKSI FC - Újpest FC 2 - 4 (1 - 1)

Kezdők: Hübner, Molnár, Mácsik, Binder, Marosi, Marsai, Karaszi, Berényi, Répási, Pesti, Ádám

Cserék: Kispál, Szilágyi, Szivós   Góljainkat Pesti (23’) és Répási (80’) szerezték.

„Egy szombat-szerda-szombat-szerda-szombat ciklus ötödik mérkőzése ellőtt álltunk. A sok sérült és kiállítás ellenére nagyon bizakodóak voltunk, hiszen a második helyről vártuk a listavezetőt. Az első félidő egy újrarúgatott tizenegyes és egy oltári potyagól mellett nagy küzdelemmel zárult (1-1). A második játékrész közepén semmi nem utalt rá, hogy két felfoghatatlan egyéni hiba után a vendégek vezetéshez jutnak. Innentől mindent egy lapra tettünk fel, a szépítés sikerült. Próbáltuk továbbra is beszorítani az Újpestet, de egy kontra után egy beívelés szerencsétlenül pattant le, majd az Újpest büntetett. Összefoglalva a találkozót: küzdöttünk, akartunk, de a minőség hiányzott, továbbá négy-öt játékosunk is mélyen a tudása alatt teljesített, az egyéni hibákról nem is beszélve - értékelt Mácsik Attila edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Marósi, Ádám, Molnár, Binder

U15: I. osztály, 29. forduló: Vasas Kubala Akadémia - PAKSI FC 5 - 2 (2 - 1)

Kezdők: Bakodi, Máté, Somorjai, László, Babos, Győrfi, Tóth, Palóka, Szabó A., Szabó G., Köllő

Cserék: Ulbert, Pupp, Hekfusz, Kárpáti, Tóth

Góljainkat László (25’), Pupp (77’) szerezték.

„Vereségünket súlyos egyéni hibák okozták. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, melyekből ellenfelünk többet is gólra tudott váltani, ellentétben velünk. Volt ugyanakkor tartásunk, 2-1-nél például két nagy helyzetet is teremtettünk, melyek mindegyike kimaradt sajnos. Egy újabb nagy hibából megkaptuk a harmadik gólt, ekkor el is dőlt a három pont sorsa. Gratulálok a Vasasnak, mi megyünk tovább, és a hátralévő mérkőzéseink alkalmával szeretnénk a lehető legtöbb pontot megszerezni” - fogalmazott Haraszti Zoltán trénerünk.

U14: I. osztály, 29. forduló: Vasas Kubala Akadémia - PAKSI FC 3 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Ulbert, Májik, Juhász, Jáksó, Éger, Marcsa, Soós, Galambos, Tillman, Vesza, Dörömöző

Cserék: Kajári, Kovács, Szabó, Huber, Haskó

Gólunkat Galambos (42’) szerezte.

„Az első félidő nagy részében jól játszottunk, a középpályán sok párharcot nyertünk, és az átmeneteket is jól oldottuk meg. Azonban már ebben az időszakban is érezhető volt, hátul bizonytalanok voltunk. Jól kezdtük a második játékrészt, hiszen a második percben már gólt szereztünk. A következő tízperces periódusban azonban három gólt is kaptunk. A jövőre nézve nagy tanulsággal bírt mindez, hiszen egy negatív hatás után ennyire nem lehet „szétesni”. Ez a szakasz el is döntötte a mérkőzést, amiben számunkra sokkal több volt - így Wiesner József vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 15. forduló: PVSK - PAKSI FC 1 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Palóka, Orbán-Zaják, Rauf, Szabján, Pumerschein, Biszak, Selyem, Farsang, Farkas, Tanos, Somogyi

Cserék: Molnár, Péter, Stier

Góljainkat Stier (43’), Somogyi (54’) és Farkas (60’) szerezték.

„Szerettük volna győzelemmel befejezni ezt a fura 2020/21-es szezont, ami sikerült is, ugyanakkor játékban elmaradtunk a várttól. Görcsösen, sok hibával játszottunk az első félidőben, látszott rajtunk, hogy ugyan akarunk, de inkább nyögés lett a vége. A szünetben aztán rendeztük soraink és a második játékrész alapján viszont teljesen megérdemelten nyertük meg a találkozót” - nyilatkozott Köllő Roland vezetőedzőnk.

U12: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 15. forduló: PVSK - PAKSI FC 1 - 2 (0 - 1)

Kezdők: Almási, Csötönyi, Klem, Stier, Osztermájer, Száraz, Varga, Krausz, Kákai

Cserék: Földi, Pál, Lajtai-Vörös, Blága

Góljainkat Krausz (24’) és Száraz (47’) szerezték.

„Jó teljesítményt nyújtottunk, két góllal is vezettünk. Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, a végén viszont izgulnunk kellett, hiszen 2-1-nél büntetőt hoztunk össze a PVSK-nak, amit szerencsénkre kihagytak a hazaiak, maradt tehát az előnyünk. Korábban többször eldönthettük volna a mérkőzést, mivel több lehetőségünk is adódott a harmadik találatunk megszerzéséhez. Összegezve elégedett vagyok a srácok munkájával” - fogalmazott Sárai György vezetőedzőnk.