NBIII: Féltucat gólig jutottunk a Taksony otthonában

Utolsó fordulós győzelmünkkel a tizedik helyen zártuk a 2020/21-es szezont.

NBIII., Közép csoport, 38. forduló: Taksony SE - PAKSI FC II 0 - 6 (0 - 3)

Kezdők: Horváth (70’), Torkos (46’), Cseri, Fekete M., Iványi (46’), Szabó, Fekete O., Király, Bogár (70’), Vekker, Sámson

Cserék: Kuti (70’), Fekete B. (46’), Varga (46’), Schmid (70’)

Kezdők: Kovács (80’), Szekszárdi, Vas, Szendrei, Debreceni (80’), Gyurkits, Kovács, Görög (75’), Budai, Ribár (63’), Süvöltös (75’)

Cserék: Bencze (80’), Gregor (75’), Grajzel (63’), Zsákovics (80’), Delea, Nagy (75’)

Gólszerzők: Süvöltös (12’), Ribár (38’), Szendrei (39’), Sámson (48’) (ög.), Varga (67’) (ög.), Vas (86’)

Csapatunk nagyon jól kezdte a mérkőzést! Lendületesen, dinamikusan futballoztunk, majd egy szép támadás után megszereztük a vezetést. Gólunk után azonban érthetetlen módon visszaesett a játékunk, pontatlanok, ütemtelenek lettünk. Az első félidőben húsz perc is így telt, emiatt ekkor saját magunknak tettük nehézzé a találkozót. A szünet előtt viszont újra a jó arcunkat mutattuk, és néhány perc alatt el is döntöttük a mérkőzés végkimenetelét. A második játékrészben a helyzeteink alapján még több gólt szerezhettünk volna a túlzottan agresszíven, olykor kifejezetten durván játszó ellenfelünk ellen. Összességében a játék képe alapján a számszerű eredmény sem túlzó, a Taksony nem jelentett veszélyt a kapunkra, mi viszont számtalan lehetőséget dolgoztunk ki. Bencze Tamás, Gregor Zalán és Zsákovics Botond először léphetett pályára a felnőtt mezőnyben, mely bemutatkozáshoz ezúton is gratulálunk nekik.

„Magabiztos győzelmet arattunk egy nehéz mérkőzésen, ahol ellenfelünk olykor a durvaság határát súrolva játszott ellenünk. Fiataljaink jól beleálltak a küzdelembe, így végül markáns különbséggel arattunk sikert. Külön öröm számomra, hogy Bencze, Gregor és Zsákovics személyében három fiatalunk is bemutatkozhatott a felnőttek között. Gratulálok keretünknek az egész tavaszi szerepléshez, nagy eredménynek tartom, hogy sikerült meghosszabbítanunk tagságunk az NBIII-as mezőnyben, ahol fiataljaink tovább fejlődhetnek és tapasztalatokat szerezhetnek a felnőtt futballban” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.