Sorsoltak a MOL Magyar Kupában

2021. szept. 02.  -  NB I.
A sorozat harmadik körében kapcsolódtunk be.

Augusztus 7-8-án megkezdődtek a MOL Magyar Kupa 2021/22-es kiírásának főtáblás küzdelmei. Az első két kanyarban azonban még csak az NBIII-as és a harmadosztály alatti versenysorozatban szereplő gárdák vettek részt. A százhuszonnyolcas rajttábla első fordulója után hatvannégyen maradtak, majd még egy meccsnapot követően már csak harmincketten. Hozzájuk csatlakozott most a további harminckét NBI-es és NBII-es alakulat, tehát ismét egy hatvannégyes mezőny alakult ki.

A kupasorozat továbbra is magával viszi a tavalyi újítást, miszerint minden párharc egy meccsen dől el. Értelemszerűen, ha a mérkőzés kilencven perce után az állás döntetlen, hosszabbításra, majd, ha továbbra sincs győztes, tizenegyesrúgásokra kerül sor. A találkozókat mindig az alacsonyabban rangsorolt együttes otthonában rendezik, vagy, ha mindkét csapat ugyanabban a bajnokságban viaskodik, az addig kevesebbet otthon játszó, végül az előbb kihúzott csapat lesz a pályaválasztó.

A harmadik forduló párosításait szeptember 2-án, negyed ötkor sorsolták az M4 Sport stúdiójában, élő műsor keretében.

Ellenfelünk pedig a Megye I-es UFC Gyömrő csapata lesz.

Ebben a szakaszban az NBI-es csapatok még kiemeltek voltak, így egymással nem kerülhettek össze.

A számunkra első kanyar játéknapja szeptember 18-19. A találkozónkkal kapcsolatos részletekkel hamarosan jelentkezünk.

De a legfontosabb, hogy a kupában is: Hajrá, Paks! A magyar csapat!