Debreceni oszlopos tagja volt az U19-es válogatottnak

2021. szept. 08.  -  NB I.
Fiatal tehetségünk hazatérve mesélt a nemzeti csapattal megjárt szerbiai tornáról.

U19-es korosztályos válogattunk az elmúlt napokban a szerbiai rendezésű Vilotic-tornán vett részt. A keretben pedig Szendrei Ákos és Debreceni Ákos képviselte a paksi színeket. Mint, ahogy arról nemrég beszámoltunk, előbbi Ákos a válogatott program alatt a DAC-hoz igazolt, Debreceni viszont nagyszerű élményekkel és erőtől duzzadva tért vissza szerda reggel öltözőnkbe.

„Ennyi időt még nem voltam a válogatottal, de felettébb jól éreztem magam. A tíz nap alatt még jobban megismertük egymást, összecsiszolódtunk és tovább mélyült az összhang. Edzőinkkel is kiváló kapcsolatban vagyok, úgyhogy csak és kizárólag jókat tudok mondani” - kezdte tehetségünk.

A tornát egy Montenegró ellen aratott 4-1-es győzelemmel kezdtük, majd az azerieket léptük le 3-1-re, így jöhetett a döntő a házigazda szerbekkel szemben. A harcos meccsen végül otthon maradt a trófea, Magyarország-Szerbia 0-1. De nézzük, hogy élte meg mindezt Debreceni, aki alapembernek bizonyult Tímár Krisztián szövetségi edző csapatában.

„Az első mérkőzés, úgy érzem, egy sima összecsapás volt. Rögtön az elején gólt szereztünk, mely után magabiztosan futballoztunk, érvényesítettük a játékunk. Az Azerbajdzsán elleni 3-1 is nevezhető kellemesnek, még akkor is, ha ott a második félidő nem teljesen az elvárásaink alapján sikerült. Összességében ellenük sem volt a pakliban, hogy gondunk lehet. Harmadjára a hazaiakkal játszottunk, ami a torna döntője volt, hiszen a két hatpontos csapat találkozott egymással. Déli szomszédaink azonban rendkívül erőszakosak voltak, keményen letámadtak, ez pedig nem kedvezett számunkra. Ennek ellenére is partiban voltunk, sőt, az első félidőben több helyzetünk volt, végül egy rossz visszarendeződést követően bekapott góllal kaptunk ki. A rendes játékidő végén egy döntetlen reálisabb végeredmény lett volna…” - elemzett Ákos, aki az első és a második találkozón is a kezdő tizenegy tagja volt.

„Úgy érzem, az első meccsen tudtam érvényesülni. A második gólnál én adtam gólpasszt, párharcokat nyertem, és futballozhattam előrefelé is, beléptem a játékokba, amit kifejezetten szeretek. A szerbek ellen, nem tagadom, sokkal nehezebb volt játszani” - így a saját teljesítményéről védőnk.

A válogatott program októberben újra folytatódik, végül erre is kitértünk fiatal játékosunkkal. „Természetesen nagy örömmel mennék újra. Szövetségi kapitányunk korrekten elmondta, miben kell fejlődnöm a következő hetekben, én pedig állok elébe. Mindent megpróbálok tehát, hogy a jövő hónapban is megérkezzen a behívó.”

Reméljük, így lesz! Hajrá, Ákos! Hajrá, Paks!

Képek: mlsz.hu