U19: Alap csoport, 3. forduló: PAKSI FC - ZTE FC 3 - 3 (1 - 0)

Kezdők: Simon, Ludányi, Borsi, Skripek, Vén, Artner, Heisler, Lakatos-Lengyel, Fuják, Paksi, Zoltán

Cserék: Sági, Nickl, Zsákovics, Balogh, Dózsa, Prantner, Kurta

Góljainkat Zoltán 17’, Skripek 78’ és Paksi 92’ szerezték.

Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, sok lehetőségünk volt, és több góllal kellett volna vezetnünk. A második játékrészben is jól futballoztunk, de itt már voltak hibás védekezések, amit a Zalaegerszeg kihasznált, és gólra is váltott. Összességében győzelmet érdemeltünk volna, sokat tettünk érte, de a kapuk előtti bizonytalanságaink miatt csak egy döntetlenre futotta. Biztató jel, hogy csapatjátékban és védekezésben sokat léptünk előre - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U17: Alap csoport, 3. forduló: PAKSI FC - Dunaújváros PASE 4 - 0 (1 - 0)

Kezdők: Herman, László, Ádám, Horváth, Karaszi, Palóka, Pesti, Berényi, Répási, Marsai, Molnár

Cserék: Hübner, Horváth, Kardos, Büki

Góljainkat Palóka 45’ és Pesti 49’, 62’, 72’ szerezték.

A mérkőzés elejétől mi irányítottuk a játékot, a vendégcsapat jól védekezett, lezárta a területeket. Az átadásaink sajnos rendre elakadtak, próbáltuk a szélén megbontani a Dunaújváros védelmét, ami a félidő vége előtt góllá érett. Palóka egy átlövéssel talált az ellenfél kapujába. A második játékrészben már könnyebben átjátszottuk vendégünk védelmét, és sorban dolgoztuk ki helyzeteinket, amiből Pesti háromszor is eredményes tudott lenni. Az első félidőben lassan járattuk a labdát, több futást és kettő az egy elleni játékot kellett volna kialakítanunk. A második negyvenöt percre már feljavultunk és magabiztos győzelmet arattunk - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Marsai, Répási, Horváth, Pesti

U16: Kiemelt csoport, 3. forduló: Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 2 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Bakodi, Máté, Somorjai, László, Babos, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka, Pupp

Cserék: Forster, Kispál, Köllő, Szilágyi, Tóth, Gáspár

Gólunkat Palóka 5’ szerezte.

„Gratulálok a PAFC-nak. Küzdelmes mérkőzés volt, melyen igazán szerettük volna felborítani a papírformát. Sokáig úgy tűnt, sikerül is, de sajnos a visszatérő hibáinkból megkaptuk a második gólt, ami eldöntötte a mérkőzést. Játékban nem tudtuk azt a szintet hozni, ami a csapatban van, viszont a küzdés és az akarat rendben volt. Sajnos nem tudtunk pontot szerezni, pedig megérdemelt lett volna, dolgozunk tovább” - értékelt Haraszti Zoltán edzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 3. forduló: PAKSI FC - Vasas Kubala Akadémia 2 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Juhász, Éger, Marcsa, Soós, Galambos, Balogh, Vesza, Dörömböző

Cserék: Ulbert, Haskó, Szabó, Huber

Góljainkat Galambos 23’ és Juhász 58’ szerezték.

Egy jó erőkből álló akadémiai csapatot fogadtunk, melytől a tavalyi évben mindkétszer vereséget szenvedtünk. Idén már az első percektől kezdve kezdeményezően fociztuk, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Agresszívak voltunk, sok labdát szereztünk a pálya középső harmadában, és ezek után az átmeneteket is jól oldottuk meg. A vezetés megszerzése után gyorsan jött a vendégek válasza, de a játék képe ezután sem változott. A második félidőben a szerzett gól mellett a támadóink többször is egy az egyben vezették a kapusra a labdát, és büntetőt is hibáztunk. Ezek után az utolsó percekben szerencsénk is volt, mert a Vasas kiegyenlíthetett volna. Összességében: a csapat a mérkőzés nagy részében jól játszott, és minden poszton voltak jó egyéni teljesítmények is. Az ellenfél kapuja előtt a jövőben viszont jobb döntéseket kell hoznunk, mivel többször is lezárhattuk volna a mérkőzést - így Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 3. forduló: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi BFLA 4 - 1 (1 - 0)

Kezdők: Palencsár, Orbán-Zaják, Bagó, Szurma, Selyem, Galambos, Somogyi, Farsang, Wiesner, Tanos, Tojzán

Cserék: Budai, Szurma, Péter, Rauf, Nagy

Góljainkat Szelyem 20’, Tojzán 65’, Orbán-Zaják 74’ és Szurma 75’ szerezték.

Kissé kapkodva, idegesen, sok hibával játszottunk, sokszor egyénieskedve próbáltuk megoldani a mérkőzés adta szituációkat. A vezető gólunk után több nagy lehetőségünk is volt a többgólos előny kiépítésére, ezekkel azonban nem tudtunk élni. 1-0-s félidőt követően a Kaposvár egy irgalmatlan nagy távoli góllal egyenlített. A vendégek az elején még letámadtak, kevés sikerrel, aztán átadták a területet, kontrákra játszottak, így a mérkőzés ezen része alatt a támadásépítést tudtuk gyakorolni. Sokszor siettettük a játékot, még nem érezzük, hogy mikor kell labdát tartani, sok esetben csak előrefelé játszottunk. Ebben fejlődjünk kell, türelmesebben kell a labdát birtokolni. Az összecsapás a mérkőzés utolsó húsz percében dőlt el, amikor háromszor is be tudtuk venni ellenfelünk kapuját. A helyzetek számát illetően megérdemelten nyertünk, és egy nagyon kellemetlen stílusú ellenfelet sikerült legyőznünk. Külön örömteli, hogy négy különböző játékos szerezte góljainkat, mindenki hozzátett egy picit a sikerhez, igazi csapatmunka volt. A mérkőzés pozitívuma továbbá, hogy gyengébb játékkal is nyerni tudtunk, végig hittünk a sikerben, az ellenfelünk egyenlítő gólja nem törte meg a csapatot. Kapusaink elosztották egymás között a mérkőzést, és mindkettőnek volt egy-egy nagy bravúrja, ami nagyon fontos volt a győzelem szempontjából. Egy játékos visszajátszott a felettünk lévő korosztályból, egy pedig feljátszott az U13-ból - így Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 2. forduló: Kaposvári Rákóczi BFLA - PAKSI FC 1 - 6 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Pumerschein, Klem, Stier, Osztermájer, Péter, Száraz, Krausz, Vargyas

Cserék: Varga, Szoó, Kákai, Blága

Góljainkat Száraz 17’, Vargyas 45’, 67’, Varga 69’ és Osztermájer 80’ szerezték, a további egy találatunk hazai öngól után született.

Kezdők: Demeter, Tóth, Niklós, Kutasi, Földi, Ágoston, Csötönyi, Nagy N., Nagy