Három gyönyörű siker a hétvégéről

2021. okt. 05.  -  Utánpótlás
Az U17 a Kaposvárt, az U15 a Fehérvárt, az U14 pedig a Mosonmagyaróvárt győzte le.

U17: Alap csoport, 6. forduló: Kaposvári Rákóczi BFLA - PAKSI FC 0 - 5 (0 - 3)

Kezdők: Herman, Perger, Mácsik, Ádám, Karaszi, Horváth, Pesti, Berényi, Répási, Marsai, Szivós

Cserék: Szilágyi, Kispál, Binder, Berger, Büki

Góljainkat Pesti 10’, 25”, 40’, Karaszi 52’ és Büki 59’ szerezték.

„A mérkőzés elejétől kezdve mi irányítottuk a játékot, már a középpályán a labdaszerzésekből gyors támadásokat vezettünk. Pesti révén háromszor is eredményesek voltunk, így háromgólos előnnyel mehettünk a félidőre. A szünet után is mi kezdeményeztünk többet, Karaszi átlövésből szerzett góljával tovább növeltük előnyünket. Öt cserejátékossal frissítettünk, és továbbra is mi domináltunk. A végeredményt egy bal oldali támadásból Büki állította be. Taktikusan és fegyelmezetten játszottunk az egész mérkőzés folyamán. Minden csapatrészben felülmúltuk a hazai gárdát, ami gólokban is megmutatkozott - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Pesti, Karaszi, Marsai, Mácsik, Ádám

U16: Kiemelt csoport, 6. forduló: MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 6 - 0 (2 - 0)

Kezdők: Bakodi, Máté, Somorjai, László, Pupp, Babos, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka

Cserék: Gáspár, Köllő, Hekfusz

U15: Kiemelt csoport, 6. forduló: PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 2 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Ulbert, Kovács, Májik, Niklos, Éger, Marcsa, Galambos, Balogh, Vesza, Huber, Dörömböző

Cserék: Wiesner, Haskó, Lakatos-Lengyel, Szabó

Góljainkat Májik 66’ és Dörömböző 72’ szerezték.

„A mérkőzés folyamán végig szervezetten és nagy akarattal játszott a csapat. Ezúttal az átlagnál több hiba csúszott a játékunkba, főleg az első félidőben játszottunk türelmetlenül, és ebben az időszakban sok pontatlan átadás jellemezte a játékunkat. A második félidőben feljavult a fiúk teljesítménye, és végül sikerült rést találni a szervezetten védekező fehérvári „falon”. Örülök, hogy védekezésben végig stabil volt a csapat, de a támadójátékunk most nem volt az igazi, ennél többre vagyunk képesek. Gratulálok a csapatnak - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 6. forduló: Credobus Tehetségközpont - PAKSI FC 0 - 4 (0 - 1)

Kezdők: Szurma, Pumerschein, Bagó, Selyem, Rauf, Farkas, Wiesner, Tanos, Tojzán, Palencsár

Cserék: Nagy, Budai, Orbán-Zaják, Szurma, Péter, Steiner, Oszetmájer

Góljainkat Wiesner 40’, 56’, Budai 61’ és Farsang 66’ szerezték.

A hét elején szerettük volna lemondani az összecsapást, mert betegségek és sérülések miatt kevés játékos állt a csapat rendelkezésére. A halasztási kérelembe az ellenfél nem ment bele, ezért az U13 mérkőzés elhalasztásával tudtunk megfelelő létszámmal elutazni a hosszú útra. A kisebb korosztályból négyen játszottak fel, egy betegünk - Farkas - meggyógyult és két sérültünk - Budai, Orbán-Z. - is vállalta a játékot. Kapkodva, sok hibával kezdtük a találkozót, erőlködtünk és erővel próbáltuk megoldani a mérkőzés első félidejét. Sajnos voltak gyenge teljesítmények... Nagyon sokat hibáztunk, az ellenfél ennek ellenére nem igazán tudott a kapunk előtt érvényesülni, nem tudtak nagy lehetőséget kialakítani, a kapunk nem forgott veszélyben. A félidő utolsó percében egy erősen lesgyanús szituáció után Wiesner lépett ki a védők között, és szerzett vezetést. Rendkívül jókor jött a vezető találat. A félidőben két mezőny és egy előre tervezett kapus cserével próbáltunk frissíteni, javítani a minőségen. A cseréknek köszönhetően feljavultunk, a kis játékokat jól oldottuk meg, többet mozogtunk, feljavult a passzjátékunk. Minden csereként pályára lépő játékos tudott hozzátenni a második félidei eredményes játékunkhoz, ekkor az elfáradó ellenfél már csak elvétve jutott el a kapunkig. A második félidei játékunk alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Az U13-as korosztályú játékosok ismét jó teljesítményt nyújtottak, valamint a cserejátékosok is jól szálltak be a mérkőzésbe. Fontos volt, hogy egy vesztes és egy elhalasztott mérkőzés után ismét nyerni tudtunk - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.