A tizedik találkozásunk jön a Kisvárdával

2021. okt. 21.  -  NB I.
Vendégeink nem érkezhetnek jó szájízzel városunkba, hiszen Pakson eddig mi dominálunk!

Az OTP Bank Liga tizedik játéknapján, tehát az első kanyar utolsó előtti mérkőzésén, ismét pénteken csapatunk a Kisvárda gárdáját fogadja idehaza. Kezdés: 17:45-kor, jegyinfó IDE kattintva.

Az ország észak-keleti csücskéből városunkba érkező piros-fehérek még nem örülhettek Pakson, és maradjon ez továbbra is így! Hazai mérlegünk eddig három győzelem és egy döntetlen, meccsenkénti 2.7-es gólátlaggal. Gólarány 9:2, ide!

Az előjelek tehát jónak ígérkeznek, de egészen biztos, nagyon kell majd küzdenünk, ugyanakkor a három pontra szükségünk van, hogy lépést tartsunk az élmezőnnyel.

Mindent bele, srácok! Hajrá, Paks! A magyar csapat!

A tavalyi szezon

Az idei évadban az első egymás elleni találkozásunkkor, 2020 novemberének középen, Kisvárdán egy igazán iramtalan meccsen 3-1-re buktunk el, majd már 2021 februárjában, idehaza Hahn JánosBognár István és Nagy Richárd góljaival 3-0-ra vágtunk vissza. Végül a harmadik randevúnkra újfent 'várdán került sor, ahol a szezon utolsó meccsét vívtuk, és esetünkben az eredmény nem döntött semmiről, addigra bebiztosítottuk már a negyedik helyünk. És, ahogy az lenni szokott, nem tudtunk felpörögni, vereség lett belőle, tovább hosszabbítva a kisvárdai rossz szériánkat...

A 2018/19-es évad

Az első Kisvárda elleni összecsapásunkra 2018. október 6-án, Pakson került sor. A mérkőzés első játékrészében tőlünk Hahn János (16’), Remili Mohamed (19’) és Gévay Zsolt (42’) talált a kapuba. A három találatunkra a vendégeinktől csak Horváth Zoltán tudott válaszolni a 30. minutumban. A második játékrész legelején Gévay ismét betalált, ezzel beállítva a premier 4-1-es végeredményét.

A visszavágóra már a piros-fehérek stadionjában került sor. A mérkőzés gólnélküli döntetlennel ért véget.

A harmadik találkozót ismét idehaza vívhattuk. Az akkor még folyamatosan épülő és szépülő stadionunkba kilátogató majd’ 2000 szurkoló az első félidőben nem láthatta a labdát a kapuban. A második játékrészből fél óra telt el, amikor is Könyves Norbert kapott egy pontos kiugratást a bal oldalon, majd Felipe Luiz mellett a hálóba emelte a játékszert. A hátralévő negyed órában előnyünket már nem adtuk ki a kezünkből, így itthon tartottuk a három pontot.

A 2019/20-as szezon

Az első meccsen nem sikerült vasárnapi ellenfelünk fölé kerekednünk, 1-0-ra hozták a brusztolós meccset. A visszavágón sokáig úgy tűnt, gólnélküli döntetlent játszunk, azonban Papp Kristóf négy perccel a vége előtt begyűjtötte második sárga lapját, így emberhátrányba kerültünk, amit vendégeinktől Lucas két perc múlva ki is használt. Szívünk és harciasságunk viszont pontot ért, Szabó János a 91. játékminutumban egalizált. Balogh Balázs révén pedig még nyerhettünk is volta, technikás középpályásunk 22 méterről kapura tekert szabadrúgása azonban sajnos centikkel, de mellé ment. A harmadik összecsapásra ismét Kisvárdán került sor, a 2-0-s hazai győzelmet pedig felejtsük is gyorsan el…