Két csapatunk is ikszelt a várdai akadémiával.

U19: Alap csoport, 8. forduló: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi BFLA 3 - 0 (2 - 0)

Kezdők: Simon, Ludányi, Skripek, Osztermájer, Ribár, Zoltán, Borsi, Lakatos-Lengyel, Fuják, Nickl, Gregor

Cserék: Zsákovics, Dévényi, Heisler, Paksi, Vén, Dózsa, Sági

Góljainkat Osztermájer 9’ és Zoltán 15’ szerezték, továbbá egy vendég öngól is segítette a győzelmünk.

„A mérkőzés tizenötödik percében 2-0-ra vezettünk, ami azt is jelzi, hogy jól kezdtük a találkozót. A biztos vezetés után is megmaradt a jó játék, de a lehetőségek kimaradtak. A második félidőben már nem voltunk olyan agilisak, mint az elsőben, de helyzetek így is adódtak. A siker a korai góloknak köszönhetően nem volt veszélyben, és magabiztos győzelmet arattunk egy jó eredményekkel rendelkező csapat ellen” - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U17: Alap csoport, 9. forduló: PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 2 - 7 (0 - 2)

Kezdők: Herman, Perger, Mácsik, Ádám, Binder, Karaszi, Répási, Pesti, Berényi, Horváth K., Marsai

Cserék: Hübner, Szilágyi, Berger, Horváth A.

Góljainkat Pesti 66’ és Marsai 76’ szerezték.

„Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a mérkőzés elején, majd egy átlövésből a vendégcsapat előnyhöz jutott. Támadóbban léptünk fel, de a helyzeteinket sorra elhibáztuk. A félidő vége ellőtt egy jól eltalált lövésből két gólra növelte előnyét a Fehérvár. A második játékrészben letámadtuk ellenfelünket, de két pontrúgásból ismét gólokat kaptunk. Pesti szemfüles találtata, melyet negyven méterről emelt a kapuba, még visszaadta a reményünket. Tovább támadtunk, megvoltak a helyzeteink, amik sajnos azonban rendre kimaradtak. A Fehérvár viszont minden megingásunkat góllal büntette. Marsai révén még egy szabadrúgás után betaláltunk, de a vendégeknek mindig volt válasza. Mentünk az eredmény után, a védekezésünkre viszont nem figyeltünk. A Fehérvár minden lehetőségét kihasználta, míg mi a kidolgozott öt ziccerünkből egyet sem tudtunk berúgni” - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Perger, Marsai

U16: Kiemelt csoport, 9. forduló: PAKSI FC - Várda Labdarúgó Akadémia 1 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Máté, László, Pupp, Babos, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka, Hekfusz

Cserék: Forster, Somorjai, Tóth, Köllő, Gáspár

Gólunkat Máté 19’ szerezte.

„Végre azt az arcát mutatta a csapat, amit várok tőlük. Egy küzdelmes mérkőzést játszottunk, melyet mindkét csapat szeretett volna megnyerni, így mindkét kapu előtt volt is lehetőség. Véleményem szerint mi közelebb álltunk a sikerhez, de sajnos a végjátékainkat nem tudtuk pontosan lejátszani, ezen dolgozunk tovább” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 9. forduló: Várda Labdarúgó Akadémia - PAKSI FC 3 - 3 (2 - 2)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Juhász, Éger, Soós, Galambos, Tillman, Balogh, Vesza, Huber

Cserék: Ulbert, Wiesner, Jáksó, Szabó, Lakatos-Lengyel

Góljainkat Éger 15’, Galambos 39’ és Balogh 74’ szerezték.

„Nem a legjobb előjelekkel utaztunk a mérkőzésre, hiszen a védelemből és a támadósorból is meghatározó játékosaink hiányoztak. A kisvárdai együttes eddigi hazai mérkőzései mindegyikét magabiztosan megnyerte (MTK 3-0, Puskás Akadémia 4-2, DVTK 5-0). Nehéz feladat előtt álltunk. A hazai csapat egy nagy egyéni hibánkat kihasználva már a mérkőzés elején vezetést szerzett. A játékunkat ez nem zavarta meg, jól játszottunk, veszélyes támadásokat tudtunk vezetni, és már ekkor érezhető volt, hogy akár meglepetést is szerezhetünk. Az első félidőben tiszta helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni, viszont mi olyan játékhelyzetből voltunk eredményesek, amelyben az utóbbi időben nem teljesítettünk jól. A második játékrészben már nagyobb nyomás alatt voltunk, de szervezetten védekeztünk, ellenfelünk nem talált rajtunk fogást. Egy újabb nagy egyéni hibánkat góllal büntette a hazai együttes, de az utolsó percekben sikerült egyenlítenünk. A csapat mentális erejét jelzi, hogy a nagy egyéni hibák után sem „esett össze”, és mindig volt válasza a hazai gárda vezető találataira. Gratulálok a fiúknak, jól játszottak, és minden csapatrészben több kiváló egyéni teljesítmény volt. A mérkőzésen elkövetett egyéni hibáinkból azonban tanulnunk kell” - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 9. forduló: PAKSI FC - ZTE FC 4 - 2 (3 - 0)

Kezdők: Nagy, Budai, Tanos, Szurma, Tojzán, Soós, Galambos, Rauf, Farkas, Farsang, Wiesner

Cserék: Osztermájer, Bagó, Szurma, Somogyi, Selyem, Biszak

Góljainkat Galamos 18’, Wiesner 39’ és Farsang 53’ szerezték, továbbá egy vendég öngól is segítette a győzelmünk.

„A Veszprém elleni győzelem lökést adott a csapatnak, amivel eldőlt, hogy akár az őszi dobogóra is felférhetünk majd, de mindenképpen lőtávon belül maradhatunk a közvetlen élmezőnnyel szemben. A Zalaegerszeg ellen is hasonló támadó felfogásban léptünk pályára, mint tesszük azt minden meccsen. Próbálunk magasan labdát szerezni, próbálunk labdát birtokolni, és a labdakihozatalok gyakorlására is sok hangsúlyt fektetünk. Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, szereztünk szerencsés és szép gólokat. A második játékrész elején elért újabb találattal végleg lezártuk a mérkőzést. Ami nem tetszett, hogy a becserélt játékosok nagy része pontatlanul, sok hibával, nem kellő koncentráltsággal szállt be a mérkőzésbe, ennek köszönhetően a ZTE tudott kozmetikázni az eredményen. Ahelyett, hogy 4-0 után megsemmisítő vereséget mértünk volna az ellenfelünkre, még nekünk kellett magyarázkodni a mérkőzés után. Ebből is látszik, hogy van még hova fejlődnünk, a labdabirtoklás hatékonyságával továbbra sem vagyok elégedett, nem tetszik a magatartásunk a labdabirtoklás váltásoknál. Összességében a győzelmünk teljesen megérdemelt és egy percig sem forgott veszélyben” - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 8. forduló: PAKSI FC - Budaörs 10 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Pumerschein, Szoó, Stier, Osztermájer, Péter, Steiner, Krausz, Vargyas

Cserék: Klem, Száraz, Blága, Kökény, Varga, Kákai, Pál

Góljainkat Osztermájer 4’, Steiner 20’, 24’, 38’, 71’, Pumerschein 29’, 31’, Krausz 62’ és Vargyas 65’, 70’ szerezték.

U12: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 8. forduló: PAKSI FC - Budaörs 3 - 4 (0 - 0)

Kezdők: Demeter, Tóth, Weisz, Kaltenecker, Kutasi, Niklós, Földi, Nagy, Csötönyi

Cserék: Nagy N.

Góljainkat Csötönyi 5’, Nagy 19’ és Földi 77’ szerezték.