OTP Bank Liga 2021/2022, 12. forduló - 2021.11.06. - 14:45

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 2 - 1 (1 - 1)

Helyszín: Mezőkövesd, Mezőkövesd Városi Stadion

Nézőszám: -

Játékvezetők: Antal Péter (játékvezető), Csonka Bence (tartalékjátékvezető), Medovarszki János (asszisztens), Csatári Tibor (asszisztens)

A 'kövesd összeállítása

Kezdők: Tordai, Calcan (Jurina 57'), Cseke (Chrien 81'), Drazic (Vojtus 81'), Lakvekheliani, Karnitski (Madarász 57'), Pillár, Farkas, Cseri, Katanec, Vutov (Kocsis 37')

Cserék: Ryabenko, Baki, Martinez, Derekas, Vojtus, Szépe, Kocsis, Chrien, Vadnai, Madarász, Jurina

Vezetőedző: Supka Attila

Kezdők: Nagy G. - Lenzsér, Szélpál (Kulcsár 71'), Kinyik, Medgyes - Papp (Nagy R. 68'), Bognár, Windecker, Balogh (Böde 77') - Sajbán, Ádám

Cserék: Rácz, Böde, Kulcsár, Gyurkits, Kesztyűs, Szabó B., Nagy R., Pethő, Szabó J.

Hiányzók: Osváth (sérült), Tamás (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Drazic 18', Jurina 72', ill. Sajbán 43'

3. perc: Nagy G. gyűjtött be magabiztosan egy jobbról érkező nagy mély hazai beadást.

4. perc: Papp ért vissza zseniálisan egy mezőkövesdi kontrára, és szerelt már a tizenhatosunkon belül. Kellett, szép és higgadt volt!

6. perc: Lenzsér jobb oldali beadását középen, szorongatott helyzetből Ádám próbálta kapura fejelni, a túlságosan lelassuló labda azonban csemege lett a hazai portásnak.

7. perc: Lakvekheliani kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután lekönyökölte a mellett a labdával elrobogó Lenzsért a jobb oldalvonalnál.

9. perc: Lenzsér veszélyes jobb oldali beadását csak centikkel tudták a kapu mellé menteni a hazaiak. 10. perc: Ádám került helyzetbe közel a hazai kapuhoz, de Tordai sajnos védeni tudott.  Ah…, nagy lehetőség volt.

14. perc: Lerántásért Papp kapott sárga lapos figyelmeztetést.

15. perc: Lenzsér tisztázott jól és az utolsó pillanatban egy veszélyes kapunk előtt kavarodás végén.

16. perc: Calcan tekert a tizenhatosunk sarkától, a labda a felső kapufánkon csattant…

17. perc: Nagy G. védett nagyon vetődve, Vutov 18 méteres szabadrúgását követően.

18. perc: Gól. A szöglet után Drazic fejelt a kapunkba. Ébresztő gyerekek!

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 0

21. perc: Bognár lépett ki egy zseniális passzal a jobb oldalon, majd Sajbán elé tette a játékszert, aki laposan középre adta volna az érkező Ádámnak, de csatárunk elől az utolsó pillanatban tisztázni tudtak a hazaiak. Szép és ígéretes játék volt!

23. perc: Balogh lépett ki a bal oldalon, de az Ádámhoz továbbított labdát újfent a ziccerlehetőségünk előtt hatástalanította egy ’kövesdi láb.

25. perc: Bognár lőtt jó 26 méterről nem sokkal a kapu mellé.

28. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, majd a középre ívelt labda Windecker fejét találta meg, sajnos a kapu közepébe tartót játékszert Tordai fogni tudta.

31. perc: Ádám került helyzetbe, de sajnos túlságosan kisodródott, így már csak visszatenni tudta a labdát a tizenhatoson belül érkező Windecker próbálkozását pedig blokkolták.

33. perc: Bognár indult meg tisztán a pálya tengelyében, majd Ádámot választotta a bal oldalon, aki nem sokkal a tizenhatos sarkát átlépve a kapu mellé lőtt. Ah...

37. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál. sérülés miatt Vutov nem tudta folytatni a játékot, helyette Kocsis lépett a pályára.

39. perc: Bognár tette ki jó ütemben a bal oldalra a labdát Baloghnak, akinek a lapos lövését Tordai sajnos fogni tudta.

43. perc: Góóól! Egy szépen lejátszott támadás végén Sajbán maradt ajtó-ablak helyzetbe, nem hibázott! Ez az!

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 1

Véget ért az első félidő. Gyerünk tovább, srácok!

46. perc: A Mezőkövesd kezdte a második játékrészt.

47. perc: Szélpál mentett hatalmasat egy veszélyes hazai helyzet után, a balról betett labdát szelídítette meg.

50. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, beadásáról középen Ádámot centikkel előzték meg.

49. perc: Újabb szükséges és tanítani való fontos Szélpál mentés.

50. perc: Ádám próbálkozott 18 méterről, de lövését hárította Tordai.

57. perc: Kettőscsere a hazaiaknál: Calcan és Karnitski helyett Jurina és Madarász kapott lehetőséget.

60. perc: Bognár emelt lágyan a kapu elé egy labdát 17 méterről, az érkező Pappról pedig a kapufára vágódott a labda. Nagy lehetőség volt.

61. perc: Szélpál is „besárgult” egy elkésett belépőért.

64. perc: Pillár is sárga lapot gyűjtött.

68. perc: Először cseréltünk: Papp helyett Nagy R. folytatta.

71. perc: Mi is kényszerű cseréle szorultunk: Szélpált Kulcsár váltotta.

72. perc: Gól. Eladott labdán után Jurina lépett ki ziccerbe, nem értük utol, nem hibázott.

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 2 - 1

73. perc: Farkas kapott sárga lapot.

77. perc: Újra cseréltünk: Balogh helyett Böde lépett a pályára.

79. perc: Madarász kapott sárga lapot, miután visszahúzta Nagy R.-t, aki a pálya tengelyében indult volna meg.

81. perc: Medgyes kapott egy jó labdát a bal oldalon, de beadását Tordai lefülelte.

81. perc: Újra kettőt módosítottak a hazaiak: Cseke helyett Chrien és Drazic helyett Vojtus kapott lehetőséget.

83. perc: Bognár tekert kapura egy szabadrúgást a bal oldalról, de a hazaiak portás odaért a rövid sarokba igyekvő labdáért.

85. perc: Jurina lőtt a tizenhatos sarkától messze a kapunk mellé.

89. perc: Jurina lépett ki ismét ziccerbe, de kapusunk és a visszaérő Lenzsér hatástalanítani tudták a hazai játékost.

90+1. perc: Vojtus kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

90+1. perc: Bognár tekerte középre a szabadrúgást a bal oldalról, középen Ádám és Böde is csak centikkel maradtak le.

Véget ért a mérkőzés. Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 2 - 1 :(