Értesüljön elsőként a pályán történtekről tudósításunkból.

OTP Bank Liga 2021/2022, 13. forduló - 2021.11.20. - 12:30

PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 4 - 1 (3 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1198

Játékvezetők: Karakó Ferenc (játékvezető), Pillók Ádám (tartalékjátékvezető), Albert István (asszisztens), Horváth Róbert (asszisztens)

Kezdők: Rácz - Szabó J., Szélpál, Kinyik - Medgyes, Balogh (Papp 46'), Bognár, Windecker, Sajbán - Ádám (Lenzsér 77'), Böde (Nagy R. 89')

Cserék: Simon, Tamás, Osváth, Kulcsár, Kesztyűs, Papp, Lenzsér, Szabó B., Nagy R.

Vezetőedző: Bognár György

A PAFC összeállítása

Kezdők: Markek, Van Nieff, Kozák, Baluta (Csirmaz 46'), Gera, Plsek, Stronati, Szolnoki, Spandler, Nagy Zs., Komáromi (Corbu 60')

Cserék: Kiss, Nunes, Csirmaz, Slagveer, Corbu, Favorov, Puljic, Géresi, Bakti, Faustino, Deutsch

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerzők: Ádám 8', Böde 26', Bognár 45+1', Sajbán 90' ill. Corbu 89'

1. perc: Bognár veszélyes szögletét a röviden Böde csúsztatta meg, de mögötte sajnos senki nem érkezett pontosan.

5. perc: Ádám készített le lövésre egy labdát Bödének a tizenhatos vonalánál, ám csapatkapitányunk lapos lövését Stronati blokkolni tudta.

8. perc: Góóól! Szélpál indította kiválóan Medgyes, akinek a pontos beadását középen Ádám fejelte a hálóba!

PAKSI FC - PAFC 1 - 0

12. perc: Rácz védett hatalmasat egy éles szögből, de közelről leadott vendég lövés után. Így van!

15. perc: Kinyik szabadított fel egy veszélyes vendég szögletet, kellett!

17. perc: Újabb veszélyes Bognár szöglet, amit Böde csúsztatott tovább, majd Sajbán fejelt a kapu mellé, a mögötte érkező Ádámnak talán jobb lett volna. Nem baj, gyerünk tovább!

22. perc: Bognár játszott össze Sajbánnal a jobb oldalon, a beadásról Ádám centikkel maradt csak le. Ahh…

26. perc: Bóóól! Böde talán az évad eddigi legszebb gólját lőtte. Egy tengelyben előre lőtt labdát kezelt le, majd kiosztott egy esernyőt, és a kapuba vágta a labdát.

PAKSI FC - PAFC 2 - 0

28. perc: Medgyes pontos bal oldali beadását Böde fejelte nem sokkal a kapu mellé úgy 15 méterről. Uhh...

33. perc: Bognár veszélyes bal oldali szabadrúgására középen ugyan többen is érkeztek, de végül a felcsúti kapusé lett a játékszer.

36. perc: Szélpál akadályozott meg a gyors vendég kontrát. Kellett!

38. perc: Baluta lőtt messze a kapunk fölé egy szabadrúgást jó 22 méterről.

40. perc: Ezúttal Kinyik mentett egy veszélyes felcsúti kontra után, erre is nagy szükség volt, hogy elkerüljük a vendég gólt.

42. perc: Rácz rontott ki a kapujából, és védett ismét szépet egy veszélyes felcsúti összjáték után.

44. perc: Ádám ugrott ki kissé a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belül egy visszahúzást követően nem sokkal tekert a kapu fölé. Ahh…

45. perc: Bognár bal oldali beadását Ádám fejlete a kapufa mellé, de a vendégek portása nagy bravúrral odaért.

45+1. perc: Góóól! Bognár lőtt a kapuba egy bal oldali beadást követően, amit Böde csúsztatott tovább.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - PAFC 3 - 0 Hasonló második félidőt, srácok!

Változtattunk a szünetben: Balogh helyett Papp kapott lehetőséget. A PAFC is cserélt: Baluta helyett Csirmaz folytatta.

46. perc: A PAFC kezdte a második játékrészt.

47. perc: Böde ugrott ki a jobb oldalon, és gyalogolhatott volna be a kapuba, de a vendégek portása jól védte a rövid sarkot, így végül benne kötött ki a labda. Nagy lehetőség volt tovább növelni előnyünk!

54. perc: Medgyes kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

58. perc: Buktatásért Szélpál is „besárgult”.

60. perc: Kényszerű csere a PAFC-nál: Komáromi helyett Corbu folytatta.

62. perc: Sajbán tisztázott egy veszélyes, vendég jobb oldali szabadrúgást követően a kapunk előteréből. 63. perc: Szép kontrát vezettünk a pálya tengelyében, melynek a végén Ádám lőtt szorongatott helyzetből, 16 méterről a kapu mellé.

65. perc: Bognár tekert veszélyesen középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, amit Markek csak kiöklözni tudott a tizenhatoson kívülre.

66. perc: Böde próbálkozott fordulásból, 15 méterről, de a középre tartó labdát a felcsúti hálóőr fogni tudta. Kár, szép lett volna!

70. perc: Rácz gyűjtött be magabiztosan egy bal oldali beadást.

70. perc: A kontrából Bognár húzta meg a bal szélen, és lőtt éles szögből egy kapufát, a kipattanóval pedig Ádán próbálkozott, de lövése pont az egyszem visszaérő vendég védőt találta el.

72. perc: Ugyan gólt szerzett a PAFC, da VAR leshelyzet miatt érvénytelenítette vendégeink találatát.

77. perc: Cseréltünk: Ádám helyett Lenzsér folytatta.

81. perc: Szabó tisztázott szükségszerűen egy gyors vendég támadás végén a bal oldalról a kapunk elé érkező labdánál.

84. perc: Rácz védett magabiztosan egy távoli, vendég próbálkozást.

86. perc: Újabb Rácz-bravúr, ezúttal egy közeli próbálkozást hárított kiváló formában védő hálóőrünk.

87. perc: Gól. Corbu szépített vendégeinknek.

89. perc: Cseréltünk: Bödét Nagy R. váltotta.

90. perc: Góóól! Sajbán szerezte meg a negyedik találatunk.

Véget ért a mérkőzés! PAKSI FC - PAFC 4 - 1 Szép volt, fiúk!