NBIII: Fordításunk ellenére csalódottan tértünk haza az FTC-től

2021. nov. 21.  -  NB III.
Nyomást gyakoroltunk és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki a Népligetben.

NBIII., Közép csoport, 18. forduló: Ferencvárosi TC II - PAKSI FC II 3 - 2 (1 - 0)

Az FTC kerete

Kezdők: Mergl, Szücs, Lukács (Kaján 79’), Mazzonetto (Takács 84’), Varga (Lisztes 46’), Leandro, Könczey, Godányi (Czékus 71’), Juhász, Vida, Gera

Cserék: Kovács, Takács, Pajti, Lisztes, Czékus, Kaján, Vogyicska, Szécsi

Vezetőedző: Borbély Balázs

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Simon, Debreceni, Lorentz (Budai 75’), Gévay, Volter (Artner 64’), Süvöltös, Gyurkits (Kovács 75’), Osváth (Görög 82’), Vas (Varga 46’), Tamás, Szekszárdi

Cserék: Bencze, Görög, Artner, Budai, Varga, Kovács

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Lukács 9’, Czékus 81’, Leandro 82’, ill. Volter 47’, Tamás 57’

A találkozó egész első félideje a mi nyomasztó fölényünkben telt, melyre igazán büszkék lehetünk. Ennek ellenére a Fradi az első támadásából, a leshatárról kilépő Lukács révén megszerezte a vezetést. A szünetig azonban végig nagy nyomást tudtunk helyezni a hazaiakra, portásukat három-négy alkalommal is bravúrra kényszerítettük, és szinte megszámlálhatatlan sarokrúgást végeztünk el. Sajnos gólt nem sikerült szereznünk a szünetig, pedig akár többgólos előnnyel is pihenhettünk volna. A második játékrészben még egy lapáttal rá tudtunk tenni, majd egy nagyszerű támadás végén Volter két perccel a kezdést követően egalizált. Tíz perccel később Tamás egy átlövésből már a mi oldalunkra fordította az eredményt, 1-2. Ezt követően érthetetlen módon az addig hatalmas fölényben játszó gárdánk talán túlságosan elkényelmesedett. Figyelmünk kihagyott, és az FTC a semmiből egy szögletet, valamint egy szabadrúgást követően újra a maga oldalára billentette a találkozót, 3-2.

„Rendkívül csalódott vagyok, mivel egy olyan mérkőzést vesztettünk el, ahol nagyon meg kellett dolgoznunk, azért hogy végül kikapjunk. A játék képe és a kidolgozott helyzetek alapján egy többgólos győzelem helyett fejet kellett hajtanunk a hazaiak előtt. Játékosaink 1-2-nél úgy érezték, megvan a mérkőzés, viszont a kispadon tudtuk, ebből még baj is lehet, sajnos lett is, mivel teljesen kiestünk a találkozó ritmusából. Az utóbbi négy mérkőzésen elsősorban a szenvedélyt hiányolom a játékunkból, sopánkodhatunk, hogy egyik összecsapáson sem játszottunk rosszul, többet érdemeltünk volna, de ennek ellenére az igazság az, mindösszesen egy ponttal gyarapodtunk az utóbbi időben…, az okokon komolyan el kell gondolkodunk” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.