(Kategória: NB I.)
Küldte: Zomborka
2018 november 15 - csütörtök, 17:35

Egy kis összegzés 14 forduló után

Az OTP Bank Liga küzdelmeiben most egy kis szünet következik, a héten nicsenek bajnoki mérkőzések. Ez a kis leállás okot adhat arra, hogy végezzünk egy kis számvetést.

A jelenlegi szezonban a tabella 8. helyén állunk. Eddig 5 győzelmünk, 5 döntetlenünk és 4 vereségünk van a lejátszott 14 forduló alapján. Ez összesen 20 pontot jelent, ami 11 pontos távolságot jelent a kieső zónától, és csak alig több, mint egy győzelemnyi különbséget, 4 pontot a dobogótól, vagyis a harmadik helytől.

Szereztünk összesen 19 gólt, amivel a 6. helyen állunk, és kaptunk 18-at, amivel holtversenyben 6-7. helyen állunk a DVSC-vel. Ebből következően a gólkülönbségünk +1.

Ez a negyedik olyan szezon az NB I-ben, ahol 12 csapat szerepel. Ha összevetjük a mostani teljesítményünket az eddigi hárommal, akkor helyezésben ez a harmadik legjobb, míg pontszámban a második legjobb idényünk. 14 forduló után álltunk már a második helyen 25, a tizenegyedik kieső helyen 13, és a hetedik helyen 18 ponttal. Érdekesség még, hogy a jelenlegi 20 pontunk ezekben a kiírásokban mindig a hatodik helyre lett volna elegendő.

Csak emlékeztetőként, 2015/2016-ban a hetedik, 2016/2017-ben az ötödik, míg legutóbb szintén a hetedik helyen zártunk, a 12 csapatos bajnokságban. HAJRÁ PAKSI FC!

Ezen hír származási helye: PAKSI FUTBALL CLUB