UP: Legyőztük a Fehérvárt és Mosonmagyaróvárt is

Az U15 és az U14 hozta a szép győzelmeket.

U19: „C” csoport, 7. forduló: Gyirmót SE Győr - PAKSI FC 2 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Török, Ludányi, Zsákovics, Vén, Osztermájer, Budai, Lajkó, Heisler, Nickl, Paksi, Tarczal

Cserék: Prantner, Dévényi, Dózsa

Gólunkat Paksi 44’ szerezte.

A nagy szélben és esőben egy brusztolós meccset játszottunk. A hazai csapat két lesgyanús helyzetből rúgott gólt, illetve egy nyilvánvaló büntetőt nem kaptunk meg. A csapat hozzáállása megfelelő volt. Minimum döntetlent érdemeltünk volna - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U17: „B” csoport, 6. forduló: PMFC - PAKSI FC 10 - 1 (3 - 0)

Kezdők: Herman, Perger, Mácsik, Berényi, Szilágyi, Rogács, Marosi, Bica, Répási, Binder, Marsai

Cserék: Kardos, Horváth

Gólunkat Marosi 52’ szerezte.

„Az előző fordulóban egy nagyon jó csapatot tudtunk legyőzni a DVTK személyében. Próbáltunk ugyanabban a felfogásban készülni a héten is, sajnos betegségek és sérülések tovább gyengítették a keretünket. Az első félidőben a megingásainkat a Pécs gólokkal büntette. A második játékrész elején Marosi góljával még visszajöttünk a mérkőzésbe, majd két játékosunk sérülése miatt a csapategységünk szétesett, ezt ellenfelünk könyörtelenül kihasználta, és gólokkal büntetett bennünket. El kell ismernünk, hogy a jobb erőkből álló Pécs a mai napon megérdemelten nyert, ilyen arányban is. Mennünk kell tovább, és a hibákat kijavítva dolgozni, mert ennél többre vagyunk hivatottak - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Szilágyi, Marosi, Berényi

U16: „B” csoport, 8. forduló: PAKSI FC - ETO FC Győr 0 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Bakodi, Gáspár, Babos, László, Pupp, Máté, Győrfi, Tóth, Ignácz, Palóka, Somorjai

Cserék: Hekfusz R., Szabó, Köllő, Hekfusz D.

„Csoportunk egyik legjobb csapata ellen sikerült helytállnunk, amihez gratulálok a fiúknak. Így is lehet azonban egy kis hiányérzetünk, ugyanis a második játékrészben több ziccert is elpuskáztunk. Végig nagyon stabil védekezést mutattunk be, amire úgy gondolom, építeni lehet a jövőben. Gratulálok a csapatomnak az eredményhez és a mezőnyben mutatott játékhoz” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 17. forduló: MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 0 - 3 (0 - 1)

Kezdők: Ulbert, Kovács, Májik, Jáksó, Marcsa, Soós, Galambos, Verbulecz, Balogh, Huber, Dörömböző

Cserék: Wiesner, Juhász, Niklos, Szabó, Vesza

Góljainkat Dörömböző 22’, 70’ és Soós 60’ szerezték.

Több szempontból is fontos mérkőzés volt, de legfőképpen azért, hogy lássuk, az előző fordulóban a Budapest Honvéd elleni mérkőzésen nyújtott teljesítményt, koncentrációt és befektetett energiát a Fehérvár ellen meg tudjuk-e ismételni. Jól kezdtük a mérkőzést, sok labdát szereztünk, azonban az ellenfél védő harmadában sok technikai hibát vétettünk, illetve nem volt meg a megfelelő szélesség a játékunkban. A félidő derekán egy jó letámadás után labdát szereztünk, és Galambos passzából Dörömböző volt eredményes. A gól után a Fehérvárnak volt egy lehetősége a gólszerzésre, de nekünk is adódtak helyzeteink ebben az időszakban. A második játékrészt nagyon jól kezdtük, két nagy helyzetünk is volt. Ekkor fölényben játszottunk, hátul nagyon stabilak voltunk, a labdaszerzések után jól és kreatívan oldottuk meg az átmenetet támadásba. A második félidő derekán Soós és Dörömböző találataival eldöntöttük a mérkőzést. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk, a három gól mellett további nagy ziccereink is voltak a találkozón. A győzelem egyik fő kulcsa az volt, hogy Szép Mártont, az U15-ös válogatott legjobb játékosát csapatként nagyon jól levédekeztük, alig jutott el hozzá a labda.  A védekezésünk mellett most dicsérhető a támadójátékunk is, többen kreatívan és jól játszottak. Gratulálok a csapatnak - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 19. forduló: PAKSI FC - CREDOBUS Tehetségközpont 2 - 0 (1 - 0)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Szurma, Bagó, Tojzán, Rauf, Selyem, Farkas, Farsang, Wiesner, Tanos

Cserék: Szurma, Somogyi, Virág, Biszak

Góljainkat Tojzán 35’ és Wiesner 49’ szerezték.

„A mérkőzés első húsz percében kapkodva, egyénieskedve, sok hibával játszottunk. Az ellenfél labdakihozatali letámadása nem működött, sok esetben ki tudott jönni a vendégcsapat olyan szituációkból, amiket korábban sokkal határozottabban oldottunk meg. A Fehérvár ellen egy félidőn keresztül remekül működött ez, most hiányzott a kellő agresszivitás és dinamika. Támadójátékunk akadozott és erőtlen volt. Ellenfelünk mindeközben teljesen veszélytelen volt a kapunkra, ez a mérkőzés teljes egészére igaz volt. Pozitívum, hogy a védekező csapatrészünk jól működött, kisegítések, megelőző szerelések, megállító faultok is jellemezték a játékunkat. Védőink jól oldották meg a feladataikat, a szélső védők hatékonyan értek fel a támadásainkkal. Az első gólunkat is ebből szereztük. A második félidőben sok helyzetet alakítottunk ki, viszonylag hamar megrúgtuk a megnyugtató második gólunkat, amivel el is dőlt a mérkőzés. Ezután már csak a győzelem aránya volt a kérdés, de a helyzeteinknél rossz döntéseket hoztunk. Pozitívum még, hogy a becserélt játékosok jól szálltak be a mérkőzésbe. Megérdemelt győzelmet arattunk, igaz, nem voltunk nagy nyomás alatt. Összességében támadójátékban többet vártam a csapattól” - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 19. forduló: PAKSI FC - Kelen SC 1 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Pumerschein, Klem, Szoó, Osztermájer, Stier, Péter, Steiner, Száraz

Cserék: Köllő, Vargyas, Varga, Kákai, Blága, Kökény

Gólunkat Vargyas 46’ szerezte.

„Jól játszottunk, sokkal jobban, mint az elmúlt hetekben. Időnként szemre is tetszetősen járattuk a labdát. Volt kijátszott ziccerünk, szabadrúgás jó pozícióból, amiket nem tudtunk értékesíteni, jól lejátszani. Ennek ellenére ezen a mérkőzésen a játék mellett elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, küzdőszellemével is. Magunkat okolhatjuk, hogy nem nyertünk, de ami fontosabb, jól teljesítettünk támadásban és védekezésben egyaránt - nyilatkozta Sárai György edzőnk.

Kezdők: Tóth, Weisz, Kaltenecker, Niklós, Földi, Nagy, Ágoston, Csötönyi, Demeter

Cserék: Kutasi, Nagy N., Mayer

Góljainkat Nagy 12’, Mayer 68’ és Ágoston 70’ szerezték.

„Az irreális időjárási körülmények között lezajlott mérkőzésen a srácokra egy rossz szavam sem lehet, büszkeséggel töltöttek el a pályán látottak. A csapat kissé megilletődötten kezdett, és ez meg is látszott az eredményen, tíz perc alatt már három góllal vezetett az ellenfél. Ezután már azt játszottuk, amit tudunk, és amit kértem a játékosoktól. Nagyon tetszett, hogy sokat volt nálunk a labda, és ezáltal sikerült is három gólt szereznünk, mellette rúgtunk két kapufát és ziccereket is sikerült kialakítani. A támadójátékunk az előző hetekhez képest jobban sikerült. Védekezésben, bár sok gólt kaptunk, de próbáltunk előre védekezni. Úgy gondolom, nagyon jó úton járunk, büszke vagyok a játékosokra - így Nagy István trénerünk.