NBIII: Gólgazdag meccsen jött az újabb siker

2022. ápr. 14.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk tizenhetedik győzelmét szerezte, és őrzi negyedik helyét.

NBIII., Közép csoport, 30. forduló: Hódmezővásárhelyi FC - PAKSI FC 2 - 4 (2 - 3)

Tovább folytatódott hatmeccses kiváló szériánk, mely öt győzelmet és egy döntetlent számlál.

A Hódmezővásárhely kerete

Kezdők: Füstös, Asztalos, Molnár, Ondrejó, Németh (Gyüre 79’), Bata, Molnár, Mezei (Tapiska,63’), Povázsai (Hegedüs 46’), Antman (Pilán 46’), Kiss (Pálhegyi 79’)

Cserék: Weszelovszky, Kovács, Bencze, Huszár, Gyüre, Tapiska, Pilán, Erhardt, Pálhegyi, Hegedűs, Barna

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Simon, Gregor, Volter, Süvöltös, Ribár (Pesti 72’), Lakatos-Lengyel (Skripek 72’), Lajkó (Osztermájer 84’), Zoltán (Kovács L. 64’), Budai, Szekszárdi, Görög

Cserék: Kovács F., Pesti, Palóka, Skripek, Osztermájer, Kovács L.

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Bata 4’, Molnár 16’, ill. Budai 26’, Szekszárdi 45’, Ribár 46’, Kovács L. 77’

Jól indult számunkra a mérkőzés, hiszen rögtön három szögletet is rúghattunk. Úgy nézett ki, dominálni tudunk a találkozón, ennek ellenére a hazaiak az első negyedórában két támadást kezdeményeztek, és mindkettő után - a mi hibáinkból - bevették kapunkat. Ekkor egy rövid időszakra elvesztettük a kezdeti magabiztosságunkat, de egy szépen felépített támadásunkból Budai révén szépíteni tudtunk, amivel visszajöttünk a mérkőzésbe, és átvettük a dominanciát. A Hódmezővásárhely ettől kezdve csak szórványos támadásokat vezetett, kapunk nem forgott veszélyben. Az első félidő végén Szekszárdi büntetőből egyenlített, majd a középkezdés utáni labdaszerzés után Ribár ugrott ki, és higgadtan, a kapus mellett a hálóba gurította a labdát. A szünetre így már vezetéssel mehettünk. A második játékrész elején a hazaiak nyomás alá helyeztek bennünket, próbálták védőink mögé beívelni a labdákat, de hátsó sorunk kiválóan állta a megpróbáltatásokat. A cseréinknek köszönhetően új lendületet vettünk. Skripek ziccerben a hazai kapusba rúgta a labdát, az ellentámadásban viszont a mi hálóőrónk, Simon bravúrja kellett, hogy elkerüljük az egyenlítést. A félidő derekán Skripek beadását a lendületből érkező Kovács remekül fejelte a kapuba, ezzel végleg a mi oldalunkra dőlt a mérkőzés.

„Gratulálok a csapatnak, büszkék lehetnek magukra a srácok. Fiatal, a felnőtt futballban még tapasztalatlan játékosaink nagy tartásról tettek tanúbizonyságot, amikor 2-0-s hátrányban is hittek magukban, társaikban, majd meg tudták fordítani a találkozót egy jó erőkből álló gárda otthonában. Külön öröm számomra, hogy Szekszárdi Milán igazi vezére tudott lenni a fiatal csapatnak”  - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Szekszárdi, Budai, Volter, Gregor, Budai, Kovács L., Skripek

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.