UP: Négy szép győzelem a hétvégéről

2022. ápr. 26.  -  Utánpótlás
Siker a Gyirmót, az Újpest, az MTK és a Kelen ellen.

U19: „C” csoport, 9. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia - PAKSI FC 1 - 1 (1 - 0)

Kezdők: Bakodi, Ludányi, Zsákovics, Vén, Osztermájer, Budai, Zoltán, Borsi, Heisler, Nickl, Paksi

Cserék: Kurta, Dévényi, Dózsa, Fuják

Gólunkat Zoltán 82’ szerezte.

U17: „B” csoport, 8. forduló: PAKSI FC - Gyirmót SE Győr 1 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Herman, Mácsik, Ádám, Szabó, Karaszi, Horváth, Bica, Répási, Binder, László, Marsai

Cserék: Babos, Szilágyi, Büki, Rogács, Győrfi, Kardos

Gólunkat Ádám 52’ szerezte.

Nem úgy kezdtük a mérkőzést, mint ahogy azt megbeszéltük, messze voltunk az ellenfelünktől, így könnyen átjátszottak minket középpályán. A vendégek minden pontrúgása veszélyes volt, de sikerült kivédekeznünk. A szünetben cseréltünk és átszerveztük a játékunkat. A védekezésünk szervezettebb lett, a labdaszerzésekből több támadást tudtunk vezetni. Egy kontratámadás révén Répási lépett ki a védők közül, a bűntető területen belül csak szabálytalanul tudták megállítani. A büntetőt Ádám magabiztosan értékesítette. Ellenfelünk tovább támadt, de előnyünket sikerült megőrizni a mérkőzés végéig. Az első félidőben jobb volt a Gyirmót, a második félidőre kiegyenlítődött a játék. Ma az akarat, a fegyelem, a szervezettség hozta meg a sikert” - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Herman, Mácsik, Binder, Répási, Ádám, Karaszi

U16: „B” csoport, 10. forduló: PAKSI FC - UTE 2 - 1 (1 - 0)

Kezdők: Bakodi, Somorjai, Babos, László, Máté, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka, Gáspár

Cserék: Hekfusz R., Pupp, Hekfusz D., Köllő, Szilágyi

Góljainkat László 13’ és Tóth 75’ szerezték.

„Sikerült egy fontos győzelmet aratnunk, amihez gratulálok a fiúknak. Korábban hiányoltam az ilyen kiélezett mérkőzéseken, hogy a csapatnak nem volt meg a karaktere a győzelemhez. Ezt most azonban a srácok kiválóan megoldották. Cseréink nagyon jól álltak be, és kapusposzton is kiemelkedőt nyújtottunk. Játékban sajnos még nem tartunk ott, ahol szeretnénk, a következő hetekben ezen fogunk dolgozni” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 19. forduló: MTK Budapest - PAKSI FC 1 - 3 (0 - 2)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Juhász, Jáksó, Marcsa, Soós, Galambos, Verbulecz, Balogh, Szabó

Cserék: Ulbert, Kajári, Éger, Vesza, Dörömböző

Góljainkat Balogh 32’, Juhász 40’ és Dörömböző 47’ szerezték.

„Az első negyedórában nem játszottunk jól, védekezésben többször rosszul helyezkedtünk, a labdaszerzések után sok technikai hibát vétettünk. A félidő második felében már pontosabban játszottunk, a széleken többször az ellenfél védelme mögé tudtunk kerülni, és ilyen szituációk után szereztük a góljainkat. A második játékrész elején az MTK birtokolta többet a labdát. A labdaszerzések után gyorsan oldottuk meg az átmenetet támadásba, a rúgott gól mellett kettő-három nagy lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Összességében az elmúlt héthez képest labdabirtoklásban sikerült előrelépnünk, az ellenfél kapuja előtt is jó döntéseket hoztunk, hiszen a három rúgott gól mellett a többi lehetőségünknél az ellenfél kapusának a bravúrjai kellettek, hogy ne szerezzünk újabb gólokat. Gratulálok a csapatnak, mert egy kiemelt akadémia ellen nyújtottak kiváló teljesítményt - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 21. forduló: Kelen SC - PAKSI FC 0 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Bagó, Tojzán, Szurma, Rauf, Selyem, Farkas, Farsang, Wiesner, Tanos

Cserék: Pumerschein, Szurma, Virág, Osztermájer, Biszak

Gólunkat Rauf 43’ szerezte.

„Koncentrált volt a bemelegítésünk, mindenki átérezte, hatpontos mérkőzést játszunk. Nagy egyéni hibával és majdnem egy bekapott góllal kezdtük a mérkőzést. Megúsztuk, szerencsénk volt, utánpótlás mérkőzésen ritkán láthatóan bátor és önfeláldozó védekezést mutattunk be. Ezek után a labdakihozatalaink jók voltak, magabiztosak voltunk, szép támadásokat vezettünk. Jó iramban és ritmusban játszottunk, több gólszerzési lehetőséget is kialakítottunk az első félidőben, amiknél sajnos rosszul vagy lassan döntöttünk. Küzdelmes, lüktető és pulzáló volt a mérkőzés. Tetszett, amit láttam. A második játékrészt egy góllal kezdtük. Jó volt nézni, hogy a játékosok és a kispad is mennyire örült a találatnak. A mérkőzésen továbbra is a küzdelem dominált, kapusunk két nagy ziccert védett, melyek helyezkedési hibákból alakultak ki. Ezt leszámítva már nem volt veszélyben a kapunk, védekezésünk stabil volt annak ellenére, hogy felforgattuk a csapatot. Igazi rangadót nyertünk meg, amivel esélyt teremtettünk magunknak a harmadik hely megszerzésére. Csapatként remekül funkcionáltunk, védekezésünk stabil volt, ha hibáztunk, mindig volt, aki kisegítse a másikat. Támadójátékunkba sokszor hiba csúszott, pontatlanok voltunk és kapkodtunk. Külön öröm, hogy a héten gyakorolt elemben, az ellenfél rögzített szituációinak levédekezésében előreléptünk, bátrak voltunk és kerestük a kontaktokat. Minden héten ilyen mérkőzéseket kellene játszanunk - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 21. forduló: PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 3 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Pumerschein, Klem, Stier, Osztermájer, Köllő, Péter, Steiner, Vargyas

Cserék: Varga, Szoó, Száraz, Kákai Blága

Gólunkat Vargyas 22’, 80’ és Száraz 47’ szerezték.

Kezdők: Tóth, Weisz, Kaltenecker, Niklós, Földi, Csötönyi, Nagy, Mayer, Demeter

Cserék: Kutasi, Ágoston, Nagy N.

Góljainkat Nagy 41’, Mayer 51’ és Földi 63’ szerezték.

„Nagyon nehéz értékelnem ezt a mérkőzést, úgy gondolom, a játék minden egyes részében felülmúltuk ellenfelünket, kivéve a gólszerzés. Labdabirtoklásban nagyon nagy fölényben játszottunk, szinte az egész mérkőzésen az ellenfél térfelén futballoztunk végig. Sajnos még felnőtteknél is nagyon nehéz egy betömörülő ellenfél ellen gólt szerezni, nemhogy az U12-ben. Örülök, hogy mi próbáltunk focizni, de igaz, amellett sem mehetünk el, hogy sok egyéni hibát vétettünk, és a védekezésben nehezen oldottuk meg a Puskás Akadémia előrevágott labdáit. Nagyon sokat kell még dolgoznunk, de úgy vélem, jó úton járunk - így Nagy István trénerünk.