NBIII: Ezúttal a Dunaújvárosé lett a szomszédvári rangadó

Fiatal csapatunk nem tudott pontokat szerezni a harmadik helyezett otthonában.

NBIII., Közép csoport, 34. forduló: Dunaújváros - PAKSI FC 2 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Pokorni, Molnár (Hompót 46’), Tölgyesi, Székely (Petró 46’), Dorogi, Bozsoki, Szepessy, Balogh (Novák 46’), Kesztyűs (Jakab 46’), Barna, Huszty
Cserék: Orczi, Ásványi, Novák, Jakab, Petró, Ságodi, Hompót, Tóth, Szél

Kezdők: Kovács, Gregor (Osztermájer 65’), Görög (Skripek 78’), Süvöltös (Ribár 65’), Gyurkits, Vas, Lakatos-Lengyel (Lajkó 65’), Zoltán (Pesti 46’), Budai, Szekszárdi, Kovács

Cserék: Bencze, Horváth, Osztermájer, Pesti, Ribár, Skripek, Lajkó

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Szepessy 48’ és Petró 58’

Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott a pályán, döntetlen kinézetű találkozónak indult az összecsapás, a kapuk nem forogtak veszélyben, mezőnyben próbálkozott a két gárda. Fiatal csapatunk teljesen egyenrangú partnere lett hazaiaknak. A szünetben a Dunaújváros négy helyen is változtatott, ami jó hatással volt rájuk, mi pedig egy kicsit „bentmaradtunk az öltözőben”. Ellenfelünk ekkor egy jó negyedórás játékkal kétgólos előnyre tett szert. A 2-0 ellenére nem omlottunk össze, fiatal csapatunknak volt tartása, és szinte meglepő módon az utolsó húsz-huszonöt percben a kapujuk elé tudtuk szegezni a hazaiakat. Helyzeteink is jöttek, és a levegőben még a szépítés is benne volt, ez azonban sajnos nem jött össze.

„A mérkőzést követően megdicsértem a csapatot, hiszen nagy tartásról tettek tanúbizonyságot. Kétgólos hazai előnynél féltem, nagyobb pofon is lehet belőle, de a cseréink jól szálltak be a mérkőzésbe, továbbá a srácok bizonyították, hatalmas erejük van. Gratulálok az utolsó bő félórában nyújtott teljesítményhez is” - így vezetőedzőnk, Kindl István értékelése a mérkőzést követően.

Jó teljesítmény nyújtottak: Kovács F., Szekszárdi, Vas, Gyurkits, Kovács, Görög

Fontos információ: a hétvégi, Dabas elleni hazai mérkőzésünk az eredetileg kiírt vasárnapi időpont helyett szombaton 16:00-kor került megrendezésre!

Fotók: Dunaújváros - Facebook