OTP Bank Liga 2021/2022, 33. forduló - 2022.05.14. - 18:30

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 2 (1 - 2)

Helyszín: Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó

Nézőszám: 4224

Játékvezetők: Berke Balázs (játékvezető), Bogár Gergő (tartalékjátékvezető), Horváth Róbert (asszisztens), Horváth Zoltán (asszisztens)

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Kovács, Rus, Fiola, Makarenko (Funsho 57'), Nego, Shabanov, Nikolic, Kodro (Hangya 86'), Pinto (Liedniev 67'), Stopira, Dárdai (Bese 86')

Cserék: Dala, Kovács, Lüftner, Bese, Hangya, Funsho, Liedniev

Vezetőedző: Michael Boris

Kezdők: Rácz, Szélpál, Sajbán, Osváth (Nagy R. 82'), Vas, Ádám, Gyurkits (Haraszti 67'), Kovács, Windecker, Szabó B. (Balogh 67'), Szabó J.

Cserék: Simon, Gévay, Balogh, Haraszti, Kocsis, Kesztyűs, Medgyes, Nagy R.

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Kodro 24', ill. Gyurkits 16', Szabó J. 45+2', Osváth 67' (ög.)

Képek: molfehervarfc.hu

2. perc: Szabó B. húzta meg a jobb oldalon, majd laposan tette középre, sőt, egészen a bal oldalra, Szabó J.-hez, aki lövésre készített Windeckernek, középpályásunk próbálkozása nem sokkal ment a kapu fölé 18 méterről. Szép támadás volt!

6. perc: Szélpál hatástalanított egy hazai támadást az utolsó pillanatban. Kellett, szép volt!

7. perc: Rácz gyűjtött be egy lágyan, de veszélyesen a jobb oldalról a kapunk elé érkező hazai beadást.

9. perc: Szabó J. tekerte a bal oldalról Ádám fejlére a labdát, aki teljesen tisztán bólinthatott, sajnos a kapu mellé. Ah…, nagy helyzet volt.

13. perc: Szabó J. és Szabó B. összjáték a bal oldalon, majd utóbbi tette középre a labdát Sajbánt keresve, de sajnos nem ért el a címzettig.

14. perc: Sajbán lépett ki enyhén a bal oldalon, majd a tizenhatoson belül a rövidet vette célba, de Kovács figyelt, így az erős lövést hárítani tudta.

16. perc: Góóól! Gyurkits kapott egy tűpontos kiugratást a pálya tengelyében, majd a tizenhatoson belül, egy cselt követően a hálóba tekert. Gyönyörű volt!

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 0 - 1

22. perc: Rácz gyűjtött be magabiztosan egy lapos, ám túlságosan mély hazai beadást.

24. perc: Gól. Nego lépett ki a jobb oldalon, majd beadása után Kodro lőtt a kapunkba 14 méterről.

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 1

27. perc: Osváth jobb oldali beadása középen Ádámnak magas, Gyurkitsnak rövid lett.

28. perc: Rácz védett két hatalmasat előbb Makarenko lőhetett, majd Nikolic, de kapusunk mindkét próbálkozást hárította.

30. perc: Ádám-Sajbán gyönyörű összjáték a tizenhatos vonalánál, utóbbi csatárunk lövését azonban sajnos az utolsó pillanatban blokkolták a hazai védők. Ahh…, nagy lehetőség volt.

30. perc: Ádámé a mérkőzés első sárga lapja.

35. perc: Osváth jobb oldali beadására Kovács érkezett a kapu elé ígéretesen, de az utolsó pillanatban tisztázták előle a labdát.

39. perc: Szabó B. ugrott ki a bal oldalon, majd a tizenhatoson belül a röviden próbálkozott, de Kovács résen volt, és védett.

45+2. perc: Góól! Gyurkits szögletét középen Szabó J. fejelte a kapuba. Gyönyörű volt!

45+3. perc: Shabanov kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Véget ért az első félidő. MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 2 Gyerünk, srácok!

46. perc: A Fehérvár kezdte a második játékrész.

47. perc: Ádám lépett ki középen tisztán, sajnos Stopira utolérte, és az utolsó pillanatban blokkolni tudta csatárunk lövését. Ahh..., nagy lehetőség volt!

52. perc: Ádám kapott egy pontos labdát a bal oldalról, majd fejjel Sajbán elé készített a tizenhatoson belül, akit a hazai védők legyalultak, ám a síp némamaradt, és a VAR-szobából sem ítéltek büntetőt. Érdekes, érthetetlen…

53. perc: Rácz húzott le a levegőből egy veszélyes, jobb oldali hazai beadást. Szép volt, kellett!

55. perc: Ádám szerzett labdát, majd indította tisztán Windeckert, aki 16 méterről centikkel lőtt a kapu fölé.

57. perc: Cserélt a Fehérvár: Makarenko helyett Funsho folytatta.

61. perc: Rácz védett hatalmasat, Nikolic tekert a kapunkra egy szabadrúgást 18 méterről, középről.

66. perc: Szabó B. húzta meg a pálya tengelyében, és lőtt jó 20 méterről, sajnos a próbálkozását blokkolták.

67. perc: Gól. Osváth öngól.

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 2

67. perc: Kettőt cseréltünk: Szabó B. és Gyurkits helyett Haraszti és Balogh lépett a pályára. A Fehérvár is módosított: Pintot Leidniev váltotta.

72. perc: Egy jobb oldali beadást Haraszti fejelt a kapu fölé.

76. perc: Gyönyörűen törtünk előre a jobb oldalon Ádám és Haraszti révén, majd utóbbi tette keresztbe a labdát, ahol Kovács jött, aztán ismét középen Sajbán, de végül nem sikerült a sakk-mattig lejátszott támadást a kapuba juttatni. Ahh…

78. perc: Haraszti készített le lövésre egy keresztlabdát a tizenhatoson belül Sajbánnak, ám a próbálkozást sajnos blokkolták.

82. perc: Cseréltünk: Osváth helyett Nagy R. folytatta.

86. perc: Dárdai helyett Bese és Kodro helyett Hangya lépett a pályára.

Véget ért a mérkőzés. MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 2