U14-es csapatunk féltucatot vágott - nyert is a PMFC ellen

U19: „C” csoport, 13. forduló: PMFC - PAKSI FC 3 - 1 (1 - 0)

Kezdők: Török, Ludányi, Zsákovics, Lakatos-Lengyel, Vén, Zoltán, Borsi, Heisler, Dózsa, Nickl, Paksi

Cserék: Budai, Dévényi, Fuják, Tarczal

Gólunkat Zoltán 61’ szerezte.

„Rossz kezdés, majd nyolcvan perc masszív jó játék, a végén pedig öt perc szétesés” - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U17: „B” csoport, 12. forduló: DVTK - PAKSI FC 6 - 1 (3 - 1)

Kezdők: Herman, Mácsik, Ádám, Szilágyi, Horváth K., Berényi, Rogács, Marosi, Binder, László, Marsai

Cserék: Perger, Karaszi, Horváth A., Kardos

Gólunkat Ádám 34’ szerezte.

„A mérkőzés elején hamar hátrányba kerültünk, majd egy vitatható bűntetőt követően növelte előnyét a hazai csapat. Nekünk is voltak lehetőségeink, de rendre elpuskáztuk őket. A DVTK viszont ismét gólt szerzett. Ezután egy pontrúgás révén Ádám talált a DVTK kapujába, és újabb két lehetőségünk volt, amit kimaradt. A második félidőben a hazai csapat kihasználta gyenge védekezésünket és helyzeteiket értékesítették. Sajnos a csapatjátékunk nem működöt jól, sok gyenge teljesítmény volt benne, és a lehetőségeinket sem tudtuk értékesíteni. Sajnos azt kell mondanunk, megérdemelt volt a hazai siker - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtott: Mácsik, Ádám, Horváth K.

U16: „B” csoport, 13. forduló: PAKSI FC - DVTK 1 - 2 (1 - 2)

Kezdők: Bakodi, Gáspár, Somorjai, Köllő, Pupp, Máté, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka, Hekfusz D.

Cserék: Hekfusz R., Győrfi, Kovács, Májik, Dörömböző

Gólunkat Palóka 34’ szerezte.

„Az első félidőben felettébb visszafogottan játszottunk, viszont a második játékrészben rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Sajnos a lehetőségeink rendre kimaradtak. Gratulálok a csapatomnak a feljutáshoz” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 22. forduló: PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 0 - 2 (0 - 2)

Kezdők: Ulbert, Kovács, Májik, Juhász, Éber, Marcsa, Soós, Galambos, Balogh, Niklos, Dörömböző

Cserék: Wiesner, Tillman, Jáksó, Verbulecz, Szabó, Vesza, Huber

Az első félidőben jobban játszott a Puskás Akadémia csapata, és megérdemelten jutott kétgólos előnyhöz. Ebben az időszakban kevés volt a támogató mozgás a gyerekek részéről, és a labdavesztéseink után lassú volt a visszarendeződésünk. A második játékrészben kiegyenlítődött a játék képe, több helyzetet is kidolgoztunk, de sajnos nem sikerült a kapuba találni. Összességében a vendégcsapat a mérkőzés nagyobb részében jobban játszott, de ha a kidolgozott helyzeteket nézzük, a mérkőzés alakulhatott volna másképpen is. Játékban többet vártam a csapattól az utolsó bajnoki mérkőzésünkön - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 25. forduló: PAKSI FC - PMFC 6 - 2 (1 - 2)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Szurma M., Bagó, Tojzán, Szurma Z., Selyem, Farkas, Farsang, Rauf, Virág

Cserék: Köllő, Soós, Galambos, Biszak

Góljainkat Selyem 6’, Galambos 42’, 68’, 73’, Soós 44’ és Orbán-Zaják 46’ szerezték.

A mérkőzés előtti alap célkitűzéseket és taktikai utasításokat maximálisan betartva sikerült győzelmet aratni a bajnoki cím legfőbb várományosa ellen. Az első félidőre egy defenzívebb felállást választottunk, mert tudtuk, hogy a második játékrészben tudunk nagyobb eséllyel nyomást gyakorolni az ellenfél kapujára. Ez láthatóan nem ízlett az ellenfelünknek, utólag elmondható, hogy mindent, amit terveztünk, sikerült megvalósítani. Sajnos nem tudtunk a legerősebb felállásban pályára lépni. Többen is sérülés miatt voltak kénytelenek kihagyni a találkozót és volt olyan játékos is, aki hosszabb kihagyás után kellett a tervezettnél többet játsszon. Az első félidőben visszaálltunk a saját térfelünkre védekezni, egy gyors kontra végén sikerült megszerezni a vezetést. Egy eltolódásból kapott góllal egyenlített a Pécs, majd egy középpályás labdavesztés utáni rendezetlen védekezést használtak ki, és vették át a vezetést. A második félidőben átálltunk egy másik felállási formára, magasan támadtunk le, sok labdát szereztünk, a félidő elején hat perc alatt lőtt három góllal el is döntöttük a mérkőzést. Remek ritmusban lőttük a gólokat, nagy nyomás alá helyeztük az ellenfelünket, a párharcok túlnyomó többségét megnyertük. Számos nagy helyzetet alakítottunk ki, tovább növelhettük volna a különbséget, sajnos a befejezéseknél nem koncentráltunk eléggé. Minden úgy alakult, ahogy elterveztük, voltak remek egyéni teljesítmények, csapatként kiválóan működtünk együtt, mindenki nagyon motiváltan játszott. Olyan győzelmet arattunk, ahol mindenki hozzátett a sikerhez. Az egész csapat dicséretet érdemel - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 25. forduló: BVSC-Zugló - PAKSI FC 3 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Pumerschein, Klem, Szoó, Krausz, Köllő, Péter, Stier, Vargyas

Cserék: Kákai, Varga, Blága, Száraz

Kezdők: Tóth, Kaltenecker, Kutasi, Niklós, Nagy, Ágoston, Csötönyi, Mayer, Demeter

Cserék: Nagy N., Hum

Góljainkat Nagy 19’, 35’ és Csötönyi 50’ szerezték.