Második számú csapatunk egy pontot hozott el a bajnokaspiráns otthonából.

NBIII., Közép csoport, 1. forduló: Dunaújváros - PAKSI FC II 1 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Hegedüs, Irimiás (Barna 76’), Szunyog, Papp, Novák, Jakab, Hegedűs (Szepessy 46’), Tóth, Galambos, Kesztyűs, Gosztonyi

Cserék: Pokorni, Gregus, Hesz, Dorogi, Szepessy, Garda, Barna, Éliás, Stampfel

Kezdők: Kovács, Dibusz (Ádám 46’), Volter, Pesti (Palóka 73’), Görög, Horváth (Heisler 86’), Szécsi (Keringer 58’), Lorentz, Zoltán (Ribár 73’), Szekszárdi, Kovács

Cserék: Cseri, Gregor, Ádám, Palóka, Ribár, Keringer, Heisler

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Jakab 34’, ill. Szekszárdi 27’

A mérkőzés első perceiben megilletődve futballoztunk, ami talán érthető, hiszen több fiatal játékosunk először lépett pályára igazi stadionban. Ellenfelünk komolyan erősített a nyár folyamán, és egyértelmű bajnokaspiránsként, ahhoz méltó körítéssel, ritmusban kezdték a találkozót, a bajnokságot. Az első bő tíz perc elteltével érkeztünk meg a párharcba, ennek ellenére a Dunaújvárosnak addig sem adódott nagy helyzete, inkább csak mezőnyfölényben játszottak. Idővel egyre vagányabban futballoztunk, teljesen kiegyenlítettük az összecsapást. Egy pontrúgás utáni góllal megszereztük a vezetést, és további kecsegtető helyzeteket dolgoztunk ki. Két nagy ziccerünk is adódott a hazai portással szemben, ám ezeket sajnos nem sikerült gólra váltanunk. A Dunaújváros egy határozott, egy az egy elleni szituáció után egalizált, az első félidő összességében így reális döntetlennel zárult. Mezőnyben kiváló játékot mutattunk. A második játékrészben hasonló felfogásban sikerült pályára lépnünk, a hazaiak megpróbáltak nyomást gyakorolni ránk, de kontratámadásaink rendre veszélyt hordoztak magukban. A hetvenötödik percben, egy bal oldali akció után Görög tört be a tizenhatoson belülre, akit a jobb hátvéd hátulról akasztott, ám a sípszó és így a büntető is érthetetlenül elmaradt. Sérülések miatt a mérkőzés végén kétszer is cserélnünk kellett, fiataljaink helyett még fiatalabbak léptek a pályára. Az utolsó tíz perc elég nehézre sikerült. Kapunk szabadrúgások és szögletek után forgott veszélyben, de igazán nagy helyzetet nem kellett hárítanunk.

„A hetvenötödik percig kiválóan futballoztunk. Maximálisan elégedett voltam, sőt, még többet is kaptam, mint előzetesen vártam a csapattól. Ehhez hozzá tartozik, hogy az első csapat keretétől visszajátszó Lorentz, Kovács, Szekszárdi és Volter hatalmas stabilitást adott a csapatunknak. Jelenlétükre nagy szükségük volt fiataljainknak, akik így teljesen egyenrangú partnerei tudtak lenni a bajnoki címre törő hazaiaknak” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.