OTP Bank Liga 2022/2023, 2. forduló - 2022.08.05. - 20:00

Vasas FC - PAKSI FC 2 - 2 (2 - 1)

Helyszín: Budapest, Illovszky Rudolf Stadion

Nézőszám: 2429

Játékvezetők: Pillók Ádám (játékvezető), Berke Balázs (tartalékjátékvezető), Bornemissza Norbert (asszisztens), Berényi Ákos (asszisztens)

A Vasas összeállítása

Kezdők: Jova, Szivacski, Hidi P. (Hidi M. 86'), Holender, Berecz, Hinora, Otigba, Baráth, Osagie, Silye, Radó (Feczesin 69')

Cserék: Dombó, Géresi, Feczesin, Márkvárt, Hidi M., Pátkai, Vida, Szilágyi, Cipf, Deutsch, Zimonyi, Szalai

Vezetőedző: Kuttor Attila

Kezdők: Rácz - Osváth (Vas 46'), Lenzser, Kádár, Szabó J. - Windecker, Balogh (Papp 46') - Bőle (Papp 46'), Haraszti, Szabó B. (Nagy R. 66') - Varga (Böde 70')

Cserék: Simon, Kinyik, Gévay, Sajbán, Vas, Böde, Kocsis, Gyurkits, Papp, Szélpál, Debreceni, Nagy R.

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Holender 37', Radó 45', ill. Szabó B. 8', Haraszti 48'

Képek: Vasas FC

1.perc: Holender juttatta a kapunkba a labdát, de a VAR-vizsgálat kezezést mutatott, így továbbra is 0-0 Gyerünk, srácok!

6. perc: Holender lőtt messze a kapunk mellé egy balról érkező labdát a tizenhatosunk vonalánál, nagyon egyedül maradt, veszélyes volt.

8. perc: Góóól! Szabó J. passza után Varga tört be az alapvonalon a tizenhatos vonalánál, majd Szabó B.-nek passzolt, aki gyönyörűen a kapuba tekerte a labdát. Ez az!

Vasas FC - PAKSI FC 0 - 1

12. perc: Jova jött ki kétszer is árnyékra, Szabó B. pedig a kapuba ívelte volna a labdát, de sajnos mindig akadt egy utolsó védő. Közel volt a második!

20. perc: Hinora tekert messze a kapunk fölé egy szabadrúgást jó 25 méterről.

22. perc: Kádár mentett hatalmasat, a tizenhatosunkon belül, az utolsó pillanatban blokkolt.

22. perc: Bőle tekert a tizenhatos sarkától nem sokkal a kapu mellé. Ah…

25. perc: A játékvezetők ivószünetet rendeltek el.

29. perc: Haraszti veszélyes szögletét Jova az utolsó pillanatban húzta le túloldalon érkező Lenzsér elől.

32. perc: Rácz húzott le egy veszélyes jobb oldali hazai beadást.

32. perc: Haraszti lépett ki, majd a tizenhatos vonalánál nem sokkal tekerte a kapu mellé a labdát. Ahh…, szép volt!

34. perc: Hinora buktatta csúnyán az előre meginduló Szabó B.-t, a félpályánál, sárga lapot kapott érte.

37. perc: Gól. Holender lőtt a kapunkba egy balról beérkező labdát.

Vasas FC - PAKSI FC 1 - 1

45. perc: Gól. Megint a bal oldalról érkezett középre a labdát, ahol Radó lőtt a kapunkba.

Vasas FC - PAKSI FC 2 - 1

45+2. perc: Kádár kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Véger ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

Hármat is cseréltünk a szünetben: Osváth, Bőle és Balogh helyett Vas, Papp és Sajbán folytatta.

46. perc: A Vasas kezdte a második játékrészt.

48. perc: Góóól! Sajbán húzta meg jól a jobb oldalon, majd középre tette Harasztinak, aki még a tizenhatoson kívülről a kapuba lőtt. Gyerünk!

Vasas FC - PAKSI FC 2 - 2

58. perc: Szabó B. is „besárgult”.

64. perc: Haraszti tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, Sajbán a röviden sajnos a kapu mellé fejelt.

66. perc: Cseréltünk: Szabó B. helyett Nagy R. lépett a pályára.

69. perc: A hazaiak is módosítottak: Radót Feczesin váltotta.

70. perc: Mi is változtattunk: Varga helyett Böde folytatta. Ez a cserék időszaka.

75. perc: Haraszti veszélyes szögletére sajnos senki nem érkezett pontosan…, ah…

77. perc: Lenzsér kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

86. perc: Vasas-csere: Hidi P. helyett Hidi M. kapott lehetőséget.

Véget ért a mérkőzés. Vasas FC - PAKSI FC 2 - 2