NBIII: kilenc gól esett Újpesten

2022. okt. 16.  -  NB III.
Tíz perc után kettővel is vezettünk, de egy harmincperces rövidzárlat megpecsételte a sorsunk.

NBIII., Közép csoport, 13. forduló: Újpest FC II. - PAKSI FC II. 5 - 4 (5 - 3)

Az Újpest kerete

Kezdők: Hámori, Fehér, Eckl, Jevtoski, Varga (Dékei 85'), Burzi (Tóth 60'), Radosevic, Mucsányi (Hajdu 78'), Lukáts, Jakobi (Tamási 60'), Simon B.

Cserék: Miklós, Hajdu, Tóth, Hajdi, Dékei, Chukwujekwu, Tamási

Vezetőedző: Mundi Viktor

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Simon, Gregor (Szekszárdi 46'), Osztermájer (Zoltán 60'), Nagy, Horváth (Szabó 74'), Görög (Volter 46'), Skripek, Szécsi, Böde, Pesti (Lakatos-Lengyel 84'), Pupp

Cserék: Cseri, Kovács, Lakatos-Lengyel, Volter, Zoltán, Szabó, Szekszárdi

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Varga 22', Jakobi 25', 32', Burzi 35', Radosevic 45', ill. Pesti 6', Szécsi 9', Böde 33', Szekszárdi 78'

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a megbeszéltek szerint gyorsan be is találtunk, sőt, kétgólos előnyt építettünk. Rögtön a kezünkben is érezhettük a találkozót, hiszen a játék képe alapján uraltuk az összecsapást. A huszadik perc környékén azonban értetlenül siettetni kezdtük a játékot, és egy, a tizenhatosunk előtt könnyedén eladott labda után feltámasztottuk a hazaiakat, 1-2. Innentől az Újpestnek sajnos minden sikerült, és 5-3-as előnnyel mehettek a pihenőre. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve támadtunk, próbáltunk kozmetikázni az eredményen. Adok-kapok játék alakult ki, nekünk és vendéglátónknak is voltak helyzetei. Sokat kockáztatva benne volt a játékban, hogy kiegyenlítünk, de az is, hogy tovább nő a különbség. Végül csak szépíteni sikerült, 5-4 lett a vége.

„Megérdemelt az Újpest győzelme. A legkisebb védelmi hibáinkat is góllal büntették az első félidőben. Jó mérkőzés lehetett sokaknak, de számunkra nem. Az én felelősségem is benne van a vereségben, hiszen az a csapat, mely vezetőedzővel rendelkezik, nem kaphat huszonhárom perc alatt öt gólt, főleg úgy, hogy nálunk volt az előny. Hiányzott a védőink közül egy olyan vezér, aki megállította volna a csapat lejtmenetét a pályán, sajnos ez nekem a pálya széléről nem sikerült. Nem vagyunk messze a mezőnytől, de egy-egy gólokkal rendre alulmaradunk az olyan mérkőzéseken, ahol akár eredményesebbek is lehetnénk” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Pupp, Szécsi, Böde, Skripek, Pesti, Szekszárdi