OTP Bank Liga 2022/2023, 15. forduló - 2022.11.09. - 18:15

Ferencvárosi TC - PAKSI FC 3 - 2 (2 - 2)

Helyszín: Budapest, Groupama Aréna

Nézőszám: -

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (játékvezető), Berke Balázs (tartalékjátékvezető), Georgiou Theodoros (asszisztens), Huszár Balázs (asszisztens)

Az FTC összeállítása

Kezdők: Dibusz, Mmaee S. (Botka 76'), Besic, Mmaee R., Tokmac, Kovacevic, Zachariassen (Auzqui 76'), Traore, Pászka (Marcos 46'), Wingo, Laidouni (Gojak 85')

Cserék: Bogdán, Mercier, Esiti, Gojak, Sigér, Botka, Thelander, Kharaishvili, Auzqui, Marcos

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Kezdők: Nagy G., Kinyik, Hahn, Balogh (Tamás 90'), Bőle (Szabó B. 55'), Osváth, Kádár, Papp, Varga, Szabó J. (Sajbán 46'), Szélpál

Cserék: Rácz, Simon, Gévay, Tamás, Sajbán, Gyurkits, Volter, Szabó B., Szekszárdi

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Zachariassen 21', Wingo (ög.) 39', Mmaee R. 45+1', Botka 90+2', ill. Bőle 7'

Percről percre:

1. perc: Az FTC kezdte a mérkőzést.

3. perc: Szépen indultunk meg a jobb oldalon, majd forgattunk, és Szabó J.-hez került a labdát, aki lapos középre Vargához passzolt, majd Hahn lett volna a labda útja a tengelyben már a tizenhatoson belül, ám az utolsó átadás egy leheletnyit hosszúra sikeredett.

6. perc: Hahn kapott középen labdát, de az átvételbe egy kis hiba csúszott, így a tizenhatoson belülre már nem ért be vele.

7. perc: Góóól! Bőle ugrott ki középen teljesen tisztán, majd Dibusz mellett a kapuba lőtt! Ez az!

FTC - PAKSI FC 0 - 1

9. perc: Vargáé az első sárga lap, egy elkésett belépőért kapta.

12. perc: Szélpál mentett hatalmasat egy hazai szöglet után. Nagyon kellett.

13. perc: Mmaee S. lőtt jó 22 méterről nem sokkal a kapunk mellé.

18. perc: Szép kontrát vezettünk, csak az utolsó ívelés sikerült egy picit magasra Vargának Szabó J.-től.

19. perc: Bőle lőtt a tizenhatos sarktól kapásból egy labdát nem sokkal a kapu mellé.

21. perc: Szépen építettünk fel egy támadást, melynek a végén Bőle tette középre a jobb oldalról az érkező Pappnak, sajnos kicsit mélyre sikerült…

21. perc: Gól. Zachariassen kapott egy ajándék labdát Szabó J.-től a tizenhatoson belül, majd lövését elsőre Nagy G. nagy bravúrral hárítani tudta, de a kipattanóból a második próbálkozásnál már tehetetlen volt kapusunk.

FTC - PAKSI FC 1 - 1

27. perc: Egy gyönyörű Varga - Hahn összjáték a jobb oldalon, majd utóbbi lőtt tisztán a tizenhatos sarkától, Dibusz nagy bravúrral hárított. Közel voltunk az újabb gólhoz. Gyerünk, srácok!

38. perc: Besic kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

39. perc: Góóól! Balogh lőtt 18 méterről, középről, a megpattanó labda aztán a kapuban landolt. Ez az!

FTC - PAKSI FC 1 - 2

44. perc: Kádár belépője után büntetőhöz jutott a Fradi.

45+1. perc: Gól. Mmaee R. értékesítette a tizenegyest.

FTC - PAKSI FC 2 - 2

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

A szünetben mindkét csapat cserélt: Az FTC-nél Pászka helyett Marcos, nálunk Szabó J. helyett Sajbán folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

55. perc: Újra cserélünk: Bőle helyett Szabó B. lépett a pályára.

57. perc: Szélpál mentett az utolsó pillanatban a tizenhatosunkon belül. A sarokrúgást Sajbán szabadította fel fejjel.

58. perc: Traore lőtt jó 22 méterről kapufát. Köszönjük!

62. perc: Kádár blokkolt nagyot egy lendületes hazai támadást követően utolsó emberként. Kellett, szép volt!

65. perc: Osváth kapott sárga lapos figyelmeztetést lerántásért.

69. perc: Nagy G. jött ki pontosan egy veszélyesen előre tett hazai labdára, és gyűjtötte be azt magabiztosan.

72. perc: Mmaee S. is „besárgult”.

74. perc: Hahn ugrott ki középen egyedül, majd jó 22 méterről a kapu sarkát vette célba, Dibusznak kellett nagyot nyújtóznia a pipába tartó labdáért. Ah…, be fért volna.

76. perc: Fradi-csere: Mmaee S. helyett Botka, Zachariassen helyett Auzqui folytatta.

79. perc: Balogh kapott sárga lapos figyelmeztetést egy hátulról történő belépőért.

82. perc: Auzqui kapott sárga lapos, miután fejberúgta Osváthot.

83. perc: Balogh tekert a kapu fölé a szabadrúgást jó 22 méterről.

84. perc: Hahn lőtt a tizenhatoson belülről, a laposan a kapuba tartó labdát Dibusz lábbal hárította. Ah…, nagy helyzet volt.

85. perc: Hazai csere: Laidouni helyett Gojak lépett a pályára.

89. perc: Varga mentett nagyot a tizenhatosunkon belül, az utolsó pillanatban becsúszva.

90. perc: Cseréltünk: Balogh helyett Tamás lépett a pályára.

90+2. perc: Gól. Botka fejelt a kapunkba…

Véget ért a mérkőzés. FTC - PAKSI FC 3 - 2 Szép volt, fiúk!