NBIII: Győzelem az MTK otthonában

2022. nov. 19.  -  NB III.
Nehéz mérkőzésen megérdemelten szereztünk három pontot.

NBIII., Közép csoport, 18. forduló: MTK Budapest II. - PAKSI FC II. 1 - 2 (0 - 2)

Az MTK kerete

Kezdők: Velicskó, Godwords, Kapronczai, Juhász B., Juhász L. (Balogh 46’), Mezei, Biben, Horváth (Szőke 46’), Lauri (Csöngei 68’), Töröcsik, Bene

Cserék: Radnóti, Varga, Balogh, Szőke, Majoros, Sági, Csöngei

Vezetőedző: Kanta József

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Simon, Gregor (Zoltán 61’), Osztermájer, Görög, Ribár (Dibusz 71’), Horváth (Heisler 81’), Vas, Lakatos-Lengyel, Volter, Szekszárdi, Pesti

Cserék: Cseri, Kovács, Ádám, Dibusz, Zoltán, Heisler

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Balogh 75', ill. Görög 24’, Volter 29'

Kép: mtkbudapest.hu

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

A csapatok részéről váltakozó sikerű labdabirtoklással indult a mérkőzés. Talán egy leheletnyit az MTK kezdeményezett többet, ám a mi támadásaink rendre veszélyesek voltak a kapura. Volter rendkívül jó szabadrúgásánál például a hazaiak kapusának nagy bravúrt kellett bemutatnia, de Simonnak is volt egy nagy védése még 0-0-s állásnál. Görög kiváló egyéni akciójára már nem volt ellenszere a kék-fehéreknek, így a huszonegyedik percben megszereztük a vezetést. Ribár újabb gólpasszát aztán Volter váltotta találatra, ezzel kétgólos előnnyel mehettünk a szünetre. A játék képe alapján megérdemelt volt az előnyünk, hiszen a hazaiaknak mindösszesen egy sanszuk volt, azt sem tudták kihasználni. A második játékrész első tizenöt percében lezárhattuk volna a mérkőzést, ugyanis három százszázalékos ziccert rúgtunk közvetlen közelről a hazai hálóőrbe. Az MTK ezt követően mindent egy lapra feltéve próbált támadni, de a kapunk nem forgott veszélyben, míg nem egy gyorsan elvégzett taccsra lassan reagáltunk, 1-2. Ettől kezdve nehéz lett a dolgunk, azonban az összecsapás legvégén újra nagy helyzeteket dolgoztunk ki, Pesti a kapufát is eltalálta. Végül megmaradt előnyünk, győzelmünk pedig a kialakított helyzetek száma miatt abszolút megérdemelt lett.

„Gratulálok a csapatomnak a nagyon értékes győzelemhez. Amit a héten megbeszéltünk, felépítettünk, gyakoroltunk, az a legnagyobb örömömre a pályán is megmutatkozott. Talán ez számomra fontosabb a megszerzett három pontnál is. A Szekszárdi, Vas és Volter által nyújtott stabilitás mellett a fiatalok is kiváló játékkal rukkoltak elő. A játék képe és a kialakított helyzeteink alapján megérdemelt a győzelmünk, a második félidő közepén viszont tarottam a futball törvényszerűségétől, miszerint a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát, ez most szerencsére elmaradt. Külön öröm, hogy Zoltán és Dibusz egy kiélezett helyzetben úgy szálltak a mérkőzésbe, hogy segíteni tudtak a csapaton” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Osztermájer, Vas, Szekszárdi, Görög, Volter, Horváth, Ribár, Simon