Windecker: Folyamatosan építgetem magam

2019. márc. 26.  -  NB I.
Technikás középpályásunkkal készítettünk interjút.
Érkezésed óta most beszélgetünk először hosszabban, hogy érzed magad a csapatban?

Úgy gondolom, az egész csapat és a játékostársak is teljes mértékben befogadtak, ami annak is köszönhető, hogy már öt mérkőzésen is pályára tudtam lépni. Ez nagyban megkönnyítette az amúgy sem nehéz beilleszkedésem. Nagy előny és segítség volt számomra az is, hogy érkezésem előtt már kétszer is dolgoztam együtt Csertői Aurél vezetőedzőnkkel, így tisztában vagyok vele, mit kér és mik a taktikai feladatok a középpályán. Nagyon jól érzem magam Pakson.

Meccshiánnyal érkeztél, most milyen állapotban vagy?

Sokat edzettem külön, de a meccset/meccseket semmi sem pótolja. Érkezésem óta már háromszor is töltöttem 90 percet a pályán, ami nagyban segített, hogy elérjem a mostani, 80-90 százalékos szintem. Folyamatosan építgetem magam és építgetnek az edzők, de a topformához még egy kis idő és a szezonból hátralévő meccsek szükségesek.

A tavasz folyamán eddig négy bajnokin (a Kisvárda, a DVSC, a Mezőkövesd és a Honvéd ellen) és egy kupameccsen (a Puskás Akadémia otthonában) játszottál, hogy sikerültek számodra ezek a mérkőzések?

Felcsúton és a hazai, Debrecen elleni összecsapáson kezdtem, egy hét alatt kétszer 90 perccel. Ezeken a találkozókon meglepően jól is ment a játék, egyáltalán nem éreztem a meccshiányt, és győztünk is, ami plusz öröm volt számomra. Mezőkövesden sajnos nem úgy sikerültek a dolgok, ahogy szerettük volna, tehát ott az én teljesítményem is elmaradt, nem sikerült kimagaslót nyújtanom. A Puskás Akadémia ellen összeszedett fogsérülés következtében belázasodtam, így a Vidi ellen nem öltözhettem át, sőt, még annak is örülhettem, hogy a Honvéd ellen 15 percet a pályán tölthettem. De ez a múlt, most már az Újpest elleni meccsre készülök.

Hétvégén volt csapatod fogadjuk, extrán motivált vagy?

Nyilván emiatt különleges meccs lesz számomra a most szombati, de extra motiváció nincs bennem, hisz’ minden ellenfél ellen maximálisan elhivatott vagyok. Természetesen vannak érzelmi szálak bennem, de profi sportoló vagyok, így ezt erre a 90 percre félreteszem majd.

Mi a személyes célod a szezon végére, milyen érzésekkel szeretnéd zárni a hátralévő nyolcmeccses etapot?

Célom nem lehet más, mint az összes hátralévő mérkőzésen kezdőként pályára lépni. Ezek mellett pedig minél több győzelmet szeretnék, mert az a csapatnak is jó.

Csapat szinten hova várod magunkat?

Annak ellenére, hogy hat pontra vagyunk a veszélyzónától, a dobogó is látótávolságon belül van. Olyan közel van egymáshoz mindenki, hogy egy jó sorozattal bravúrt is elérhetünk. Reálisan nézve viszont a középmezőnybe várható a csapat. Sajnos ebben az évadban hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de úgy gondolom, jövőre merészebb álmokat is szövögethetünk majd.