Az ukrán első osztályú csapat ellen is megőriztük az eddig veretlen felkészülési mérlegünket.

Kezdők: Nagy G., Kővári R., Lenzsér B., Fejes A., Szabó J., Windecker J., Papp K., Könyves N., Hahn J., Remili M., Böde D.

Cserék: Holczer Á., Báló T., Bobál D., Gévay Zs., Fejős Á., Bor D., Herjeczki K., Szendrei Á., Bartha L., Kelemen D., Cseke B.

Az FK Zorja Luhanszk kerete

Kezdők: Makharadze, Kabaiev, Kamenyuka, Kochergin, Lytvyn, Shalfeev, Emets, Budkivskyi, Lazao, Chaykovskiy, Mykhailichenko

Cserék: Nikola, Bilyi, Arveladze, Sukhar, Khomchenovskyy, Zahoruiko, Joel Abu, Ivanisenya

Gólszerzők: Kochergin 14’, Papp 21’

„Nagyon elégedett vagyok, hiszen egy olyan csapat ellen játszottunk 1-1-es döntetlent, aki két hét múlva az Európa-liga-selejtező második körében lép majd pályára. Ez is azt mutatja, hogy a Zorja Luhanszk egy jó csapat. A mérkőzés során minden olyan dolgot megoldottunk, amit eddig gyakoroltunk a felkészülés során. Kiválóan védekezünk, valamint fizikailag is fejlődünk. Nekünk volt több lehetőségünk, és nagyon sajnálom, hogy fiatal támadónk, Szendrei Ákos nem tudta gólra váltani helyzetét. Ettől függetlenül a teljesítményével elégedett vagyok, akárcsak mindenki máséval. A pénteki videózás során kielemezzük majd a vétett hibáinkat, amiből szerencsére nem volt sok, majd két edzéssel megyünk tovább, szombaton pedig jöhet a Partizan” - így a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Tomiszlav Szivics.

Percről percre

1. perc: Az FK Zorja csapata kezdte a mérkőzést.

5. perc: Kővári adta haza szorongatott helyzetből a játékszert miután Budkivskyi erőszakosan támadta a labdát, majd Nagy felszabadított.

8. perc: Budkivskyi lőtt messze a kapunk mellé 12 méterről.

10. perc: Kochergin tekert nem sokkal a kapunk fölé egy szabadrúgást 18 méterről.

13. perc: Budkivskyi fejelt messze a kapunk fölé egy jobb oldali beadást középen.

14. perc: Gól! Kochergin lőhetett szabadon a kapunktól 18 méterre, nem hibázott. PAKSI FC - FK Zorja Luhanszk 0 - 1

20. perc: Szabó jobb oldali beadását középen Böde csúsztatta meg, a túloldalon pedig Könyves érkezett pontosan, kapáslövését Makharadze bravúrral szögletre paskolta.

21. perc: Góóól! Remili sarokrúgását követően Makharadze Lenzsér kapuba tartó fejesét hárította, a kipattanó labdát közvetlen közelről Papp vágta a hálóba. PAKSI FC - FK Zorja Luhanszk 1 - 1

30. perc: Böde kapott egy pontos kiugratást a bal oldalon, majd szorongatott helyzetben vezette volna a kapura a labdát, da partjelző lest intett.

35. perc: Nagy öklözött ki a tizenhatosunkon kívülre egy veszélyesen a kapunk elé érkező, szöglettel felérő szabadrúgást.

38. perc: Budkivskyi lőtt 11 méterről centiméterekkel a kapunk mellé egy lapos, bal oldali beadást.

43. perc: Lenzsér blokkolta Budkivskyi középtávoli lövését, a sarokrúgás veszélytelen volt a kapunkra.

45. perc: Kővári jobb oldali beadását középen Hahn lőtte 12 méterről nem sokkal a kapu mellé.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - FK Zorja Luhanszk 1 - 1

A szünetben vezetőedzőnk „sorcserét” eszközölt.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

50. perc: Kamenyuka fejelt messze a kapunk mellé egy bal oldali beadást.

54. perc: Szendrei tört előre a jobb oldalon, de Nikola jól jött ki a kapujából, és az utolsó pillanatban levette a játékszert fiatal támadónk jobb lábáról.

56. perc: Bor próbálkozott a bal oldalról, a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret.

60. perc: Shalfeev lőtt a kapunk mellé a jobb oldalról.

65. perc: Szendrei cselezte magát közel a kapuhoz a jobb oldalon, de szorongatott helyzetben a játékszert már nem tudta a kapu felé helyezni.

69. perc: Khomchenovskyy fejelt lágyan a kapunkra 10 méterről egy bal oldali beadást, a túlságosan lelassuló játékszert Holczer magabiztosan fogta.

75. perc: Holczer jött ki jól és magabiztos a kapujából és ölelte magához a játékszert megakadályozva ezzel egy pontos luhanszki kiugratást középen.

78. perc: Herjenczki veszélyesen a kapu elé érkező sarokrúgását Nikola öklözte ki a tizenhatoson kívülre.

82. perc: Ivanisenya fejelt tisztán középen a kapunkra egy jobb oldalról érkező szabadrúgást, Holczer magabiztosan fogta a próbálkozást.

85. perc: Holczer védte bravúrral Khomchenovskyy újbóli próbálkozását, amit teljesen tisztán, 11 méterről lőtt el miután pontos beadást kapott a bal oldalról.

88. perc: Cseke próbálkozott egy lapos lövéssel a jobb oldalról, a labda nem sokkal kerülte el a túlsó kapufát.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - FK Zorja Luhanszk 1 - 1