NBIII: Egy erős Honvédot győztünk le

2021. ápr. 26.  -  NB III.
Második számú csapatunk újfent kiváló felfogásban futballozott.

NBIII., Közép csoport, 31. forduló: PAKSI FC II - Budapest Honvéd-MFA II 3 - 1 (2 - 0)

Kezdők:
 Rácz, Lenzsér, Bognár D. (76’), Szendrei, Görög (46’), Debreceni, Kulcsár, Szekszárdi, Zoltán (63’), Kovács L. (92’), Budai (76’)

Cserék: Kovács F., Delea (46’), Vas (76’), Tamás, Süvöltös (76’), Gyurkits (63’), Nagy M. (92’)

A Honvéd II kerete

Kezdők: Berla, Irimiás, Török (76’), Szabó, Eördögh (85’), Lukács, Zsótér, Kocsis, Erdélyi (46’), Benczenleitner (76’), Kovács (46’)

Cserék: Dúzs, Csörgő (46’), Zvara (76’), Szabó (85’), Pekár, Feledy (76’), Suleiman, Kerezsi (46’)

Gólszerző: Szendrei (28’), Kulcsár (41’), Gyurkits (68’), ill. Kocsis (51’)

Jó felfogásban kezdtük a mérkőzést, ami aztán az egész első félidőben jellemző volt ránk. Játékrendszert váltottunk, amire vevő volt a csapat, és így jól is működött egy igazán erős ellenfél ellen. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, hullámzó volt a játék, de egy, a héten gyakorolt figura után, Szendrei megszerezte a vezetést számunkra. Előnyünket egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után tudtuk megduplázni még a szünet előtt. A második játékrészre ellenfelünk változtatott, támadókat cseréltek, és nagy nyomás alá helyezték a kapunkat, szépítettek is. A meccs ezen periódusa nehéz időszak volt számunkra, még a Honvéd egyenlítése is benne volt a levegőben. Végül egy szép kontra után mi szereztünk gólt, ami le is zárta a mérkőzést. A 3-1 után már csak a mezőnyben folyt a játék, a Kispestnek nem volt ereje ismét változtatni.

„A héten komoly beszélgetéseink voltak a csapattal arról, hogy hová is vezethet az az út, ahová az elmúlt fordulókban tévedtünk. Úgy néz ki, átment az üzenet, mert egy teljesen más mentalitású csapatot láttam. Labdarúgóink jelét adták, hogy sokra hivatottak, ha mindig hasonló hozzáállással futballoznak. Gratulálok a csapatnak, mert egy nagyon jó Honvédot sikerült legyőznünk” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.

Jó teljesítményt nyújtottak: Szekszárdi, Lenzsér, Szendrei, Kovács, Budai, Kulcsár, Gyurkits, Debreceni