Tizenkilencedszer találkozunk a Puskás Akadémiával

2021. ápr. 29.  -  NB I.
Bebiztosíthatjuk a negyedik helyünk, tovább szépíthetjük hazai statisztikánk.

Az OTP Bank Liga utolsó előtti fordulójában, pénteken csapatunk a felcsúti gárdát fogadja, a meccs pedig újból egy igazi rangadónak ígérkezik. Ellenfelünk a második pozícióját fixálhatja, mi a negyedik helyünket biztosíthatjuk be, sajnos azonban a találkozót még zárt kapuk mögött kell rendeznünk.

Beharangozó cikkünk legelején nézzük az egymás elleni mérleget: csapatunk szemszögéből eddig hét győzelem született három döntetlen és nyolc vereség mellett, így most újra egalizálhatunk az egymás elleni statisztikában. A gólarány 32:29 ide, ez mérkőzésenként pedig 3.4-es gólátlagot jelent.

Pályaválasztóként a statisztika azonban egyértelmű paksi fölényt mutat, nyolc stadionunkban lejátszott mérkőzésből eddig hatot megnyertünk - az első ötöt zsinórban -, egy döntetlennel és egy vereséggel zárult. Itthon hengerlünk tehát a PAFC ellen, maradjon ez így ez alkalommal is!

Ami a jelen idényt illeti: Az első Puskás Akadémia elleni összecsapásunkra ki ne emlékezne? 2020. november 7-én, hazai pályán 6-2-es győzelmet arattunk a sárga-kékek ellen. Hahn János mesternégyesén túl Bognár István és Ádám Martin is a vendégek kapujába talált. Az egészen biztos, ezúttal is valami hasonló játék kell majd, hogy ismét három ponttal gazdagodjunk a Puskás Akadémia ellen. A visszavágó egy izgalmas és szoros meccset hozott Felcsúton, de sajnos mindig csak mi szaladtunk az eredmény után, és ugyan 2-2-re még kiegyenlítettünk, végül 3-2 lett oda.

Eddig tehát egy itt, egy ott, döntsük a mi oldalunkra a 20/21-es egymás elleni párharcainkat! Mindent bele, srácok!

Anno

Csapatunk 2013. augusztus 10-én találkozott először a Fejér megyei együttessel. A városunkban rendezett premieren öt gól is esett. Kovács Gábor révén már a 6. percben előnyt szereztünk, amit a szünetig tartottunk is. Tischler Patrik, a Puskás Akadémia csatára az 54. percben, büntetőből egalizált, ezután azonban tőlünk Simon Attila nyitotta ki gólzsákját, és vágott hármat. 4-1 lett a vége. A visszavágón a Puskás, Tóth Balázs 80. percben szerzett találatával, 1-0-s végeredménnyel szerezte vissza a három pontot.

A 2014/15-ös szezonban először Felcsútra látogattunk, ahol Tóth Balázs a 7. percben szerzett találatával előnyhöz juttatta vendéglátónkat. A válaszunkra egészen az utolsó 10 percig kellett várni, akkor Könyves Norbert juttatta a játékszert a hálóba. Több gól nem esett, így a két csapat egymás elleni történelmében a döntetlen végeredmény is megszületett. A paksi visszavágó első játékrésze eseménytelenül zajlott, nem úgy a második. Gévay Zsoltot Solymosi Péter azonnali piros lappal kiállította a 61. percben, majd Lencse László értékesítette a megítélt büntetőt a PAFC számára. Ezen történések ellenére mégis mi örülhettünk a végén, amit Bartha Lászlónak köszönhetünk, aki a 74. és a 79. percben is gólt szerezett.

A következő évadban - amikor már háromszor találkoztak egymással a csapatok - Felcsúton kezdtünk. A házigazda 1-0-val tartotta otthon a három egységet. Idehaza, a visszavágón Papp Kristóf két találatával, valamint Bacelic-Grgic Stipe segítségével (öngól) és Hahn János sikerével az eredményjelzőn 90 percet követően a mi oldalunkon négy találat állt, míg a vendégeinkén csak kettő (Márkvárt Dávid és Tischler Patrik volt eredményes). A harmadik megmérettetést 2-1-el a Puskás Akadémia húzta be a saját létesítményében.

A következő randevúnkra a 2017/18-es szezonban került sor Felcsút - Paks - Felcsút helyszíneket érintve. 2017. szeptember 30-án Simon Ádám és Bertus Lajos góljára a hazaiaktól csak egy válasz érkezett, Knezevic Josip értékesített sikeresen egy büntetőt. A hármas sípszóig több találat nem esett, hazahoztuk a három pontot. 2018. március 10-én, Pakson Bartha László juttatta elsőként, még a szünet előtt a labdát a kapuba. A második játékrész elején felpörögtek az események. A 61. és a 64. percben büntetőhöz jutottunk, mindkettőt Bertus Lajos vágta a hálóba sikeresen. A két tizenegyes között a vendégektől Trajkovski Dejan szerzett gólt. A vége 3-1 lett. A szezonbéli harmadik PAFC elleni meccsünket 1-0-ra elbuktuk.

A tavaly előtti szezonban itthon kezdtük a Puskás Akadémia elleni viadalokat. Hahn János negyed óra elteltével vezetést szerzett csapatunk számára, amit Hegedűs János öngólja tovább növelt. Arabuli Bachana a 76. percben szépített a Fejér megyei gárdának, majd 4 perccel később Lenzsér Bence megkapta a második sárga lapját, így megfogyatkoztunk. Latifi Liridon egalizált is 9 perccel a vége előtt. Mikor már mindenki azt hitte, hogy pontosztozkodásra kerül sor, Hahn János megszerezte a három pontot érő találatunkat a hosszabbítás 3. percében. A Pancho Arénában sokáig úgy nézett ki, Remili Mohamed 32. játékperiódusban szerzett találata elég lesz a győzelemhez, még úgy is, hogy negyed órával a vége előtt, ezúttal Báló Tamás mehetett a többieknél korábban zuhanyozni. A 94. perben Arabuli Bachana egalizált és osztotta szét a pontokat 1:1-es arányban a két csapat között. A tizenharmadik egymás elleni összecsapásunk pedig gólnélküli döntetlennel ért véget.