NBIII: Megint a kontrák okozták a bajt

2021. máj. 03.  -  NB III.
Mostanában ellenfeleinknek minden összejön, nekünk szinte semmi.

NBIII., Közép csoport, 33. forduló: PAKSI FC II - Hódmezővásárhelyi FC 1 - 3 (0 - 2)

Kezdők: Holczer, Delea (46’), Szélpál, Szekszárdi, Szendrei, Szabó B., Görög (64’), Süvöltös (46’), Kovács L. (59’), Ádám, Budai

Cserék: Kovács F., Vas (59’), Bognár D. (46’), Tamás, Ribár (46’), Nagy, Gyurkits (64’)

A Hódmezővásárhely kerete

Kezdők:
 Weszelovszky, Zahorán (19’), Huszár, Gyüre (59’), Molnár (93’), Ludánszki, Katona, Forró, Tapiska, Bojtos, Rau

Cserék: Kandó, Tóth (19’), Orovecz (59’), Rostás, Kemény (93’)

Gólszerzők: Budai (54’), ill. Molnár (2’), Tapiska (41’), Bojtos (55’)

Nagyon jól kezdtünk a mérkőzést, az első két támadásunkból rögtön ziccereket is alakítottunk ki, ám ezeket sajnos nem tudtuk értékesíteni. A harmadik ígéretes támadásunk blokkolt lövéséből sikeresen kontrázott a Hódmezővásárhely. Akár 2-0 is lehetett volna tehát, helyette azonban 0-1 lett oda. Ezt követően türelmesen próbáltunk támadásokat építeni, megvoltak a nagy helyzeteink is, de ezeket továbbra sem sikerült gólra váltanunk. Egy elpasszolt labdánk után újabb kontrát kaptunk, vendégünk másodszorra lépte át a felezővonalat, melyből végül már kétgólos előnyt dolgozott ki a szünetig. A második játékrészben személyeket és játékrendszert váltottunk, próbáltuk a Hódmezővásárhelyt nyomás alá helyezni. Egy szép támadást követően végre gólt szereztünk, mellyel úgy nézett ki, visszajövünk a meccsbe. Örömünk azonban nem tartott sokáig, szinte a középkezdésből 1-3 lett. Utána már görcsössé vált a játékunk, igazi ziccereket sajnos nem is tudtunk már kialakítani.

„Megérdemelt a vendégek győzelme, amit racionális célfutballal értek el. Mi nagyon sok hibával, görcsösen játszottunk. Jelenleg egy olyan periódusban vagyunk, hogy ellenfeleinknek minden százszázalékosan sikerül, nekünk pedig nagyon kevés. A srácok hozzáállásukért dicséretet érdemelnek, azzal ez alkalommal sem volt gond” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.

Jó teljesítményt nyújtott: Budai