NBIII: A rossz kezdés a végeredményre is rányomta a bélyegét

2021. máj. 17.  -  NB III.
Ismét egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfelünknek, melyből nem tudtunk már visszajönni.

NBIII., Közép csoport, 36. forduló: Dabas-Gyón FC - PAKSI FC II 2 - 0 (2 - 0)

A Dabas kerete

Kezdők: Megyeri, Bartucz (84’), Száhl.  Gaszner, Popovics (61’), Ablonczy (84’), Peres, Lucz (48’), Karacs, Hirman, Grabant

Cserék: Schener, Aczél (84’), Szabó (61’), Juhász (84’), Dunai (48’)

Kezdők: Holczer, Delea (78’), Szekszárdi, Vas, Bognár D., Szendrei, Grajzel (46’), Debreceni, Süvöltös (46’), Gyurkits, Kovács (58’)

Cserék: Bencze, Görög (46’), Tamás B., Ribár (58’), Máthé, Nagy M. (78’), Budai (46’)

Gólszerzők: Peres (7’), Gaszner (43’)

Tompán és rossz ritmusban kezdtük a mérkőzést. Minden játékhelyzetről több ütemmel lemaradtunk, ellenfelünk pedig egy bombagóllal már a hetedik percben megszerezte a vezetést, mellyel még jobban a mélybe lökött minket. Tizenöt-húsz perc kellett, mire a gödörből elkezdtünk kilábalni, és átvettük a játék irányítását. Próbáltuk a Dabas kapuját nyomás alá helyezni, de ez a pontatlan játékunk miatt csak mezőnyfölényben nyilvánult meg. A hazaiak egy kontratámadásból, egy nagyjából háromméteres leshelyzetet követően megszerezték a második találatukat is. A második játérészben már egy teljesen új arcunkat mutattuk. Intenzíven, jól futballoztunk, két-három százszázalékos ziccert is kidolgoztunk, viszont ezeket sajnos nem sikerült értékesíteni…

„Az egész tavaszunkra jellemző, hogy a legtöbb mérkőzésünk alkalmával egy félidőnyi előnyt adunk ellenfelünknek. Az okát még keressük, de az utolsó két fordulóra mindenképpen megpróbáljuk ezt orvosolni. Rendre vannak olyan játékosaink, akik az első félidőben rossz teljesítményt nyújtanak, viszont a második játékrészre messze a mezőny fölé nőnek, csak akkor már késő… Dabason is a második játékrészben volt tartása a csapatnak, amihez gratulálok, ugyanakkor összességében elfogadhatatlan volt a teljesítményünk” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.

Jó teljesítményt nyújtottak: Gyurkits, Vas, Ribár, Görög