NBIII: PAKSI FC II - Körösladányi MSK 3 - 1

2021. máj. 23.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk győzelmével a következő szezonra is bebiztosította NBIII-as tagságát.

NBIII., Közép csoport, 37. forduló: PAKSI FC II - Körösladányi MSK 3 - 1 (1 - 1)

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Kovács F., Szabó J., Tamás O., Vas, Szendrei (91’), Sajbán, Szabó B. (79’), Debreceni, Gyurkits (72’), Görög (91’), Budai

Cserék: Bencze, Delea (91’), Bognár D., Tamás B., Ribár, Grajzel (91’), Süvöltös (79’), Kovács L. (72’)

A Körösladány kerete

Kezdők: Ivicevic, Krajcsó, Ruzsa, Szabó V. (73’), Szabó Á., Kisari (67’), Zelenyánszki, Czirok, Mácsai (82’), Burai, Pusztai

Cserék: Nagy, Knyihár, Rádai (73’), Németh (67’), Gyomai (82’)

Gólszerzők: Gyurkits (41’), Sajbán (76’), Szendrei (89’), ill. Burai (32’)

Jó szellemiséggel, határozott játékkal és motiváltan kezdtük a mérkőzést. Ellenfelünket nyomás alá helyeztük, ami lehetőségekben és pontrúgásokban mutatkozott meg. Sajnos lövéseinket mindig blokkolta valaki, vagy megpattant és irányt változtatott próbálkozásunk, tehát lehetőségeinkben mindig több volt, mint ami aztán realizálódott. Az első félidő közepéig ilyen forgatókönyv mellett zajlott a találkozó, majd fél óra elteltével a Körösladány először lépte át érdemben a felezővonalat, melyből gólt és vezetést szerzett. Vendégeink helyzete könnyen levédekezhető lett volna. Hátrányba kerülésünk néhány percig megfogott bennünket, és, ha balszerencsések lettünk volna, akár 0-2 is lehetett volna pár perc alatt. A szünet előtt pár perccel egy nagyszerű átlövésből sikerült egalizálnunk. A második játékrészt hasonló és jó mentalitással kezdtük, de egy védelmi megingásunk után ellenfelünk büntetőhöz jutott, ami szerencsénkre a felső lécünkön csattant aztán. A továbbiakban nyomtunk, próbáltunk előnyhöz jutni, ami Sajbán szemfüles találatának köszönhetően sikerült is, 2-1. Nem sokkal később egy jogos büntetőből már 3-1-re növeltük előnyünket. A második félidőben még inkább a mi fölényünk domborodott ki, így nehéz, de megérdemelt győzelmet arattunk egy jó csapat ellen, akik jelen állapotukat elnézve nem érdemeltek kiesést.

„Gratulálok a csapatnak, még ha nehezen, nyögvenyelősen és sok verejtékkel is, de az utolsó forduló előtt sikerült biztossá tenni minimális célkitűzésünket, a bentmaradásunkat. Ezen mérkőzésünk forgatókönyve szintén jellemző volt az egész szezonunkra, mentünk-mentük, majd hibáztunk, amit ellenfelünk büntetett, mellyel hátrányba kerültünk. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak a tartásukhoz, valamint a játékukhoz, mellyel a következő szezonra is kivívtuk az NBIII-as szereplésünket” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a találkozót követően honlapunknak.

Jó teljesítményt nyújtottak: Vas, Gyurkits, Debreceni, Budai

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.