Jobbak voltunk a Nyíregyházánál és a III. kerületnél is

2021. szept. 01.  -  Utánpótlás
Két győzelemmel és két vereséggel négy utánpótláscsapatunknak indult el a 21/22-es évad.

U19: Alap csoport, 1. forduló: PAKSI FC - Várda Labdarúgó Akadémia 1 - 6 (1 - 2)

Kezdők: Simon, Ludányi, Nickl, Zsákovics, Skripek, Vén, Ribár, Zoltán, Heisler, Paksi, Dózsa

Cserék: Török, Borsi, Dévényi, Gregor, Vas, Fuják, Kurta

Gólunkat Paksi 27’ szerezte.

A nagy fizikai, dinamikai és mentális különbség a második félidőben domborodott ki. Egy félidőig voltunk partnerei a tíz külföldi játékossal felálló Kisvárdának. A mérkőzés tanulságos volt számomra, rámutatott, hogy az erőfejlesztésre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk az utánpótlásban - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

U17: Alap csoport, 1. forduló: PAKSI FC - Nyíregyháza Spartacus FC 2 - 1 (2 - 0)

Kezdők: Herman, Mácsik, Ádám, Szivós, Horváth K., Karaszi, Répási, Pesti, Berényi, Marsai, Molnár

Cserék: Hübner, Kardos, Horváth A., Berger, Büki

Góljainkat Pesti 34’, 44’ szerezte.

Jól kezdtük a mérkőzést, végig mi irányítottuk a játékot, sok helyzetet dolgoztunk ki, de a befejezésekbe hiba csúszott. A mezőnyfölényünk végül meghozta az eredményét, és a harmincnegyedik percben, Pesti révén megszereztük a vezetést. Továbbra is mi domináltunk, a félidő vége ellőtt pedig büntetőhöz jutottunk, amit Pesti magabiztosan értékesített. A második játékrészben ellenfelünk a felívelt labdás támadásokat erőltette, melynek következtében egy lepattanó a kapunkba jutott. Rendeztük védekezésünket, és további lehetőségeket alakítottunk ki, de nem koncentráltunk jól a befejezésekre. A győzelmet a csapategységnek köszönhetjük - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Herman, Mácsik, Horváth K, Berényi, Pesti

Még több kép a mérkőzésről ITT

U16: Kiemelt csoport, 1. forduló: DVSC - PAKSI FC 3 - 2 (1 - 1)

Kezdők: Bakodi, Máté, Somorjai, László, Pupp, Babos, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka

Cserék: Kispál, Köllő, Gáspár, Szilágyi

Góljainkat Palóka 26’ és Pupp 86’ szerezték.

Az első húsz percben mindkét csapat kapkodóan játszott. Ezután mi lettünk egyre magabiztosabbak, aminek köszönhetően megszereztük a vezetést. Ellenfelünk nem talált rajtunk fogást, ezért hosszú labdákkal próbálkoztak. Játékban jobban teljesítettünk, mint a vendéglátónk, viszont a meccslabdáinkat kihagytuk. Úgy tűnt, 2-2 lesz a végeredmény, de sajnos egy utolsó perces ordító hibát vétettünk, ami eldöntötte a három pont sorsát. Sokkal több volt a mérkőzésben, a szerencsésebb csapat nyert, játékunkra viszont lehet alapozni - értékelt Haraszti Zoltán edzőnk.

U14: Alap csoport (nyugat), 1. forduló: PAKSI FC - III. Ker.TVE 9 - 0 (6 - 0)

Kezdők: Nagy, Budai, Orbán-Zaják, Soós, Biszak, Galambos, Somogyi, Farsang, Wiesner, Tanos, Tojzán

Cserék: Szurma M., Szurma Z., Selyem, Bagó

Góljainkat Wiesner 5’, 51’, Galambos 13’, 16’, 29’, 32’, 48’, Tanos 35’, és Soós 66’ szerezték.

Két 2008-as, ám az U15-ös bajnokságban is meghatározó játékossal megerősítve léptünk pályára az eddig számunkra ismeretlen vendégeink ellen. Az ellenfél egy, a játékot játszó csapat volt, azonban a Galambos János és Soós Flórián jelentette minőséggel nem igazán tudtak mit kezdeni. A két játékos igazán nagy segítség volt, jelenlétükkel nagy önbizalmat és pozitivitást adtak csapatunknak, nem beszélve a kiemelkedő és eredményes játékukról. Kíváncsian várom, hogy a következő héten nélkülük mire lesz képes a csapat. Az alapcsapaton belül is voltak az átlagosnál jobb teljesítmények, ennek is köszönhető a 9-0-s győzelem. Játékosaim az edzéseken gyakorolt taktikai elemeket megpróbálták a mérkőzésen is megvalósítani, azonban látszik, hogy sok mindenben kell még előrelépnünk. Labdarúgóink és szüleik figyelmét már fel is hívtam arra, mindenki kezelje helyén a hétvégi eredményt, lássa reálisan a helyzetét egyénileg és csapatszinten egyaránt. Bizakodva várjuk a folytatást - így Köllő Roland vezetőedzőnk.