OTP Bank Liga 2021/2022, 19. forduló - 2022.02.06. - 17:15

Ferencvárosi TC - PAKSI FC 0 - 3 (0 - 2)

Helyszín: Budapest, Groupama Aréna

Nézőszám: 6805

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (játékvezető), Bognár Tamás (tartalékjátékvezető), Tóth II. Vencel (asszisztens), Buzás Balázs (asszisztens)

A Fradi összeállítása

Kezdők: Dibusz, Mmaee S., Zubkov, Bassey, Kovacevic, Mak (Szánthó 56'), Marin (Besic 75'), Cabraja (Mmaee R. szünetben), Laidouni, Botka, Loncar

Cserék: Bogdán, Besic, Mmaee R., Wingo, Blazic, Dvali, Szánthó, Boli, Gavric, Baturina

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Kezdők: Rácz - Medgyes (Vas 71'), Tamás, Szélpál, Lenzsér, Osváth - Szabó B. (Böde 84'), Windecker, Kesztyűs (Balogh 71') - Nagy R. (Sajbán szünetben), Ádám

Cserék: Nagy G., Gévay, Sajbán, Balogh, Haraszti, Böde, Vas, Gyurkits, Pethő

Hiányzók: Szabó J. (sérült), Kinyik (sérült), Lorentz (sérült), Papp (beteg)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Ádám 6', Szabó B. 32', Haraszti 72'

1. perc: Nagy R. tekert a kapu elé egy szabadrúgást a bal oldalról, többen is érkeztek, de végül Fradi játékos fejt ért először a labda.

3. perc: Szélpál szerzett labdát, majd laposan indította a pálya tengelyében Nagy R.-t és Ádámot, de sajnos egyiknek sem lett pontos a labda.

6. perc: Góóóól! Ádám lőtt bombagólt jó 25 méterről. Zseniális volt!

FTC - PAKSI FC 0 - 1

7. perc: Cabraja kapott sárga lapos figyelmeztetést Ádám felrúgásáért.

8. perc: Osváth lőtt a kapu fölé 18 méterről.

16. perc: Egy veszélyes, középmagas bal oldali beadást úsztunk meg. Harcosan játszunk, gyerünk, srácok!

20. perc: Nem helyezkedtünk jól egy szabadrúgást követően, és a labda is a hálónkba került, de a partjelző les miatt érvénytelenítette a hazaiak találatát, amit aztán a VAR-szobában is jóváhagytak.

22. perc: Ádám-Szabó B. összjáték a pálya tengelyében, már a tizenhatoson belül, ám az utolsó passzba egy kicsi hiba csúszott, így lövésig sajnos nem jutottunk. Ah…

24. perc: Ezúttal Nagy R és Ádám játszott össze, de a végére túlságosan kisodródtak, így a lövés ismét elmaradt.

24. perc: Lenzsér kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

31. perc: Ádám fejelt egy nagy bedobást kapura 5 méterről, csak sajnos pont Dibusz kezébe. Ah…, nagy lehetőség volt.

32. perc: Góóól! Elképesztő! Szabó B. cselezett kettőt a tizenhatoson belül, majd a kapuba tekerte a labdááát!

FTC - PAKSI FC 0 - 2

36. perc: Nagy R. tekert veszélyesen középre egy labdát a jobb oldalról, majd Lenzsér fejelt, Ádám jött volna, de az már Dibuszé lett.

38. perc: Rácz húzott le magabiztosan egy bal oldali beadást.

38. perc: Ádám is „besárgult”.

45. perc: Ádám kapott egy kiváló indítást, majd laposan a tizenhatos sarkától lőtt, Dibusznak nagyot kellett nyújtóznia.

45+1. perc: Ádám és Szabó B. összjáték a tizenhatoson belül, de Szabó lőtt, újabb Dibusz bravúr kellett. Nagyon közel volt a harmadik gól.

Véget ért az első félidő. FTC - PAKSI FC 0 - 2

Változtattunk a szünetben: Nagy R. helyett Sajbán folytatta.

A Fradi is cserélt: Cabraja helyett Mmaee R. folytatta.

46. perc: Az FTC kezdte a második játékrészt.

53. perc: Egy szöglettel felérő szabadrúgást Marin csúsztatott nem sokkal a kapunk mellé a rövid oldalon. Köszönjük!

54. perc: Reklamálásért Laidouni kapott sárga lapos figyelmeztetést.

55. perc: Szöglet után Szélpál fejelt szorongatott helyzetből a kapu mellé.

57. perc: Fradi-csere: Makot Szánthó váltotta.

58. perc: Rácz fogta Mmaee R. lapos, gyenge lövését 15 méterről.

59. perc: Sajbán is „besárgult”.

62. perc: Egy hazai szöglet után Medgyes mentett a gólvonalról. Nagyon kellett, szép volt, hidegvérrel oldotta meg.

63. perc: Mmaee R. lépett ki középen, majd 13 méterről a felső kapufát találta el.

64. perc: Kettőt cserélt a hazai gárda: Bassey és Zubkov helyett Boli és Gavric lépett a pályára.

67. perc: Mi is cseréltünk: Ádám helyett Haraszti kapott lehetőséget.

68. perc: Haraszti veszélyes szögletét Dibusznak kellett bravúrral kipaskolnia a tizenhatoson kívülre érkező játékosaink feje elől.

71. perc: Kettőt cseréltünk: Medgyes és Kesztyűs helyett Balogh és Vas folytatta.

73. perc: Góól! Haraszti lőtt a tizenhatos sarkától a kapubaaa egy szabadrúgást.

FTC - PAKSI FC 0 - 3

75. perc: Fradi-csere: Marin helyett Besic lépett a pályára.

81. perc: Balogh kapott sárga lapos figyelmeztetést, majd Besic is „besárgult”.

83. perc: Haraszti lőhetett tisztán a 16 vonalától, Dibusznak bravúr kellett, hogy szögletre üsse a labdát.

84. perc: Cseréltünk: Szabó B. helyett Böde kapott lehetőséget.

86. perc: Sajbán került ziccerbe, Dibusznak kellett egy újabb bravúr. Kiválóan játszunk!

87. perc: Lenzsér fejelt a kapu mellé egy szögletet.

90. perc: Rácz gyűjtött be magabiztosan egy balról érkező szabadrúgást.

90+1. perc: Loncar kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Véget ért a mérkőzés! FTC - PAKSI FC 0 - 3 Szép volt, fiúk!