UP: Legyőztük a Békéscsabát és a Kaposvárt is

A sikereket az U16 és az U14 szállította.

U19: „C” csoport, 5. forduló: Békéscsaba 1912 Előre SE - PAKSI FC 3 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Török, Zsákovics, Osztermájer, Vén, Perger, Zoltán, Borsi, Heisler, Fuják, Nickl, Paksi

Cserék: Ludányi, Dévényi, Budai, Tarczal, Kurta

Az első negyedórában nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, de a gól elmaradt. A hazai csapat még az első félidőben magára talált, és kiegyenlített lett a játék, ám különös helyzet nélkül. Úgy nézett ki, hogy egygólos mérkőzés lesz, aki gólt rúg, az megnyerheti a találkozót. Sajnos ezt a gólt a félidő elején megkaptuk. Az utolsó húsz percben három kényszerű csere miatt elvesztettük a stabilitásunkat, a hazai csapat fölénk kerekedett és gólokat szerzett. Összességében a Békéscsaba megérdemelten nyert az utolsó ,,negyedben" mutatott játéka alapján - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U16: „B” csoport, 5. forduló: PAKSI FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 2 - 1 (2 - 0)

Kezdők: Bakodi, Somorjai, Babos, László, Pupp, Máté, Győrfi, Ignácz, Palóka, Hekfusz D., Szilágyi

Cserék: Hekfusz R., Tóth, Szabó, Köllő, Gáspár

Góljainkat Palóka 2’ és Hekfusz D. 8’ szerezték.

„Nagyon jó felfogásban kezdtük a mérkőzést, és korán kétgólos vezetésre tettünk szert. Ez túlságosan is megnyugtatta a csapatot. Visszavettünk az intenzitásból, rengeteg technikai hibával játszottunk és sok párharcot vesztettünk. Összességében azonban így is megérdemelt győzelmet arattunk, amihez gratulálok a csapatomnak” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 14. forduló: Vasas Kubala Akadémia - PAKSI FC 2 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Wiesner T., Kovács, Májik, Juhász, Jáksó, Éger, Marcsa, Soós, Galambos, Verbulecz, Dörömböző

Cserék: Ulbert, Lakatos-Lengyel, Wiesner B., Niklos, Huber

Gólunkat Juhász 49’ szerezte.

„A mérkőzés első tizenöt-húsz percében a hazai csapat dominált. Kapkodva, sok technikai hibával játszottunk, kevés volt a támogató mozgás. A félidő második felében többet birtokoltuk a labdát, és a játékunk sokkal kezdeményezőbb volt.  Az ellenfél kapuja előtt sokszor bátortalanok voltunk, illetve rossz megoldásokat választottunk. A második játékrészt jól kezdtük, és sikerült hamar megszereznünk a vezetést. Ebben az időszakban el is dönthettük volna a mérkőzést, hiszen az ellenfél kapusának volt egy bravúros védése is. A második félidő derekán a hazai csapat kiegyenlített, és átvette a játék irányítását. A kontráink azonban veszélyesek voltak. A mérkőzés utolsó részében a hazai csapat büntetőből megszerezte a vezetést. Az utolsó percekben is volt lehetőségünk a gólszerzésre, de sajnos nem sikerült a kapuba találni. Összességében, az első negyedórától eltekintve, a csapat jól játszott, elégedett voltam a fiúk teljesítményével. A játék képe és a kidolgozott helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna” - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Marcsa, Éger, Jáksó, Soós, Dörömböző, Wiesner

U14: Alap csoport (nyugat), 16. forduló: Kaposvár Rákóczi BFLA - PAKSI FC 1 - 2 (0 - 1)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Tojzán, Szurma, Rauf, Selyem, Farkas, Farsang, Tanos, Bagó, Virág

Cserék: Osztermájer, Szurma, Biszak, Péter, Somogyi, Steiner

Góljainkat Virág 13’ és Tanos 26’ szerezték.

„Az első félidőt végig uraltuk, a mérkőzést kontroll alatt tartottuk Kaposváron. Az ellenfél nem jelentett veszélyt a kapunkra, így a szünetre kétgólos előnyre tettünk szert. A második játékrészben több esélyünk is volt megrúgni a harmadik gólunkat, először azonban leshelyzet miatt tévesen érvénytelenített egy találatot a játékvezető, majd pontatlanok voltunk a befejezéseknél. Az ellenfél szépítő gólja némileg váratlanul jött, ami után kapkodóvá vált a játékunk. A második félidő kifejezetten nem tetszett. A sokszor durva és alattomos ellenfél ellen nem tudtunk célzottan labdát tartani, és a játékunk nagyon pontatlanná vált. Kapkodtunk és türelmetlenek voltunk, pedig korábban is eldönthettük volna a mérkőzés végkimenetelét. Összességében nem vagyok elégedett a csapat játékával, sokkal magabiztosabban kellene az ilyen típusú mérkőzéseket lehozni. A legnagyobb problémám a már említett labdabirtoklás tudatosságának hiányával volt. Az első félidő játékára lehet alapozni az előttünk álló hetekben, ahol közvetlen riválisaink ellen fogunk majd pályára lépni” - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 16. forduló: PAKSI FC - BVSC-Zugló 1 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Szoó, Pumerschein, Klem, Stier, Osztermájer, Péter, Steiner, Száraz, Vargyas

Cserék: Varga, Kákai, Blága, Kökény

Gólunkat Steiner 17’ szerezte.

Kezdők: Demeter, Tóth, Weisz, Kaltenecker, Niklós, Ágoston, Csötönyi, Nagy, Mayer

Cserék: Kutasi, Nagy N.

Góljainkat Kaltenecker 16’ és Nagy 51’ szerezték.