Nem alakult jól a március zárása

2022. márc. 29.  -  Utánpótlás
Négy csapatunk volt pályán a héten - az U19 szállította a győzelmet

U19: „C” csoport, 2. forduló: PAKSI FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Simon, Ludányi, Zsákovics, Vén, Skripek, Osztermájer, Zoltán, Lajkó, Heisler, Nickl, Paksi

Cserék: Török, Borsi, Dévényi, Dózsa, Fuják, Budai

Góljainkat Skripek 49’ és Borsi 76’ szerezték.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, és mindkét csapat betalálhatott volna. A második játékrész derekától sok játékhelyzetet alakítottunk ki, sajnos ezeket többségében elrontottuk, de a félidő elején szerzett gólra tudtunk még egyet rúgni, így végül egy fontos mérkőzésen meglett a győzelem - értékelt Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U17: „B” csoport, 2. forduló: PAKSI FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3 - 4 (1 - 2)

Kezdők: Herman, Mácsik, Máté, Karaszi, Rogács, Palóka, Bica, Répási, Binder, Marsai, László

Cserék: Bakodi, Ignácz, Berényi, Győrfi, Tóth, Marosi

Góljainkat Rogács 10’ és Marosi 84’, 86’ szerezték.

A mérkőzés elejétől átvettük a játék kezdeményezését, és a tizedik percben egy szögletrúgást követően megszereztük a vezetést. Nem sokáig örülhettünk előnyünknek, mert a vendégek egy felívelt labda után kihasználták megingásunkat, és egyenlítettek. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, majd a félidő vége előtt egy kontratámadásból előnyhöz jutott a Szeged. A második játékrészben cserékkel frissítettünk, átvettük a kezdeményezést. Ellenfelünk a hetvennegyedik percben egy pontrúgás után a lepattanó labdára előbb reagált, így növelni tudta előnyét. A mérkőzés hajrájában Marosi két találatával ismét visszajöttünk a mérkőzésbe. A hosszabbításban viszont nem koncentráltunk eléggé, és ezt a vendégek góllal büntették. Két ellentétes félidővel, valamint a mezőnyben agresszívabban játszó vendégek ellen nem volt könnyű a játékunkat játszani. A döntetlen igazságosabb végeredmény lett volna” - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Marosi, Répási, Rogács, Marsai

U15: Kiemelt csoport, 15. forduló: ETO FC Győr - PAKSI FC 2 - 0 (1 - 0)

Kezdők: Ulbert, Májik, Juhász, Éger, Marcsa, Soós, Galambos, Verbulecz, Balogh, Vesza, Dörömböző

Cserék: Wiesner, Lakatos-Lengyel, Niklos, Szabó, Huber

Az ETO csapatát az őszi szezonban nagy bravúrral sikerült hazai pályán legyőznünk, azon a mérkőzésen a fordulópontokból jól jöttünk ki. A mérkőzés előtt a védelemből több játékosomra nem számíthattam sérülés és betegség miatt. A nehézségeink ellenére jól kezdtük a találkozót, hiszen többször sikerült megbontani az ellenfél védelmét a szélső pozícióban, és veszélyes támadásokat tudtunk vezetni. A hazai csapat az első félidőben többet birtokolta a labdát, és egy jól eltalált lövéssel meg is szerezte a vezetést. Középpályás védekezésünk ebben az időszakban nem volt megfelelő. Az első játékrészben a védelemből Éger is megsérült. A labdaszerzések után az átmeneteket jól oldottuk meg. A második félidőben négy-öt lehetőségünk is volt a gólszerzésre, a kapu előtt azonban rossz megoldásokat választottunk. Bosszantó volt, mert ezekből a helyzetekből többet kellett volna kihoznunk. Az ellenfelünk a lehetőségeiből két gólt is szerzett így megérdemelt győzelmet aratott. Összességében elégedett voltam a csapat teljesítményével, mert úgy gondolom, játékban sikerült előrelépnünk. A következő mérkőzéseken jobb döntéseket kell hoznunk az ellenfél kapuja előtt - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Soós, Galambos, Verbulecz, Dörömböző

U14: Alap csoport (nyugat), 17. forduló: PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 5 (0 - 0)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Bagó, Tojzán, Szurma, Rauf, Selyem, Farkas, Farsang, Tanos, Virág

Cserék: Szurma, Somogyi, Biszak

Sajnos a heti edzésmunka nem volt zökkenőmentes, sérülés és betegség miatt többen nem tudtak részt venni a tréningeken.  Ha valaki csak az eredményt nézi, azt gondolja, sima vendég győzelem született. Én azonban a játékosoktól sokkal többet kaptam, mint eddig valaha! Az első félidőben fegyelmezetten, az összes taktikai utasítást betartva, agresszíven, motiváltan, dinamikusan, jó ritmusban játszottunk. Nagyon jó ritmusa volt a magas pressingünknek, sokszor tudtuk hibára kényszeríteni az ellenfelet, többször szereztünk labdát. Elbizonytalanítottuk a vendégeket, a szélső védők jól léptek fel védekezni. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, több ziccert és jó lehetőséget alakítottunk ki. Saját labdakihozatalunk az első félidőben jól, utána már kevésbé működött. A szünetben bele kellett cserélni a meccsbe, kevesen is vagyunk és a felemásra sikeredett felkészülés miatt az ilyen szintű csapatok ellen nem tudunk minőségben nyolcvan percet játszani. Ahogy fáradtunk a második játékrészben, úgy váltunk bizonytalanná is.  Ekkor már nem tudtuk azt a minőséget prezentálni, mint amit az első félidőben nyújtottunk.  Előreléptünk, tetszett a csapat bátor játéka és jó mentalitása - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

U13: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 17. forduló: Budaörs - PAKSI FC 4 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Kákai, Szoó, Klem, Stier, Péter, Steiner, Száraz, Vargyas

Cserék: Varga, Blága, Kölló

Gólunkat Steiner 34’ szerezte.

Kezdők: Demeter, Tóth, Weisz, Kaltenecker, Niklós, Ágoston, Csötönyi, Nagy, Mayer

Cserék: Kutasi, Földi, Nagy N.