NBIII: Az utolsó utáni pillanatban buktunk pontot az élcsapat otthonában

2022. aug. 22.  -  NB III.
A hosszabbításban előbb egalizáltunk, majd sajnos kapituláltunk...

NBIII., Közép csoport, 5. forduló: Hódmezővásárhelyi FC - PAKSI FC II. 2 - 1 (1 - 0)

A ’vásárhely kerete

Kezdők: Deczki, Molnár, Ondrejó, Hunya, Bata (Hegedűs 70’), Irmes (Tapiska 88’), Orosz, Povázsai, Pesuth (Erhardt 89’), Zabari, Barta (Schildkraut 70’)

Cserék: Hegyes, Kovács, Fődi, Vastag, Erhardt, Tapiska, Schildkraut, Kenderesi, Antman, Hegedűs

Vezetőedző:

Kezdők: Simon, Ádám D., Debreceni Z., Horváth (Ribár 70’), Görög, Skripek (Keringer 46’), Szécsi (Gregor 80’), Volter, Zoltán (Dibusz 70’), Szekszárdi, Pesti (Palóka 80’)

Cserék: Kovács F., Cseri, Gregor, Osztermájer, Dibusz, Palóka, Ribár, Keringer

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Povázsai 5’, Hegedűs 94’, illl. Szekszárdi 92’

Rosszul kezdtük a mérkőzést. Gyámoltalan futballal rukkoltunk elő a mérkőzés első felében, ennek ellenére a hazaiak nem jelentettek túlzottan nagy veszélyt a kapunkra, ugyanakkor a mi játékunk is felettébb meddő volt. A Hódmezővársárhely egy szöglet utáni bombagóllal szerzett vezetést, amit láthatóan végig próbált aztán megőrizni. A második játékrészben sikerült változtatnunk a játékunkon, hozzáállásunkon. Szinte felborult a pálya, sorra helyzeteket, lehetőségeket alakítottunk ki. A hosszabbításban, egy szép támadást követően végre megszereztük az egyenlítő találatunk, ekkor úgy érezhettük, vége a mérkőzésnek. A kezdőrúgásból aztán egy hatalmas védekezési hibát követtünk el, melyet a hazai csapat kihasznált, és végül mégis győzelmet szerzett ellenünk.

„A stratégiánk, amivel a mérkőzést kezdtük, rossz volt, ez az én hibám, azonban, amíg ilyen riadt játékkal fogunk futballozni a felnőtt, NBIII-as mezőnyben, sok sikerre nem számíthatunk. A második félidei reakciója a csapatnak már ígéretesnek bizonyult. Határozottabbak lettünk, és végig nyomás alatt tudtuk tartani a Hódmezővásárhelyet. Sajnálom a srácokat, hogy a második játékrészben tett erősfeszítésük végül nem járt ponttal. Meg kell tanulni sokkal élesebben futballozni” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István

Jó teljesítményt nyújtottak: Szekszárdi, Debreceni Z., Ádám D.