Kettőből kettő!

2023. aug. 02.  -  NB III.
Második számú csapatunk hétgólos meccset húzott be.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 2. forduló: PAKSI FC II. - MTK Budapest II. 4 - 3 (3 - 0)

Kezdők:
 Simon, Gregor, Pupp, Lépő, Földi (Szabó A. 66’), Horváth, Böde, Pesti (Ulbert 46’), Mezei (Balogh 46’), Bőle (Szécsi 58’), Győrfi (Zoltán 46’)

Cserék: Herman, Balogh, Zoltán, Szabó A., Szécsi, Máté, Ulbert

Vezetőedző: Kindl István

Az MTK kerete

Kezdők:
Balázs, Béres, Molnár (Stumpf 67’), Horváth, Kovács, Hegedűs (Anokye 46’), Zuigéber (Kenesei 82’), Földi (Vas 46’), Kosznovszky (Herczeg 61’), Várkonyi, Bene

Cserék:
 Szolár, Anokye, Farkas, Kenesei, Pálvölgyi, Ebot, Stumpf, Vas, Herczeg, Weisz, Fischl, Kákonyi

Vezetőedző: Kanta József

Gólszerzők:
 Földi 30’, Mezei 40’, Pesti 45’, Böde 47’, ill. Vas 52’, 72’, Zuigéber 58’

Az első félidő kiválóan alakult számunkra. Terveink szerint futballoztunk, intenzíven, nagyszerű minőségben. Volt három-négy nagy lehetőségünk, de ezek még kimaradtak, ugyanakkor az MTK is kétszer veszélyeztetett kontrából. Késbőbb három szép góllal húztunk el, és úgy tűnt, kezünkben a mérkőzés. A szünet után tovább növeltük az előnyünket, nem voltak gondjaink, sőt, labdánk volt az ötödik találathoz is. Ezt követően elromlott minden, vendégeink szépítettek, amitől megijedtünk, játékunk pedig kapkodóvá vált. Egy felesleges szabálytalanság után a vendégek tovább faragtak az előnyünkből, majd gyorsan 4-3 lett. A mérkőzés hajrájába kanyarodva adódott ziccerünk a találkozó lezárásához, ám a helyzet kimaradt, így nehézre sikerült a vége. Komolyan izzadni kellett a három pontért.

Az első hatvanöt perccel maximálisan elégedett voltam. A múlt hétvégéhez képest ezúttal fordítva kaptunk ízelítőt a futballbalból, akkor a majosiak úgy érezték, az első félidő alapján megnyerhetik a találkozót, most én éreztem ezt többszörösen, viszont egy mérkőzés kilencven percig tart. Az utolsó félóráig úgy nézett ki, öt-hat gólt vágunk, majd a vasárnapihoz képest fordítva kezdtünk működni. Végül kínkeservesen szereztünk három pontot, szerencsére azonban megvan a lehetőségünk, hogy egy győztes meccs után vonjuk le a tanulságot és okuljunk a hibákból, mert azok voltak bőven. Majoson a cseréknek köszönhettük a győzelmet, ezúttal sajnos ezt nem tudom elmondani. Kettőből kettővel indultunk, erre azért nem számítottam, ehhez gratulálok a srácoknak  - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.