Egy tucat góllal indított az NBII.

2023. szept. 05.  -  Női labdarúgás
Az újonc Martonvásár elleni sikerrel kezdődött az új szezon.

Banner Pse

Női NBII. Nyugati csoport, 1. forduló: PAKSI SE - Kriston SE-Martonvásár 12 - 0 (8 - 0)

Kezdők: Kerekes, Fodor, Sajabó, Boda, Kiss L., Horváth, Tancsa, Kiss G., Árki, Marosi, Szűcs

Cserék: Koloh, Zufall, Fritz, Győrfi

Góljainkat Szűcs 3’, Boda 7’, 23’, Horváth 14’, 25’, 29’, 33’, 71’, 83’, Kiss G. 17’, Árki 65’, Kiss L. 67’ szerezték.

„Nem tudtunk külön a mérkőzésre készülni, hiszen egy újonccal kezdtük az évadot. A találkozó huszadik percéig megmutatkozott, mind játékban, mind fizikálisan fölényben vagyunk, később ez aztán még jobban kidomborodott. A Martonvásár azonban egy percig nem állt meg, végigküzdötte a mérkőzést, ami rettentő szimpatikus volt. A végeredmény alapján sok következtetést nem lehet levonni, ugyanakkor a találkozó közben sok olyan dolgot láttam, ami egy erősebb csapat ellen is működhet majd. A góljainkon túl rengeteg további kapuralövésünk volt, amit kértünk is, úgy, hogy ez eddig nem volt jellemző ránk. További pozitívum volt, hogy mind a hét U19-es lányunk hozta a felnőtt társak teljesítményét. Ez a tavalyi év folyománya, hisz’ az előző szezonban sokszor kellett, hogy kisegítsenek bennünket, így már hozzászokhattak a felnőtt futballhoz” - így Horváth György vezetőedzőnk.

Leány U16 Dél-Nyugati csoport, 2. forduló: UTE - PAKSI SE 12 - 1 (6 - 1)

Kezdők: Ignácz, Peák, Földesi, Bálint, Szilágyi, Zoltán, Subi Anita, Subi Anett, Pálinkás, Pirisi, Szakál

Cserék: Darin, Fekete, Bengő, Papp

Gólunkat Subi Anett 16’ szerezte.

„Az első félidőben inkább a védekezésre összpontosítottunk, és megpróbáltuk kontrából meglepni ellenfelünket. Sajnos a találkozó elejétől fogva fölényben játszott az Újpest, de ennek ellenére így is sok helyzetünk akadt, és gólt is sikerült szereznünk. A második játékrészben elfáradtak a lányok, a játékunk szétesett, sok hibával futballoztunk, és ezt a hazaiak ki is használták. Beszorítottak a kapunkhoz bennünket, és a hátvédsorunknak köszönhető a további gólok elkerülése” - nyilatkozta Radványi László vezetőedzőnk.

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.