Női NBII. Nyugati csoport, 3. forduló: PAKSI SE - FC Nagykanizsa 2 - 3 (0 - 2)

Kezdők: Kerekes, Debreceni, Boda, Kiss, Zufall, Tancsa, Sajabó, Fodor, Fritz, Győrfi, Marosi

Cserék: Somogyi, Bárányos, Lusinszki, Horváth, Árki

Góljainkat Kiss 53’, Debreceni 65’ szerezték.

Felállásunkat tekintve végre újra a megszokott játékunkat játszhattunk, hisz’ Pécsett a múlt hétvégén kényszerhelyzetben voltunk. Már a negyedik mérkőzésünket játszottuk a szezonban, és úgy gondolom, most játszottunk a legjobban. Ellenfelünk egy nagyon összeszokott, rutinos csapat volt, de mezőnyben végig teljesen egyenrangú partnerek tudtunk lenni. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, ám ezekből egyet sem tudtunk értékesíteni. A Nagykanizsa az első gólját határozatlanságunkat kihasználva szerezte, majd egy szöglet utáni nagy és pontos lövéssel növelték tovább előnyüket. A szünetben megbeszéltük, hogy a játékunkkal nincs gond, ám a kapu előtt határozottabbnak kell lennünk, ez a második játékrészben meg is hozta az eredményt. Sikerült felállnunk kétgólos hátrányból, ám sajnos újra tétlenkedtünk egy sort, és ismét ellenfelünknél volt az előny, amit már meg is tudtak őrizni a végéig. A játék és a hozzáállás alapján rászolgáltunk volna a minimum egy pontra. Fontos kiemelnünk a fiatalok teljesítményét, akik felnőtt szinten futballoztak a teljes mezőnyt tekintve is - így Horváth György vezetőedzőnk.

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

Lup0919aaa

Leány U19 Dél-Nyugati csoport, 1. forduló: PAKSI SE - Szekszárd UFC 0 - 11 (0 - 5)

Kezdők: Nagy, Lusinszki, Szabó, Figura, Tancsa, Szűcs, Subi, Zufall, Bogdán, Győrfi, Árki

Cserék: Papp, Ignácz

„Erős kerettel érkezett a Szekszárd, akiknél több NBI-es játékos is volt, ellenben nálunk megközelítőleg tizenhat az átlag életkor. Fizikálisan nem tudtuk felvenni a versenyt, játékban azonban voltak jó dolgok, és láttunk kiváló egyéni teljesítményeket is. A gólok egy része elkerülhető lett volna, dolgoznunk kell tovább” - fogalmazott Horváth György vezetőedzőnk.

Lup0919c

Leány U16 Dél-Nyugati csoport, 1. forduló: PAKSI SE - Siófoki Bányász SE 1 - 3 (1 - 1)

Kezdők: Ignácz, Papp, Németh, Peák, Subi Anett, Subi Anita, Valter, Pálinkás, Mucz, Pirisi, Fekete

Cserék: Bálint, Szilágyi, Darin, Ruskovics, Molnár, Bengő

Gólunkat Pirisi 20’ szerezte.

Az első játékrészben jól szerepeltek a lányok, sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos a befejezések nem vezettek eredményre. A huszadik percben tizenegyeshez jutottunk, aminek az értékesítésével vezetést szereztünk, azonban ennek nem sokáig örülhettünk, hamar jött a válasz (1-1). A második játékrészben egy távoli szabadrúgásból szerzett előnyt a Siófok. 1-2 után szétestünk, és sok hibával játszottunk. A lefújás előtt egy védelmi hibánk után ellenfelünk beállította a végeredményt - nyilatkozta Radványi László vezetőedzőnk.