Folyamatosan futottunk az eredmény után

2023. okt. 22.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk folyamatos változtatásra kényszerült a Nagykanizsa ellen.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 12. forduló: PAKSI FC II. - FC Nagykanizsa 4 - 6 (1 - 2)

Kezdők:
 Simon, Temesvári, Hegedűs, Földi, Lépő (Ignácz 68’), Horváth, Szécsi (Marosi 46’), Pupp (Ádám 75’), Bőle (Máté 77’), Pesti, Győrfi (Szabó A. 68’)

Cserék: Kovács, Perger, Ádám, Szabó A., Zoltán, Máté, Ignácz, Marosi

Vezetőedző: Kindl István

A Nagykanizsa kerete

Kezdők:
Kovács, Bence, Kovalovszki (Józsa 88’), Szilágyi, Pintér, Kondor (Fehér 78’), Szökrönyös, Szabó, Lőrincz (János 86’), Szanyi, Varga

Cserék:
 Haála, Fehér, János, Horváth, Józsa, Szinay

Vezetőedző: Gombos Zsolt

Gólszerzők:
 Pesti 8’, 89’, Horváth 51’, Földi 81’, ill. Kovalovszki 4’, Szabó 46’, Kondor 57’, Lőrincz 62’, Szilágyi 74’, János 87’

Kanizs23osz2

Rögtön a mérkőzés elején gyorsan bekapott gól sajnos átírta a tervünket. Nem sokkal később válaszolni tudtunk, egy nyílt játékot játszva letámadtuk a Nagykanizsát, mely által a saját térfelünkön sebezhetőbbek lettünk. Mire kicsit átgondolhattuk volna, változtattunk volna a játékunkon, a szünet előtt újabb gólt kaptunk, ami szintén könnyen elkerülhető lett volna. A szünetben változtattunk néhány dolgon, majd a második játékrész elején sikerült egalizálnunk. Még nagyobb erőket mozgósítottunk a vezetés megszerzéséért, de ugyanakkor tálcán kínáltuk a kontratámadások lehetőségét, amivel ellenfelünk élt is, a harmadik és a negyedik találatuk is így született. A mérkőzés vége igazi adok-kapokká alakult, és sajnos 4-6-tal végződött.

Nem tehetek szemrehányást senkinek, amit kértem, azt játszotta a csapat. Picit öngyilkos taktikánk volt, ennek ellenére a Nagykanizsa elsősorban nem a letámadásainkból szerezte a góljait, sokkal inkább a könnyen elvesztett párharcaink, labdavesztéseink használták ki. Néhányan gyengébb teljesítményt nyújtottak, főképpen a védekezésben. Az azonban fontos, hogy hazai pályán nem szabad hat gólt kapni, bárhogy is játszunk. A végeredmény ellenére jó játékot játszottunk, próbáltunk futballozni. Vendégeink jó csapat benyomását keltették, akik ma megérdemelték mindhárom pontot - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.