PAKSI FC II. - Iváncsa 0 - 2

2024. márc. 03.  -  NB III.
Elkezdődött a tavasz az NBIII-ban is.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 18. forduló: PAKSI FC II. - Iváncsa KSE 0 - 2 (0 - 1)

Kezdők:
Kovács, Ádám, Pesti, Horváth, Lapu, Jász (Szabó A. 67'), Pupp, Babos (72'), Silye (Répási 46'), Marosi (Holka 84'), Győrfi (Máté 72')

Cserék: Bakodi, Köllő, Máté, Répási, Holka, Szabó A.

Vezetőedző: Kindl István

Az Iváncsa kerete

Kezdők:
Varga, Kasza, Törőcsik (D'urso 84'), Barta, Bányai, Kovács (Kercsó 72'), Kiatipisz (Király 72'), Aradi, Vallejos (Suszter 64'), Székely (Horváth 65'), Madarász

Cserék:
Ordasi, D'urso, Kercsó, Suszter, Király, Horvárh, Burger, Szauter

Vezetőedző: Tóth András

Gólszerzők:
Törőcsik 40', Székely 62'

Ivancsa24tav2

Az edzőmérkőzéseinkhez hasonló intenzitással tudtuk kezdeni az első bajnokinkat. Dinamikusak voltunk labdával és a labda elleni játékban egyaránt. A játék képe alapján úgy nézett ki, az előzetesen elhatározott meccstervünket sikerül megvalósítanunk. Az első tizenöt percben a színvonalas mezőnyjátékból két-három ígéretes lehetőséget alakítottunk ki, melyeknél csak centiméterekkel ment a kapu mellé a labda. A vendégek túlnyomórészt mélységi indításokkal próbálkoztak, mi uraltuk a játékot. A félidő végén azonban egy véleményes góllal mégis az Iváncsa mehetett előnnyel a szünetre. A vendég támadó ellökte a védőnket, majd ezt követően már könnyen a kapunkba talált. A második játékrész elején fokozni tudtuk a nyomást, és egy kiváló első negyedórát produkáltunk. Ekkor az Iváncsa szinte nem jutott át a térfelünkre, két-három komoly lehetőséget alakítottuk ki. Egy ártalmatlannak kinéző bedobást kövezően, majd egy megpattant átlövés után mégis kétgólos hátrányba kerültünk. Innentől a rutinos vendégek már jól menedzselték a találkozó hátralévő részét.

„Gratulálok a csapat játékához, fel tudtunk nőni az NBIII-as mezőny egyik legjobb gárdája mellé. A végeredményt leszámítva szinte mindennel elégedett voltam. A védekezéseben a határozottságot hiányoltam, mellyel a véleményes első gólt talán elkerülhettük volna. A listavezető ellen sikerült jól játszani, támadásokat felépíteni, és kevés lehetőséget engedni számukra a kapunk előtt. Sajnáltam a fiatalokat, mert úgy éreztük, ebben a mérkőzésben a bravúr is benne lehet, de csak a mézesmadzagot húztuk el magunk előtt. Véleményem szerint az első gólt szabálytalanság előzte meg. Összességében - még egyszer mondom - reálisan kell néznünk a mérkőzéseinket. Fel tudunk állítani egy masszív, ügyes, fiatal kezdőcsapatot, akik ellen senkinek nem lesz egyszerű játszani. A kispadról érdemben viszont már annyira nem tudunk belenyúlni a találkozókba, mivel olyan tizenhét-tizennyolc éves srácok várnak bevetésre, akik előző nap - jó eséllyel - már kilencven percig a pályán voltak” - értékelt vezetőedzőnk, Kindl István.