A kiváló kezdés és a sok helyzet sem volt elég

2024. szept. 09.  -  NB III.
Mérkőzések óta hiányzik a „gyilkos” ösztön fiatal csapatunkból.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 7. forduló: PAKSI FC II. - Ferencvárosi TC II. 1 - 2 (1 - 2)

Kezdők:
 Kovácsik, László (Ádám 66’), Májik (Máté 66’), Földi, Galambos (Tóth 78’), Horváth, Éger (Babos 75’), Pupp, Győrfi, Pesti, Lapu

Cserék: Bakodi, Babos, Tóth, Máté, Holka, Répási, Ádám

Vezetőedző: Kindl István

Az FTC II. kerete

Kezdők:
 Radnóti, Madarász, Fenyvesi, Gágyor, Ladányi (Takács 71’), Bolgár (Lukács 46’), Lakatos, Serdiukov, Bagi (Birkás 20’), Berényi (Kokovai 88’), Shadirac

Cserék: Tóth, Kaszás, Kokovai, Lukács, Birkás, Lestál, Takács, Molnár

Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gólszerzők:
Pesti 7’, ill. Gágyor 42’ (bü.), Serdiukov 45+1’

Up240909g

Az idei szezon, de lehet, hogy a közelmúlt egyik legjobb első félidejét produkáltuk. A játék minősége és a kialakított helyzeteink alapján többgólos előnnyel kellett volna a szünetre mennünk. Volt, hogy a Fradi védője a gólvonalról vágta ki az egyik helyzetünket, a pálya két szélén szinte feltartóztathatatlanok voltunk. Sok szabadrúgást alakítottunk ki, rendre a védelem mögé kerültünk, ellenfelünknek minimális támadási lehetőséget engedélyeztünk. Aztán váratlanul egy háromperces rövidzárlat következett. Egy bedobásunk után a javunkra meg nem ítélt szabálytalanságot követően vezethettek kontrát vendégeik, egy fegyelmezetlen játékosunk pedig egy büntetőt hozott össze. A tizenegyes megfogta a csapatunkat, szintén egy bedobás utáni rossz védekezést követően fordított a Ferencváros. A második játékrészben vendégeink visszaálltak, tíz emberrel saját térfelükön védekeztek, amit próbáltunk feltörni, de csak lehetőségekig jutottunk, nagy helyzetünk nem adódott.

„Ezen a mérkőzésen nagyon igazságtalan volt velünk a labdarúgás. Az egyik legjobb teljesítményünket nyújtottuk, főleg az első félidőben, de ez a másodikra is igaz volt, hiszen egy jó csapatot tudtunk a kapuja elé szorítani. Sok helyzetet alakítottunk ki, a védekezésünk is működött, de sajnos a gyilkos ösztön hiányzik a csapatunkból. Mérkőzések óta nem tudjuk kihasználni a helyzeteinket, míg ellenfelünk a kevés lehetőségéből megbüntet minket. Remélem, idővel ez változni fog, de erre még a fiatalság sem lehet magyarázat, hétről hétre így járunk. A hozzáállással, a beletett energiával, a minőséggel elégedett vagyok, kivéve a számszerű végeredményt” - így a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.