U16-os lányaink győzelemmel kezdtek a szomszédvárban

Banner Pse

Női NBII. Nyugati csoport, 2. forduló: PAKSI SE - Soproni Egyetem 0 - 3 (0 - 1)

Kezdők: Kerekes, Patai, Marosi, Debreceni, Szűcs, Tancsa, Boda, Kiss L. M., Horváth, Kiss L. B., Győrfi

Cserék: Kőmíves, Soós, Lengyel, Vadász, Csere, Botos

„Úgy készültünk, folytatjuk a múlt heti jó játékot, ami az első félidőben többé-kevésbé sikerült. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ellenfelünk szervezetten játszott, előrevágott labdákkal operáltak. A Sopron a három-négy lehetőségéből egyet gólra is váltott a szünet előtt. Nekünk a befejezéseknél csúsztak be hibák, három kapufát is rúgtunk, és vagy négy ziccerünk is volt, bőven megfordíthattuk volna az eredményt. A második játékrészre a csapat egy része - érthetetlen okokból - szinte megállt. Nem volt meg a futómennyiség, és az akaratot sem láthattuk mindenkiben. Próbáltunk frissíteni, de az sem sikerült. Két helyezkedési hibánkat az ellenfél kihasználta, mellyel tovább növelte előnyét. Bosszantó, hogy nem játéktudásban nőttek fölénk vendégeink, hanem akaratban, ezen a héten változtatnunk kell. A látottak alapján ez egy nem várt vereség volt” - fogalmazott Horváth György vezetőedzőnk.

Up240909d

Leány U16 Dél-Nyugati csoport, 1. forduló: Szekszárdi UFC - PAKSI SE 1 - 2 (0 - 1)

Kezdők: Lajkó, Szabó, Pálinkás, Molnár, Szilágyi, Németh, Selényi, Sallai, Reiser, Galabos, Bengő

Cserék:
Nagy, Pirisi, Szalók, Peák, Varga, Kató, Balogh

Góljainkat Sallai 35’, Varga 45’ szerezték.

Leány U14 Dél-Nyugati csoport, 1. forduló: PAKSI SE - PMFC 1 - 2 (0 - 0)

Kezdők: Szlavinics, Antal, Salacz, Szilágyi, Dömötör, Dömény, Csapó-Kun, Nagy, Witt V.

Cserék: Szalontai, Greksa, Nyárádi, Witt N., Wallner, Magó, Tuba, Uhrin

Gólunkat Witt V. 2’ szerezte.

„Küzdelmes mérkőzésen sikerült megszereznünk a három pontot a Szekszárd otthonában. A mérkőzés nagy részében csapatunk dominált. Több lánynak is ez volt az első nagypályás mérkőzése a nyújtott pálya után, ami meg is látszott a játékunkon. Kapkodva, pontatlanul játszottunk, de ettől függetlenül már az első félidőben több helyzetet sikerült kialakítanunk, ennek köszönhetően a vezető gólt is sikerült megszereznünk egy szép összjáték végén. A félidőben rendeztük sorainkat, a cserejátékosok jól szálltak be a mérkőzésbe, és sikerült még egy gólt szereznünk. A játék vége felé kezdtünk fáradni mind fizikálisan, mind fejben, amit ellenfelünk ki is használt, de szerencsére csak a szépítésig jutottak. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a fegyelmezett játékhoz! Dolgozunk tovább, és bízom benne, hogy sikerül kiküszöbölnünk hibáinkat” - így Forray Tünde edzőnk.