Öt csapatunk is győzelmet ünnepelhetett a hétvégén

2024. szept. 16.  -  Utánpótlás
Hármat vágtunk a Kecskemétnek, a Szegednek, a Szombathelynek és a Budaörsnek is.

Banner Pse

U19: Kiemelt, 3. forduló: PAKSI FC - Várda Labdarúgó Akadémia 1 - 2 (1 - 1)

Kezdők: Wiesner, Kovács, László, Jáksó, Marcsa, Galambos, Turi, Májik, Máté, Perczel, Holka

Cserék: Ulbert, Gáspár, Tillman, Fekete, Szauer, Rostás

Gólunkat Galambos 9’ szerezte.

„A mérkőzést az akadémiai csapat kezdte jobban, de ennek ellenére nekünk sikerült megszerezni a vezetést. Ezután egy hasonló védekezési hibából, mint amit a szombathelyi mérkőzésen többször is elkövettünk, egy kontratámadás után a kisvárdai csapat egyenlített. A mérkőzés nagy részében inkább a küzdelem dominált, a gólok mellett kevés gólhelyzetet teremtettek a csapatok. Keveset birtokoltuk a labdát, főleg azért, mert ellenfelünk jól szűkítette a területet, és már a védekezőzónákban nyomás alá helyezett bennünket, részben pedig azért, mert kevés volt a támogatómozgás, valamint bátrabban kellett volna játszanunk. Összességében a csapatszintű védekezésünk jobb volt, mint az előző héten, de újra több egyéni hibát is elkövettünk a mérkőzésen, amit az akadémiai csapatok ezen a szinten már könyörtelenül kihasználnak” - fogalmazott Wiesner József edzőnk.

U17: Alap, 3. forduló: PAKSI FC - KTE La. 3 - 0 (3 - 0)

Kezdők: Nagy, Orbán-Zaják, Karacs, Virág, Szurma Z., Szurma M., Rauf, Wiesner, Farsang, Jankó, Bagó

Cserék: Ézsiás, Biszak, Kecskés, Burányi, Grausza

Góljainkat Bagó 7’, Wiesner 15’, Farsang 36’ szerezték.

Up0916d

U16: Alap, 3. forduló: PAKSI FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3 - 0 (1 - 0)

Kezdők: Rostás, Stier, Osztermájer, Pumerschein, Búza, Csende, Sütő, Köllő, Steiner, Nemes, Kanyó

Cserék: Szabó, Klem, Száraz, Vargyas, Varga, Kákai

Góljainkat Steiner 25’, 48’, Pumerschein 66’ szerezték.

„Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, amiből mi egyet gólra váltottunk. A második félidő elején rögtön újabb találatot szereztünk, ami nagyban befolyásolta a végeredmény kialakulását. Nagy nyomás egyik kapura sem nehezedett. Összességében két hasonló játékerőt képviselő csapat közül a kapu előtt határozottabb hazai csapat nyerte a rangadót” - értékelt vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor.

U15: Regionális, Kiemelt - Nyugat, 3. forduló: Lukró UFC Szombathely - PAKSI FC 2 - 3 (1 - 1)

Kezdők: Moszbauer, Földi, Víz, Fábián, Mayer, Hamvas, Genzler, Démuth, Csötönyi, Markóci, Kovács

Cserék: Viló, Demeter, Gyarmati, Demény, Nagy, Vajda, Kovács

Góljainkat Démuth 6’, Kovács 60’, Markóci 77’ szerezték.

„Továbbra is a szokásos korai vezetéssel tudtuk indítani a mérkőzést. A játék többnyire az ellenfél térfelén zajlott, de olykor tetszetős kontrákkal lepett meg minket a Lurkó csapata. Fábián Vincét sérülés miatt le kellett cserélni, utána hátul nem sikerült rendezni a sorokat, amit kihasználva a szombathelyi csapat megfordította a mérkőzést. Dicséretes, hogy a játékosok egy percig sem adták fel, továbbá a cserejátékosok fel tudták lendíteni a támadójátékunkat. Kovács Balázs a gólpassza után egy szép góllal egyenlített, majd a mérkőzés lefújása előtt nem sokkal Markóci Donát huszonöt méteres bomba gólja három pontot érő találat lett. Véleményem szerint az az együttes nyert, aki jobban akarta a sikert, és többet is tett érte. Vincének jobbulást kívánok, várjuk vissza, a csapatnak pedig szívből gratulálok! Ezúttal Kovács Balázs nyújtotta a legkiemelkedőbb teljesítményt” - fogalmazott Dr. Balogh István.

U14:
 Alap Nyugat, 3. forduló: Budaörs - PAKSI FC 2 - 3 (0 - 2)

Kezdők: Sági, Fekete, Görgics, Herman, György, Szabó, Kovács, Tamási, Sallai, Szabó, Rakó

Cserék: Badó, Kutasi, Mráz, Domján

Góljainkat Rakó 12’, Kovács 30’, Mráz 73’ szerezték.

U13: Dél-Nyugat, 3. forduló: Budaörs - PAKSI FC 4 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Varnyú, Kiss, Görbe, Vesza, Demény, Rafael, Böde, Kern, Orova

Cserék: Erős, Kocsis, Csata Cs., Steigervald, Csata B.

Gólunkat Böde 74’ szerezte.

„A mérkőzés előtt újra megbeszéltük, várhatóan egy hasonló képességű csapat ellen fogunk játszani, mint a Kaposvár. Nagyon fontos volt, hogy motiváltak legyünk, bátran játsszunk, folyamatosan kezdeményezzünk támadásban és védekezésben egyaránt, és ellenfelünknek ne adjunk ajándék lehetőségeket. Az első félidőben sajnos három gólt is kaptunk, melyet egy határozottabb fellépéssel könnyen elkerülhettünk volna. A múlt héten például határozottan és keményen védekeztünk, az ellenfélnek kevesebb lehetősége is adódott, most ezt nem éreztem magunkon. A labdabirtoklás összességét nézve sok dolog tetszett, sokat volt nálunk a labda, jól is forgattuk a játékot, ezek mellett persze voltak rossz berögződések, érhetetlen ötletek is. A támadás előkészítésekben és befejezésekben nagyon alulmúltuk magunkat, sokszor hoztunk rossz döntést, ezáltal kevés gólhelyzetet is tudtunk kialakítani. A rossz döntések fokozatosan vették el az önbizalmat és a vállalkozókedvet, páran már-már meg is sértődtek az egész világra, ez nem tetszett. Dolgozunk azon, hogy ezen változtassunk, viszont a már pozitívumként említett labdabirtoklás mellett nagyon sokan komoly mezőnymunkát végeztek ezen az összecsapáson” - így Völgyi Péter edzőnk.

A játéknap összes eredménye IDE kattintva érhető el.

U12: Dél-Nyugat, 3. forduló: Budaörs - PAKSI FC 0 - 5 (0 - 0)

Kezdők: Kontits, Szoó, Máriás, Erdődi, Szabó, Varga, Schmitzberger, Tomolik, Kertész

Cserék: Görgics, Reichert, Dobszai, Tuba

Góljainkat Varga 29’, Dobszai 36’, 39’, Kertész 59’, Schmitzberger 63’ szerezték.

„Jó érzésem volt a meccs előtt, egész héten nagyon jó volt a gyerekek hozzáállása, jól edzettek és ezt sikerült átvinni a szombati mérkőzésre is. A találkozó nagy részében mi irányítottuk a játékot, nagy százalékban mi birtokoltuk a labdát, és sok helyzetet tudtunk kidolgozni. Védekezésben is stabilak voltunk. Az ellenfélnek is akadtak lehetőségei, de jól oldottuk meg az adódó szituációkat. Talán, ami egy kis negatívum, hogy volt több játékhelyzet a kapu előtt, amit jobban kellett volna megoldani. Gratulálok a játékosoknak, mindenki jó teljesítményt nyújtott egyéni megoldásokban és csapatszintű feladatokban is” - fogalmazott Váli Roland.