2024. szept. 20.  -  NB I.
Egy 2014 novemberi 2-2 után folytatjuk.

Banner Magy1

Az OTP Bank Liga 24/25-ös évadának hetedik fordulójában az ETO FC Győrhöz látogatunk. Jegyinformációk ITT.

A tizenkilencedik egymás elleni bajnokinkra kerül sor vasárnap este. A serpenyőben szemszögünkből eddig öt győzelem, hat döntetlen és hét vereség található. A gólarány 34:27 ide, ami 3.4-es gól/mérkőzést eredményez.

2006 szeptemberében találkoztunk először egymással, a Győrben rendezett mérkőzést 2-1-gyel a hazaiak nyerték, Bajzát Péter és Tokody Tibor találatára tőlünk Heffler Tibor válaszolt. A nyitány után egy paksi 2-2-es és egy győri 3-3-as döntetlen következett. Városunkban Horváth Sándor duplázott, idegenben Tököli Attila, Balaskó Iván ás a hosszabbításban Márkus Tibor volt eredményes.

A negyedik egymás elleni összecsapásunkon szereztük meg az első sikerünket, Tököli Attilának bő negyedóra is elég volt, hogy kétszer bevegye vendégeink kapuját, 2-1-lett a vége, akárcsak a következő randevúnkon, ahol Éger László értékesített két tizenegyest. A 2008/2009-es szezon visszavágó találkozóján 4-1-re kaptunk ki.

A 2009/2010-es évadban, Győrben 3-1-re kaptunk ki, majd Pakson 1-1-et játszottunk. A következő kiírásban itthon kezdtünk, és Vayer Gábor hetvenötödik, valamint Böde Dániel hetvenkilencedik percben szerzett találatával itthon tudtuk tartani mindhárom pontot. Győrben 1-1 után osztoztunk meg a bajnoki egységeken, Magasföldi József egalizálta Trajkovic Nikola hazai gólját.

A 2011/2012-es szezon a Győrrel szemben nem a miénk volt, itthon 1-2, a visszavágón 4-1 lett. A 2012 októberi 0-0 után a győri összecsapáson kinyílt a gólzsák, és az egymás elleni leggólgazdagabb találkozót vívtuk. Alig negyven perc után ugyan már háromgólos előnye volt a hazai gárdának, nem engedtük el a mérkőzést. Bartha László az ötvenötödik percben kezdte a paksi gólgyártást, majd tizenkét perc múlva Lázok János is eredményes volt, tizenegy minutummal később Eppel Márton már egyenlített, és a mérkőzés utolsó mozzanata is a miénk volt, Könyves Norbert billentette a javunkra a párharcot.

A 2013/2014-es szezon szintén feledhető, előbb 2-0-s, majd 1-2-es vereséget szenvedtünk.

A 2014/2015-ös kiírásban találkoztunk utoljára vasárnapi ellenfelünkkel. 2014 július végén Pakson Kecskés Tamás és Heffler Tibor góljával 2-0-ra nyertünk, 2014 novemberében Simon András és Bartha László talált a győri kapuba, de a hazaiak is kétszer ünnepelhettek, így 2-2-es döntetlen született.

Innen jön a folytatás! Hajrá, Paks! A magyar csapat.