Fiatal tartalékcsapatunk ugyan hátrányból fordított, de végül egy pontot tartott csak itthon.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 10. forduló: PAKSI II. - BFC Siófok 2 - 2 (0 - 0)

Csapatunk összeállítása

Kezdők:
 Borsos, Köllő, Májik, Máté, Gyurkits (Tóth 64’), Galambos (Palóka 86’), Éger, László (Ádám 48’), Pesti (Perczel 46’), Lapu, Répási (Holka 46’)

Cserék: Bakodi, Babos, Tóth, Palóka, Holka, Perczel, Ádám

Vezetőedző: Kindl István

A Siófok kerete

Kezdők:
 Hutvágner, Szaka, Mayer (Mervó 46’), Horváth, Mácsik (Saja 78’), Major (Király 86’), Bodor (Biró 80’), Polényi, Pécseli, Papp, Balogh

Cserék: Hoffmann, Maka, Varga, Biró, Horváth, Király, Saja, Mervó

Vezetőedző: Mészáros József

Gólszerzők:
 Gyurkits 63’, Galambos 70’, ill. Mervó 58’, Mácsik 77’

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

Siofok1

Egy kiváló minőségű pályán játszhattuk a mérkőzést, mely első félidejében végig a vendégek akarata érvényesült. Egyénileg és taktikailag is jobban kezdett a Siófok, ennek ellenére azonban helyzetet nem tudtak kialakítani, jórészt mezőnyben zajlott a találkozó. Egyetlen valamire való támadásunk végén Galambos passzából Pesti találta el rosszul a labdát. A második játékrész első negyedórájában átvettük az irányítást, ekkor kifejezetten jól futballoztunk, nyomás alá helyeztük a Siófokot. Belső védőink hibái után egy bohózatba illő góllal kerültünk hátrányba, majd Máté szólója után büntetőhöz jutottunk, amit Gyurkits értékesített (1-1). Galambos szépségdíjas találata után már nálunk volt az előny, és úgy nézett ki, a rossz első félidő után, a feljavult játékunkkal mindhárom pontot itthon tarthatjuk. Vendégeink azonban egy kontrával átrobogtak a csapatunkon, és egyenlíteni tudtak…

„A héten mutatott minőség után egy teljesen más csapatot vártam. Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, elvesztettük a párharcokat, nem voltunk képesek saját csapattársnak passzolni. Ekkor ellenfelünk nagy fölényben játszott, így a szünetben szívem szerint ötöt is módosítottam volna. A második félidőben már más arcunkat mutattuk, és sikerült kézbe venni a meccset, amit akár meg is nyerhettünk volna. Mikor éppen feljavulóban voltunk, Gyurkits előre megbeszélt cseréjével gyengíteni voltam kénytelen a csapatunkat. Megérdemelt a Siófok egyenlítése, az egész találkozó képe alapján reális végeredmény született. A találkozó második részére jónéhány játékosunk teljesítménye feljavult, és érettebb futballal tudtunk előrukkolni, ennek örültem” - értékelt vezetőedzőnk, Kindl István a mérkőzést követően.