Győrfi és Galambos is pályára lépett válogatottjában

2024. okt. 13.  -  Utánpótlás
Eb-selejtezőkre hangoltak a fiatalok - paksiakkal a keretekben.

Banner Magy2

U19-es válogatottunk Debrecenben tartotta az Eb-selejtezők főpróbáját, ahol Skócia ellen vívtunk két felkészülési mérkőzést. A korcsoport legjobbjai között ott volt Győrfi Milán is. Az első összecsapáson ellenfelünk szerzett vezetést, amit a szünetig egalizálni tudtunk, viszont a három perccel a hármas sípszó előtt bekapott vendég gólra már sajnos nem volt ellenszerünk. Az 1-2-es végeredményt átmentettük a második mérkőzésre, sőt, még a szünetben is ugyanúgy 1-1-et mutatott az eredményjelző. Ezúttal azonban mi szereztünk vezetés, majd egy büntető után egyenlített a skót válogatott. A győztes találatot bő húsz perccel a találkozó vége előtt szerezték meg. Fiatal tehetségünk az első összecsapás végén léphetett pályára, mellyel karrierje első válogatottságát könyvelhette el.

Magyarország - Skócia 1 - 2 (1 - 1)
Yaakobishvili Áron - Kuzma Hunor, Umathum Ádám, Vitályos Viktor - Varga Zétény (Bősze Levente 78’), Galántai Tamás (Kopácsi Áron 65’), Kern Martin, Hornyák Csaba (Girsik Attila 92’) - Vidnyánszky Mátyás (Győrfi Milán 92’), Szabó Szilárd (Bagi Ádám 92’) - Simon Benedek (Kovács Patrik 79’). Gólszerző: Vidnyánszky Mátyás

Lehoczki Bendegúz, Almeida MIlán, Girsik Attila, Kern Martin, Simon Benedek, Stumpf Gábor, Szabó Szilárd, Szamosi Ádám, Umathum Ádám (Vitályos Viktor 35’), Varga Zétény, Vidnyánszky Mátyás (Bagi Ádám 35’). Gólszerző: Szabó Szilárd

U17-es válogatottunk Gyirmóton hangolt a novemberi Eb-selejtezőkre. A csapatból persze ezúttal sem hiányozhatott Galambos János, aki az Izrael ellen játszott két találkozóból a másodikon végig a pályán volt. Az első összecsapás 1-0-val vendégeinké lett, a második találkozón kétgólos előnyt adtunk az izraelieknek, ami után már sajnos csak szépíteni sikerült (1-2).

Magyarország - Izrael 0 - 1 (0 - 1)
Szentmihályi Ádám - Wébel Máté (Sánta Milán 73’), Lakatos Kristóf, Csóka Gergely, Lakatos Martin (Árnits Olivér 82’), Rankó Viktor (Milicz Péter 73’) - Rab Bence, Zubor Ádám (Kovács Noel 83’), Söptei Bálint (Mándity Márkó 58’) - Gólik Benjámin (Magyarics Erik 58’), Nyers Ádám

Magyarország - Izrael 1 - 2 (0 - 0)
Balogh T. Márk - Csóka Gergely (Rankó Viktor 58’), Lakatos Márk, Prettenhoffer Márton - Árnits Olivér (Lakatos Kristóf 24’), Kovács Noel (Petrók Viktor 46’), Zubor Ádám, Mádity Márkó (Rab Bence 85’), Sánta Milán (Balogh Kristóf 46’) - Galambos János, Gólik Benjámin (Nyers Ádám 28’). Gólszerző: Nyers Ádám