OTP Bank Liga 2021/2022, 28. forduló - 2022.04.16. - 17:00

PAKSI FC - MTK Budapest 4 - 0 (3 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1501

Játékvezetők: Pintér Csaba (játékvezető), Berke Balázs (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Becséri Gergely (asszisztens)

Csapatunk kerete

Kezdők: Rácz - Szabó J., Lenzsér (Kinyik 58'), Tamás, Kovács (Balogh 80') - Kesztyűs, Windecker (Ádám 46') - Szabó B. (Vas 46'), Sajbán, Kocsis - Böde (Nagy R. 66')

Cserék: Nagy G., Kinyik, Gévay, Balogh, Vas, Ádám, Medgyes, Nagy R.

Vezetőedző: Bognár György

Az MTK összeállítása

Kezdők: Mijatovic, Varju (Stieber 46'), Rajkovic, Ramadani, Mezei (Futács 46'), Grozav (Miovski 63'), Vancsa (Várkonyi 46'), Kata, Szépe, Herrera, Kovácsréti

Cserék: Somodi, Nagy Zs., Miovski, Csenterics, Sluka, Stieber, Szakály, Futács, Várkonyi, Kovács

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Windecker 11', 38', Szabó B. 21', Ádám 90+2'

Percről percre

1. perc: Az MTK kezdte a mérkőzést.

5. perc: Kesztyűs ígéretes bal oldali beadását középen Böde próbálta kapura fejelni, de szorongatott helyzetből nem tudta irányítani a labdát, így az nem lett veszélyes.

7. perc: Rácz gyűjtött be magabiztosan egy vendég, lapos, bal oldali beadást. Kellett!

11. perc: Góóól! Szabó B. pontos jobb oldali beadását középen Windecker fejelte a kapuba. Gyönyörű volt!

PAKSI FC - MTK Budapest 1 - 0

16. perc: Kocsis veszélyes szöglete majdnem a kapuban kötött ki miután Mijatovic csúnyán aláfutott a labdának.

18. perc: Ramadani maradt le centikkel egy veszélyes bal oldali vendég beadásról. Köszönjük!

19. perc: Szabó B. lőtt a pálya tengelyéből, jó 20 méterről, a lapos próbálkozásért Mijatovicnak kellett nyújtóznia. Ahh…, szép lett volna.

21. perc: Góóól! Böde indult meg a saját térfelünkről, majd kiválóan tálalt Szabó B. elé, akik egy cselt követően, a tizenhatos sarkától a kapuba lőtt. Ez is szépségdíjas találat volt, ez az!

PAKSI FC - MTK Budapest 2 - 0

23. perc: Kocsis kapott egy keresztlabdát a tizenhatoson belül, majd a lövés előtt egy csellel próbálkozott, de sajnos szerelték.

24. perc: Kovácsréti kapott sárga lapos figyelmeztetést.

27. perc: Vancsa lőtt messze a kapunk fölé a tizenhatosunk sarktól.

28. perc: Rácz védett egy fontosat egy jobb oldali, vendég támadást követően. Szép volt!

34. perc: Böde eresztett el egy kemény lövést középről, jó 22 méterről, próbálkozását Mijatovic csak a kapu fölé tudta paskolni. Szép lövés volt.

35. perc: Herrera lőtt 25 méterről, a jól eltalált labda a felső lécünk alá tartott, de Rácz résen volt, és vetődve védeni tudott.

37. perc: Sajbán lépett ki a jobb oldalon, majd éles szögből próbálkozott, és Mijatovicnak vetődnie is kellett.

38. perc: Góóól! Kocsis pontos szögletét Windecker csúsztatta a kapuba.

PAKSI FC - MTK Budapest 3 - 0

43. perc: Ramadani cselezte be magát a tizenhatosunkon belülre, és lőtt a kapunk mellé.

Véget ért az első félidő. Szép volt, srácok, így tovább!

A félidőben hármas csere az MTK-nál: Varju, Mezei és Vancsa helyett Stieber, Futács és Várkonyi folytatta. Nálunk Windecker és Szabó B. helyett Ádám és Vas lépett a pályára.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

53. perc: Kovács jó jobb oldali beadásába középen Ádám ért bele, és irányította kapura, de Mijatovic jól helyezkedett, majd védett.

56. perc: Kocsis tekert középre egy szabadrúgást a bal oldalról, amit Szabó J. csúsztatott nem sokkal a kapu mellé.

58. perc: Kényszerű cserére szorultunk: Lenzsért Kinyik váltotta.

63. perc: Újabb vendég csere: Grozav helyett Miovski kapott lehetőséget.

66. perc: Mi is változtattunk: Bödét Nagy R. váltotta.

68. perc: Nagyszerű Ádám-Nagy R. összjáték a tizenhatos vonalánál, majd a kapu elé érkező Kocsisnak ment a labda, ami az utolsó pillanatban sajnos elakadt egy vendég lábban.

72. perc: Nagy R.-Kocsis összjáték a tizenhatoson belül, de Mijatovic jól jött ki a kapujából, és szedte össze a labdát.

75. perc: Szabó J. csúsztatott ki egy a kapunk elé érkező veszélyes bal oldali beadást.

80. perc: Cseréltünk: Kovács helyett Balogh folytatta.

80. perc: Nagy R. lépett ki és kapott pontos labdát, rövidre tartó lövését Mijatovic azonban sajnos védeni tudta.

83. perc: Nagy R. jobb oldali beadásáról középen Ádám nem sokkal maradt le, így az végül Mijatovicé lett.

85. perc: Rajkovic kapott sárga lapos figyelmeztetést könyöklését.

88. perc: Kocsis bal oldali beadása Ádám elől Mijatovicé lett.

90+2. perc: Góóól! Ádám fejelt a kapuba Nagy R. lágy, jobb oldali beadását követően.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - MTK Budapest 4 - 0 Szép volt, fiúk!