Három gól három, értékes pontot ért a Szusza Ferenc Stadionban.

OTP Bank Liga 2022/2023, 5. forduló - 2022.08.26. - 20:00

Újpest FC - PAKSI FC (0 - 1)

Helyszín: Budapest, Szusza Ferenc Stadion

Nézőszám: 2596

Játékvezetők: Káprály Mihály (játékvezető), Andó-Szabó Sándor (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Szalai Dániel (asszisztens)

Az Újpest összeállítása

Kezdők: Banai, Diaby, Boumal (Bjelos 62'), Ljujic (Csoboth 85'), Antonov, Csongvai, Tallo, Katona (Lahne 46'), Onovo, Pauljevic (Goure 75'), Borello (Simon 62')

Cserék: Pajovic, Kastrati, Mack, Simon, Bjelos, Szabó B., Goure, Kuusk, Lahne, Burekovic, Csoboth

Vezetőedző: Milos Kruscic

Kezdők: Nagy G. (Rácz 46'), Sajbán, Haraszti (Gyurkits 62'), Vas, Kádár, Papp, Windecker, Varga, Lenzsér, Szabó B. (Bőle 67'), Szabó J.

Cserék: Rácz, Gévay, Balogh, Bőle, Osváth, Böde, Gyurkits, Szélpál, Debreceni, Nagy R.

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Diaby 66', Goure 76' ill. Windecker 7', Varga (bü.) 52', Papp 56'

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

2. perc: Haraszti veszélyes szögletér Szabó J. csúsztatta meg a röviden, majd a középen érkező Windeckert maradt le pár centivel.

4. perc: Sajbán nagy bedobását az alapvonalnál Varga fejelte a kapu előterébe, de sajnos ott nem érkezett zöldben játékosunk.

6. perc: Varga indította középen Sajbán, aki elől az utolsó pillanatban, már a tizenhatoson belül szedték fel a labdát. Ah…, nagy helyzet volt.

7. perc: Góóól! Haraszti kiváló szögletét végül Windecker fejelte a kapuba. Ez az!

Újpest FC - PAKSI FC 0 - 1

14. perc: Diaby lőtt messze, erőtlenül a kapunk mellé jó 20 méterről.

17. perc: Onovoé az első sárga lap, Szabó B.-t buktatta hátulról csúnyán.

20. perc: Kádár mentett hatalmasat egy veszélyes hazai kontra után.

23. perc: Antonov lőtt laposan a kapunk mellé egy szöglet után kipattanó labdát 17 méterről.

25. perc: Csongvai tekert a kapunk felső sarkába egy szabadrúgást, amit Nagy G. eszméletlen bravúrral szedett ki. Gyönyörű védés volt!

28. perc: Antonov csavart nem sokkal a felső kapufánk fölé egy szabadrúgást középről, 18 méterről. Veszélyes volt.

31. perc: Nagy G. fogott magabiztosan egy távoli, jobbról leadott újpesti próbálkozást.

33. perc: Egy veszélyes bal oldali beadásunkról a túloldalt előbb Papp, majd Varga maradt le centikkel.

34. perc: Szabó B. lőtt nem sokkal a kapu fölé jó 24 méterről. Meg kellett próbálni.

42. perc: Tallo tekert a tizenhatos sarkától a kapunk mellé egy veszélyes kontra után.

Véget ért az első félidő! Újpest FC - PAKSI FC 0 - 1 Gyerünk, gyerekek!

Cserék a szünetben: Náluk Katona helyett Lahne, nálunk sérülés miatt Nagy G. helyett Rácz folytatta a kapunkban.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

50. perc: Pauljevic kapott sárga lapos figyelmeztetést, mi pedig hosszas VAR-ozás után büntetőt.

52. perc: Góóól! Varga magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

Újpest FC - PAKSI FC 0 - 2

55. perc: Rácz jött ki kiválóan a kapunkból és hatástalanított egy veszélyesen, a jobb oldalról érkező hazai szabadrúgást.

56. perc: Góóól! Papp lőtt a kapuba 11 méterről, senki által nem zavartatva. Így van!

Újpest FC - PAKSI FC 0 - 3

62. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Borello és Boumal helyett Simon és Bjelos folytatta, nálunk Haraszti helyett Gyurkits lépett a pályára.

66. perc: Gól. Diaby fejelt a kapunkba egy szögletet…

Újpest FC - PAKSI FC 1 - 3

67. perc: Csere nálunk: Szabó B. helyett Bőle folytatta.

68. perc: Ljujic színészkedésért kapott sárga lapos figyelmeztetést.

75. perc: Hazai csere: Pauljevicet Goure váltotta.

76. perc: Gól. Egy szöglet után Goure talált a kapunkba…

Újpest FC - PAKSI FC 2 - 3 Gyerünk már, srácok!

80. perc: Módosítottunk: Vas helyett Osváth lépett a pályára.

85. perc: Még egy Újpest-csere: Ljujic helyett Csoboth kapott lehetőséget.

85. perc: Csongvai is "besárgult".

90+2. perc: Simon tekert a kapunk fölé a tizenhatos vonalunkról. Köszönjük!

90+5. perc: Rácz kapott időhúzásért sárgát és Tallo is színészkedésért.

Véget ért a mérkőzés! Szép volt, srácok!